Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Micro sim


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω καρτα vodafone Και επειδη αλλαζω αυριο κινητο(nexus 4)χρειαζεται αν βγαλω micro sim...αν παω σε ενα καταστημα vodafone θα μου δωσουν αμεσως αλλη?η πρεπει να παρω κανα τηλ να μου εκδοσουν καποια στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κοπτης. σε ολα τα μικρομαγαζακια με κινητα και τα λοιπα.

κανονικα δεν θα πρεπε να σου ζητησουν ουτε ενα ευρω. αλλα μπορει να σου ζητησουν 1 ευρω. 

αλλα ειναι "χαζο" καθως κοστιζει καινουργιο περιπου τοσο: http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Cutting-Edge-Micro-Nano-SIM-Card-Cutter-For-iPhone-4-4S-3-Adapters-/151110355949?pt=US_Other_Cell_Phone_Accessories&hash=item232ee10bed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος και αν η σιμ σου ειναι λιγο...παλια... οπως ηταν η δικη μου..και το τσιπακι που ειχε ηταν λιγο μεγαλυτερο απο τις συγχρονες σιμ

Οποτε το κοψιμο ηταν επιφοβο...πηγα σε καταστημα του παροχου μου και μου δωσανε καινουργια και τελος:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ρισκάρεις να κρατήσεις την παλιά σου σιμ και απλά να την κόψεις...

Και εγώ άλλαξα το κινητό μου προχτές και πήγα σε ένα κατάστημα επιτόπου και μου δώσανε μια μικροσιμ....

Μου κόστισε 7 ευρώ. Τώρα 5 μπορεί να κοστίζει όντως στην vodafone εμένα ήταν cosmote.

Κράτα την παλιά σιμ με τα αποθηκευμένα μηνύματα σου και τις επαφές και πάρε άλλη.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να θυμάσαι τον αριθμό ταυτότητας με την οποία είχες δηλώσει τον αριθμό σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κοπει με μηχανημα δεν υπαρχει κανενα ρισκο Maryli :)

στην εποχη μας 7 ευρω δεν ειναι και λιγα. αν υπηρχε λογος ναι..

αλλα ετσι σκορπισμα.. δεν το συνιστω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντικατάσταση (mini)SIM σε micro/nanoSIM κοστίζει όντως 5€ στην Vodafone.

Επειδή οι διαφορές των miniSIM με τις microSIM/nanoSIM δεν είναι μόνο στο μέγεθος,

καλό θα ήταν να γίνει αντικατάσταση.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...