Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που είσαι ελεύθερος να επιλέξεις, ακόμα δεν καταλαβαίνω το είναι το πρόβλημα. 

Οταν τωρα τα μικρα smartphone ειναι 3.5 και 4 ιντσες,στο μελλον αν συνεχιζουν να ανεβαζουν τις ιντσες τα μικρα θα ειναι 5-5.5 ιντσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ποιο είναι το πρόβλημα δηλ. 

Από την στιγμή που υπάρχουν μοντέλα από 3,5" ~ 6,5", Επιλέγει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει. 

 

Ποιος ο λόγος τις γρίνιας λοιπόν?

 

πες μου πόσα τηλέφωνα στα 3,5 υπάρχουν με καλή camera καλή μπαταρία καλό cpu μπόλικη ram (για καλό multitasking) και καλή οθόνη α ναι και καλά ηχεια

η έστω μισά από αυτά........ εε κανένα??? (iphone δεν μετρανε)

να που είναι το πρόβλημα λοιπόν να θέλεις μια συσκευή της προκοπής και να μην υπάρχει

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

μέχρι ένα σημείο όμως έτσι γιατί Note πήγα να το βάλω στην τσέπη χώρεσε μένα αλλά ούτε να κάτσω ούτε να οδηγήσω ούτε να περπατήσω άνετα και μην πεις τσαντακη........ δεν είμαι ανώμαλος να κουβαλάω τσαντάκι ειδικά για κινητό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκεις high end συσκευή πια στις 3,5"-4" ίντσες.

Αν θες τέτοιο από 4,6"+ μόνο.

 

Γενικά η γνώμη μου είναι ότι μέχρι τις 5" είναι ok για κινητό παραπάνω είναι υπερβολή,θα πρέπει οι εταιρίες να αναλωθούν στο να βελτιώσουν άλλα πράγματα όπως πχ τις μπαταρίες και να σταματήσουν αυτόν τον ανταγωνισμό ποιος το έχει μεγαλύτερο. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μόνο σε εμένα δεν αρέσει αυτή η κίνηση; :) Θέλω να μπορώ να αλλάξω το καπάκι και να μην με νοιάζει αν θα γρατσουνιστεί. Smartphone θέλω όχι μπιμπελό.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

 

δε σπάνε έτσι απλά ρε σύ 

 

αν και μου έχει σπάσει κινητό στη τσέπη, αλλά ήταν παλιό nokia μακρυνάρι (6210) , smartphone όχι 

 

 

 

 

 τώρα που το βλέπω σε βίντεο (το επόμενο μοντέλο που είχε ίδιο μήκος)   ήταν κι αυτό παντόφλα, αλλά για στενά ποδαράκια :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου πόσα τηλέφωνα στα 3,5 υπάρχουν με καλή camera καλή μπαταρία καλό cpu μπόλικη ram (για καλό multitasking) και καλή οθόνη α ναι και καλά ηχεια

η έστω μισά από αυτά........ εε κανένα??? (iphone δεν μετρανε)

να που είναι το πρόβλημα λοιπόν να θέλεις μια συσκευή της προκοπής και να μην υπάρχει

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

μέχρι ένα σημείο όμως έτσι γιατί Note πήγα να το βάλω στην τσέπη χώρεσε μένα αλλά ούτε να κάτσω ούτε να οδηγήσω ούτε να περπατήσω άνετα και μην πεις τσαντακη........ δεν είμαι ανώμαλος να κουβαλάω τσαντάκι ειδικά για κινητό....

 

Το Galaxy S3 mini τι κακό έχει (και μη ακούσω ανάλυσή οθόνης, γιατί στις 4" τι να την κάνεις την παραπάνω)

 

Για αυτό λέω ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει. 

 

Επειδή δηλαδή εγώ κρατάω πάντα τσαντάκι (Πορτοφόλι, Κλειδιά, Stickακιa κτλ) και με βολεύει το NOTE γιατί δουλεύω πολύ Teamviewer και θέλω και μεγάλη αυτονομία, δεν σημαίνει οτι πρέπει να αρχίζω να κράζω οπουδήποτε Smartphone με μικρή οθόνη.

 

Απλός έχω βαρεθεί αυτή την επαναλβανόμενη ανούσια γκρινια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου πόσα τηλέφωνα στα 3,5 υπάρχουν με καλή camera καλή μπαταρία καλό cpu μπόλικη ram (για καλό multitasking) και καλή οθόνη α ναι και καλά ηχεια

η έστω μισά από αυτά........ εε κανένα??? (iphone δεν μετρανε)

να που είναι το πρόβλημα λοιπόν να θέλεις μια συσκευή της προκοπής και να μην υπάρχει

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

μέχρι ένα σημείο όμως έτσι γιατί Note πήγα να το βάλω στην τσέπη χώρεσε μένα αλλά ούτε να κάτσω ούτε να οδηγήσω ούτε να περπατήσω άνετα και μην πεις τσαντακη........ δεν είμαι ανώμαλος να κουβαλάω τσαντάκι ειδικά για κινητό....

 

 

Το Galaxy S3 mini τι κακό έχει (και μη ακούσω ανάλυσή οθόνης, γιατί στις 4" τι να την κάνεις την παραπάνω)

 

Για αυτό λέω ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει. 

 

Επειδή δηλαδή εγώ κρατάω πάντα τσαντάκι (Πορτοφόλι, Κλειδιά, Stickακιa κτλ) και με βολεύει το NOTE γιατί δουλεύω πολύ Teamviewer και θέλω και μεγάλη αυτονομία, δεν σημαίνει οτι πρέπει να αρχίζω να κράζω οπουδήποτε Smartphone με μικρή οθόνη.

