Προς το περιεχόμενο

Budget Laptop - Ελαφρύ Gaming - Ανάμεσα σε Fujitsu


dimem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν ανοιχτεί πολλά παρόμοια θέματα ξέρω αλλά αφού βλέπω ότι δεν κουράζεται η κοινότητα να απαντάει και να αναλύει άνοιξα και εγώ "δικό μου" θέμα.

 

Ότι λέει ο τίτλος: ψάχνω budget λαπτοπ (μέχρι 400 ευρώ βαριά βαριά) για τα βασικά αλλά και για κανένα παιχνίδι που και που χωρίς να έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις στις επιδόσεις.

 

Είχα κατά νου την γνωστή προσφορά του cosmodata (FUJITSU AH552) αλλά απ' ότι βλέπω δεν εμφανίζεται πλέον στη σελίδα.

 

Αυτό στο οποίο έχω σχεδόν καταλήξει είναι αυτό:

http://www.cosmodata.gr/product/170088/notebook-fujitsu-ah532-g21-me-4gb-ram-intel-core-i3-3110m-cpu-500gb-hdd-ke-nvidia-geforce-gt-620m

 

Έχω δει επίσης αυτό:

http://www.cosmodata.gr/product/169319/notebook-fujitsu-lifebook-ah532-g52-me-epexergasti-intel-core-i5-2430m-skliro-500-gb-ke-karta-grafikon-geforce-gt640m-le

 

Το δεύτερο προφανώς ξεφεύγει στην τιμή οπότε το απορρίπτω αν και φαίνεται να αξίζει τη διαφορά στην τιμή.

 

Θέλω λοιπόν απόψεις για το 1ο link αλλά και προτάσεις για κάτι άλλο.

 

Να πω εδώ ότι αν έβρισκα DELL στο ιδιο budget, με παρόμοιες επιδόσεις με το FUJITSU με τον i3, θα το προτιμούσα ακόμη και με μια ενσωματωμένη gpu.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα πήγαινα στο δεύτερο λινκ με κλειστά μάτια εάν και τα δυο δεν έχουν λειτουργικό εκτός εάν έχεις εσύ να τούς βάλεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιμένω στο δεύτερο λινκ θα σε κάλυψή άνετα για αυτό που θες υπάρχει  και περιθώριο και για αναβάθμιση στο μέλλον με μια μνήμη ραμ και έναν ssd θα είσαι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα παραπάνω.

 

Λοιπόν περιμένω να δω μπας και βγάλει καμιά καλή προσφορά το e-shop την Κυριακή αλλιώς παραγγέλνω το 1ο. Προφανώς αν είχα την οικονομική άνεση θα έπαιρνα ασυζητητί το 2ο αλλά... δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...