Προς το περιεχόμενο

Περιέργος ήχος


iceman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά και μετά από 20 μέρες βαρεμάρας (βαριόμουν να ξαναβγάζω τροφοδοτικό κλπ) το πηγα πάλι πίσω στο Πλαίσιο και μετά από 4 μέρες που ο τεχνικός βαριόταν και αυτός να το πιάσει να το δει μου το άλλαξαν ... 

Εννοείται ότι δεν ξαναπήρα το ίδιο αλλά ένα TX 750 Modular, το οποίο νομίζω ότι ακούγεται λιγουλάκι περισσότερο από το άλλο στο idle αλλά όχι τίποτα περίεργο ή ενοχλητικό...

 

Με την ευκαιρία και μιας και εσείς εδώ ξέρετε περισσότερα, στο κουτί δεν έχω κάποιο fan πέραν της ψύκτρας του επεξεργαστή (Xigmatek Aegir) και της ψύκτρας της κάρτας γραφικών...

Το κουτί έχει βέβαια αρκετά ανοίγματα (θα το ήθελα με λιγότερα για να μην μαζέυει σκόνη - αλλά το καθαρίζω με αέρα συχνά) ..

Οι θερμοκρασίες που βλέπω με απλές εργασίες είναι μέχρι 43 βαθμούς στον επεξεργαστή αλλά μπορεί να πάει η μητρική (PCH ?) στα 46 που είναι πάνω από το όριο του easy Tune της Gigabyte

Είμαι ΟΚ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 προηγούμενα έκαναν τον θόρυβο σαν πουλί που ακούγεται στα videos ...

Αυτο δεν κάνει κανένα θόρυβο, απλά τώρα μου φάινεται σαν το μηχάνημα να ακούγεται λιγουλάκι περισσότερο πλέον ... δεδομένου οτι άλλαξα μόνο τροφοδοτικό υπέθεσα ότι αυτό μπορεί να ειναι από το καινούργιο που είναι και ισχυρότερο... μπορεί όμως να είναι απλά οι ανεμιστήρες επεξεργαστή και κάρτας λόγω χειρότερου cable management καθώς το ΤΧ είναι semi modular, δηλ. περισσεύουν περισσότερα καλώδια χύμα μεσα επειδή έχει περισσότερα κολλημένα πάνω του σε σχέση με το HX...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγω ένα Corsair TX850 και άρχισε από χθες (το έχω 1 περίπου χρόνο) να κάνει έτσι :

 

(το δικό μου λίγο πιο έντονο)

 

έχει και άλλος από εδώ αυτό το πρόβλημα;

 

Διορθώνεται ή αλλαγεί ;

 

(Είναι στην εγγύηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω και εγω ένα Corsair TX850 και άρχισε από χθες (το έχω 1 περίπου χρόνο) να κάνει έτσι :

 

 

(το δικό μου λίγο πιο έντονο)

 

έχει και άλλος από εδώ αυτό το πρόβλημα;

 

Διορθώνεται ή αλλαγεί ;

 

(Είναι στην εγγύηση)

Καθε ήχος που κανει ειναι λόγος για αλλαγη. Τσεκάρε με την corsair και συννενοησου για rma αλλιώς στο κατάστημα που το πήρες

 

Με την ευκαιρία πόσο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ είμαι.....

Μετα απο μια εβδομάδα απροβληματιστης χρήσης μάλλον το νέο τροφοδοτικο τα έπαιξε και αυτο.

Σήμερα το απόγευμα το pc δεν άνοιγε καθόλου. Ηλεγξα τα καλώδια στο εσωτερικό και ηταν ολα στη θέση τους. Λογικά τροφοδοτικο δεν ειναι; Παταω το κουμπί και δεν ακούγεται τίποτα. Δοκίμασα άλλο καλώδιο τροφοδοσίας και σε τριτη πρίζα εκτος ups και πάλι τίποτα απολύτως νεκρό...

Υπάρχει περίπτωση να τα εχει παίξει και τίποτα άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με αλλο και κοιτα.... ασε τα τζοκερ και τα στοιχηματα σε αλλους, εσυ μη παιζεις με την τυχη σου.

 

Μακάρι να είχα ένα spare τροφοδοτικό. Τώρα πάλι πλαίσιο.... το ερώτημα είναι να το πάω όλο ή μόνο το τροφοδοτικό; Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το δοκιμάσω σκέτο; κανονικά δεν ανάβει κάνα λαμπάκι; Κάνας θόρυβος; Μόνο πάνω σε pc μπορεί να δοκιμαστεί;Να θυμίσω μόνο ότι αν όντως κάηκε, κάηκε σβηστό!!! Από την προηγούμενη εβδομάδα που το άναψα ήταν σβηστό και πάνω σε κλειστό ups ενώ σήμερα με το που τα άναψα δεν ακούστηκε κιχ... απλά δεν άναψε...... γαμω τη γκαντεμιά μου.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω ενα αλλ τροφοδοτικο να δοκιμάσω. Αργά το βράδυ ξανά δοκίμασα αλλα το μονο που ακουγόταν απο το τροφοδοτικο ηταν ένας θόρυβος πολυ αχνος σαν να τραβούσε η να προσπαθουσε να τραβηξει ρεύμα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...