 

Απλός έχω βαρεθεί αυτή την επαναλβανόμενη ανούσια γκρινια

 Ξαναδιαβασε το παραπανω μηνυμα,δεν ειναι μονο η οθονη το προβλημα αλλα το συνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy S3 mini τι κακό έχει (και μη ακούσω ανάλυσή οθόνης, γιατί στις 4" τι να την κάνεις την παραπάνω)

 

δεν είναι αυτό που λέει το όνομά του , δηλαδή s3 mini

 

δεν έχει καμιά σχέση με το s3, αν τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (πλην μεγέθους)  με βασικότερο τον επεξεργαστή ήταν ίδια με το μεγάλο μοντέλο τότε θα είχε κάποιο νόημα αυτή η συσκευή 

 

αλλά είναι πετσοκομμένη από όλες της απόψεις με παρόμοιο σχήμα  και κακώς φέρει το στην ονομασία της 

 

προσωπικά το όνομά s3 mini είναι και κάπως παραπλανητικό, δεν αγοράζεις s3 , αλλά συσκευή με πολύ πιο ξεπερασμένο hw 

 

δεν αγοράζεις καν s2.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου πόσα τηλέφωνα στα 3,5 υπάρχουν με καλή camera καλή μπαταρία καλό cpu μπόλικη ram (για καλό multitasking) και καλή οθόνη α ναι και καλά ηχεια

η έστω μισά από αυτά........ εε κανένα??? (iphone δεν μετρανε)

να που είναι το πρόβλημα λοιπόν να θέλεις μια συσκευή της προκοπής και να μην υπάρχει

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

μέχρι ένα σημείο όμως έτσι γιατί Note πήγα να το βάλω στην τσέπη χώρεσε μένα αλλά ούτε να κάτσω ούτε να οδηγήσω ούτε να περπατήσω άνετα και μην πεις τσαντακη........ δεν είμαι ανώμαλος να κουβαλάω τσαντάκι ειδικά για κινητό....

http://www.antutu.net/view.shtml?id=1298

για ριξε μια ματια σε αυτο ξεφτιλιζει ποοοολλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι απο καποιο μεγεθος και μετα θα χασει το βασικο του χαρακτηριστικο το smartphone,το οποιο μαντεψε πιο ειναι...Σωστα το μαντεψες ειναι το τηλεφωνο

 

Σε φόρουμ τεχνολογίας βρισκόμαστε.. Θα μας πάρουν με τις πέτρες. Αν κάποιος θέλει τηλέφωνο ας μην πάρει smartphone.

 

Όταν αργά ή γρήγορα θα έρθουν και αναδιπλούμενες/ελαστικές οθόνες τότε τί θα πείτε για το μέγεθος της οθόνης των φορητών υπολογιστών γνωστών και ως smartphone..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Do not feed the troll..

Τηλέφωνο είναι αυτό: http://2.bp.blogspot.com/-HCxP4970pDw/UAohI5FleSI/AAAAAAAAF8k/L5L8OCgl2iY/s400/old_mobile.jpg...iphone,galaxy,nexus etc.είναι παντόφλες..χαζές εταιρίες βγάζουν ότι να'ναι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/offtopic

Σε μεγεθος λογικα θα σταματησει το average high end smartphone οσο ειναι το S4 πανω κατω.

Ισως καταφερουν και μικρυνουν ακομα πιο πολυ τα πλαισια ομως και βαλους ακομα πιο μεγαλη οθονη.

Μεγαλυτερη οθονη δεν σημαινει και μεγαλυτερο μεγεθος απαραιτητα!
(S3 VS S4)

 

/ontopic

 

Καλο θα ειναι αυτο...μονο αν το βαψει καποιο χρωμα να φροντισει να κανει testing μακρας διαρκειας για να μην φευγει η μπογια σαν μερικα μερικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φόρουμ τεχνολογίας βρισκόμαστε.. Θα μας πάρουν με τις πέτρες. Αν κάποιος θέλει τηλέφωνο ας μην πάρει smartphone.

 

Όταν αργά ή γρήγορα θα έρθουν και αναδιπλούμενες/ελαστικές οθόνες οι έξυπνες συσκευές θα έχουν πραγματικά μεγάλες οθόνες.

Ενω το να μιλας στο τηλεφωνο με ενα phablet 6.0-6.5'' που με το ζορι μπορεις να το πιασεις με το ενα χερι δεν ειναι για κλαμματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι για κλάματα; Επίσης μια χαρά έπιανα το Note με ένα χέρι.


Do not feed the troll..

Τηλέφωνο είναι αυτό: http://2.bp.blogspot.com/-HCxP4970pDw/UAohI5FleSI/AAAAAAAAF8k/L5L8OCgl2iY/s400/old_mobile.jpg...iphone,galaxy,nexus etc.είναι παντόφλες..χαζές εταιρίες βγάζουν ότι να'ναι.

 

Τηλέφωνο είναι αυτό και θα ξαναγράψω ότι σε φόρουμ τεχνολογίας θεωρητικά οφείλουμε να γνωρίζουμε τέτοια βασικά. Μεγάλα δεν είναι τα κινητά τηλέφωνα, αλλά, η εξέλιξή τους η οποία σήμερα λέγεται smartphone και αύριο θα λέγεται μίνι υπολογιστής γιατί τέτοιος είναι ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...