Προς το περιεχόμενο

Nintendo 2DS για τη μάχη με τα tablets και τα smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ το 3DS είναι καλό, αλλά τι το θέλουν το καινούριο? Για να να αγοράσουν οι γονείς στα παιδιά μια άθλια ανακαταστεύη του Game Boy?
Μόνο που έχει και λίγα φρου-φρου παραπάνω.....
Άσε που μου φαίνεται λίίίίίγο μεγαλύτερο σε όγκο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το άρθρο είναι ελλιπές. Αυτή η κονσόλα απευθύνεται σε παιδιά μικρής ηλικίας οπου οι γονείς τους φοβόντουσαν για μερικά πράγματα να πάρουν το 3DS.

1: αναδυπλούμενη οθόνη που μπορέι να σπάσει στα χαίρια ενός παιδιού που δεν προσέχει

2: Χωρίς 3d που πολλοί λένε οτι κάνει κακό στα μάτια ενός μικρού παιδιού!

 

Οπότε... profit απο την Nintendo Που θα πιάσει καινούριους πελάτες που δεν είχε. 

Δεν βλέπω τον λόγο που σκάτε όλοι οι παραπάνω. ΔΕΝ σας αρέσει γιατί πολύ απλά  ΔΕΝ είναι για εσάς. Είναι σχεδιασμένο για άλλο κοινό.

Το οτι δεν απευθήνεται σε εσάς δεν σημαίνει οτι είναι fail η συσκευή.

 

Παρολο που ειμαι γιατρος δεν μου μαθανε στη σχολη οτι ο στερεοφωνικος ηχος ειναι επικινδυνος για τα μικρα παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ειμαι γιατρος δεν μου μαθανε στη σχολη οτι ο στερεοφωνικος ηχος ειναι επικινδυνος για τα μικρα παιδια...

 

Τι κάνουν για να βγάλουν κάνα ψιλό.Βγάζουν το ένα μεγαάφωνο.Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εγραψα και στο αλλο τοπικ, αν η ΝΙΝ δεν καταφερει να προσαρμοστει στη νεα πραγματικοτητα , στην οποια αναδιαμορφωνεται ο σημερινος gaming χωρος, θα καταληξει παλι στα προθυρα χρεοκοπίας.

και δεν νομιζω αυτη τη φορα να υπαρξει ενα δευτερο θαυμα τυπου WII για να τη σωσει. αυτο φυσικα δεν ισχυει μονο για την NIN, αλλα σε οποιαδηποτε εταιρεια που αρνηθει να ακολουθησει το νεο ρευμα που εχει δημιουργηθει στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πατε καλα? εχετε δει ΠΟΣΟ πουλαει το 3ds? Εχουν ενα προιον που παει πραγματικα καλα, και γιαυτον τον λογο εχουνε ενα ακριβοτερο (XL) κι ενα φθηνοτερο τωρα (2ds). Μαρεσει που ξαφνικα γιναν ολοι marketers(!).

 

Κι ερχεται κι ενα pokemon οπου αναμενεται να γαμησει αρκετα στην αγορα!

 

Η Νιντεντο βγαζωντας ενα φθηνοτερο μοντελο κανει μια πραγματικα εξυπνη κινηση σε εμπορικο επιπεδο. Και ναι απευθυνεται σε παιδια οπου δεν τους νοιαζει και τοσο ο σχεδιασμος.

 

Υπαρχουν και οικογενειες οπου θα προτιμησουν να δωσουν καποια λεφτα λιγοτερα για να παρουν αυτο απο το 3ds. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το γεγονος οτι μιλαμε για την ασχημια την ιδια προσωποποιημενη δεν μπορω παρα να το σκεφτω και λιγο με την ιδια λογικη που το σκεφτεται naughtys. Για να μην πω οτι το 2DS ειναι απλα το μεσο για να φερει σε περισσοτερα χερια το Pokemon. Δηλαδη τους εχω ικανους να βγαλανε το μηχανημα αυτο μονο και μονο για να αυξησουν το userbase για το pokemon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...