Προς το περιεχόμενο

Περιέργος ήχος


iceman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πλαισιο δεν θα βγαλεις ακρη. Το πολυ πολυ να σου στειλουν πισω παλι το ιδιο μοντελο. 

 

Μπες στο παρακατω λινκ, κανε εναν λογαριασμο και πρωτα στειλε τους ενα email εξηγοντας το προβλημα σου. Μετα την απαντηση που θα παρεις, θα σε κατευθυνουν για το τι θα συμπληρωσεις και πως. Αυτα! :)

 

http://corsair.force.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με πλαισιο δεν θα βγαλεις ακρη. Το πολυ πολυ να σου στειλουν πισω παλι το ιδιο μοντελο. 

 

Μπες στο παρακατω λινκ, κανε εναν λογαριασμο και πρωτα στειλε τους ενα email εξηγοντας το προβλημα σου. Μετα την απαντηση που θα παρεις, θα σε κατευθυνουν για το τι θα συμπληρωσεις και πως. Αυτα! :)

 

http://corsair.force.com/

 

Εκανα ήδη RMA και αναμένω .. το πρόβλημα είναι ότι θα πρέπει να το βγάλεις, να το πακετώσεις, να το στείλεις Αμερική, να περιμένεις, να στο στείλουν πίσω και γενικά να μείενις χωρίς pc κανα μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λιγοτερο μηνας και χωρις να ξερεις αν θα αξιζει η ολη διαδικασια. Εγω προσωπικα δε μπηκα σε αυτη την ιστορια γιατι δεν θα αντεχα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λιγοτερο μηνας και χωρις να ξερεις αν θα αξιζει η ολη διαδικασια. Εγω προσωπικα δε μπηκα σε αυτη την ιστορια γιατι δεν θα αντεχα... :P

 

 

Μπορουσες να αλλαξεις και ανεμιστηρα μονος σου οπως εκανε και ενας φιλος εδω και το ελυσε το θεμα του

Μίλησα με Πλαίσιο και μου είπαν να τους το επιστρέψω να μου το αλλάξουν ή να μου δώσουν πιστωτικό... στα συγκεκριμένα λένε δίνουν 7 χρόνια και δική τους εγγύηση...

Θα το λύσω το ΣΚ να το πάω Δευτέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει παρε το 750 της ιδιας σειρας ή κατι απο τη σειρα tx σε 750watt +. Δεν αξιζει τιποτα αλλο απο πλαισιο και το νου σου μη σε ψαρεψουν για κάνα turbox. Αυτα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tx σαν αυτό που έχω (από Πλαίσιο) είναι version 2 και είναι σε fanless mode μέχρι να τραβήξουν πολλά watt και φτάσουν σε θερμοκρασία που χρειάζονται ψύξη. Οπότε είναι εντελώς αθόρυβα. Εμένα για να γυρίσει το ανεμιστηράκι πρέπει να βάλω prime95 και furmark μαζί για λίγη ώρα. Υπό κανονικές συνθήκες δεν το έχω δει να γυρνάει όσο είχα το παλιό κουτί που το τροφοδοτικό έμπαινε πάνω γιατί τώρα είναι κάτω. Αν φτάσει ποτέ σε σημείο που θέλει ψύξη συνέχεια, δεν ξέρω πως θα ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει παρε το 750 της ιδιας σειρας ή κατι απο τη σειρα tx σε 750watt +. Δεν αξιζει τιποτα αλλο απο πλαισιο και το νου σου μη σε ψαρεψουν για κάνα turbox. Αυτα! :)

Χθες το πήγα στο service στο Σύνταγμα και πριν λίγο πήγα και μου έδωσαν καινούργιο.

Μπροστά μου άνοιξε το κουτί με το καινούργιο και τα παρελκόμενα του είναι σφραγισμένα. 

Απλά το κουτί κράτησαν για να στείλουν το παλιό RMA. Μαζί και νέα αποδειξη για νέα εγγύηση!

 

Το αν είναι ΟΚ αυτό θα το δω μόλις το βάλω πάνω.... 

 

Ευχαριστώ όλους για τη βοηθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπα παραπανω, μιλα με corsair και ρωτα τους αν υπαρχουν πιθανοτητες να σου δωσουν το hx750 με rma..

Αν οχι, μη μπεις στη διαδικασια να το πας παλι πισω οπως επισης μην αλλαξεις μονος σου ανεμηστηρα, θα χασεις την εγγυηση.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπα παραπανω, μιλα με corsair και ρωτα τους αν υπαρχουν πιθανοτητες να σου δωσουν το hx750 με rma..

Αν οχι, μη μπεις στη διαδικασια να το πας παλι πισω οπως επισης μην αλλαξεις μονος σου ανεμηστηρα, θα χασεις την εγγυηση. :)

To έκανα ήδη.. άλλωστε μου είχαν στείλει ήδη ticket απλά σκέφτηκα την γρήγορη λύση του Πλαισίου.

Τους ζήτησα να μου στείλουν πρώτα το 750 και μετά να τους στείλω πίσω το 650. Τους ανέφερα και την ιστορία με το Πλαίσιο για να μην μου λένε για νέο 650...

Θα δούμε...

Στη χειρότερη ή που θα το αφήσω έτσι ή που θα παώ να πάρω κάνα άλλο άλλης εταιρείας..... και όταν και εφόσον μου κάνουν rma θα το πουλήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έκανα ήδη.. άλλωστε μου είχαν στείλει ήδη ticket απλά σκέφτηκα την γρήγορη λύση του Πλαισίου.

Τους ζήτησα να μου στείλουν πρώτα το 750 και μετά να τους στείλω πίσω το 650. Τους ανέφερα και την ιστορία με το Πλαίσιο για να μην μου λένε για νέο 650...

Θα δούμε...

Στη χειρότερη ή που θα το αφήσω έτσι ή που θα παώ να πάρω κάνα άλλο άλλης εταιρείας..... και όταν και εφόσον μου κάνουν rma θα το πουλήσω..

 

Η Corsair δεν μου δίνει το 750 αλλά θα μου δώσει ένα 650 χωρίς πρόβλημα... δέχθηκαν μάλιστα αν δώσω αριθμό κάρτας να μου στείλουν πρώτα το καινούργιο και μετά να τους στείλω πίσω το παλιο... 

Σκέφτομαι όμως τα έξοδα αποστολής και ανησυχώ... έχει κανείς εικόνα που κυμαίνονται; 

 

Αλλιώς σκέφτομαι να πάρω κανα άλλο αλλά κάτω από 100αρικό δεν βλέπω και γενικά τα corsair όλα προβλήματα φαίνεται να βγάζουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...