Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι απο καποιο μεγεθος και μετα θα χασει το βασικο του χαρακτηριστικο το smartphone,το οποιο μαντεψε πιο ειναι...Σωστα το μαντεψες ειναι το τηλεφωνο,ασχετως αν του εχουν δωσει αλλη ονομασια τα τελευταια χρονια.

Και για να καταλαβεις ακομα καλυτερα το παραπανω σχολιο,φαντασου τον εαυτο σου να προσπαθει να βαλει στο αυτι του για να μιλησει σε τηλεφωνο το http://www.skroutz.gr/s/3330226/Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5110-16GB.html

1ον δεν μιλαμε για smartphone αλλα phablet οποτε αλλη κατηγορια

 

2ον υπαρχουν και τα hands free

 

3ον για αυτο υπαρχουν και οι mini εκδοσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγχωρέστε μου την αιρετική άποψη αλλά νομίζω ότι στα επόμενα 1-2 χρόνια το smartphone όπως το ξέρουμε σήμερα θα αλλάξει. Νομίζω ότι ο συνδυασμός μικρού-εύχρηστου tablet (πιθανά 5,5-8 ίντσεσ οθόνησ) με κάποιο ρολόι και ακουστικό-γυαλιά θα κάνει το smartphone πιο "wearable" και θα δώσει και δυνατότητα "διαμοιρασμού" των απαιτήσεων σε μπαταρία και υπολογιστοκή ισχύ. Ετσι, κάθε "κομμάτι" θα μπορεί να ζήσει και αυτόνομα και να εξελιχθεί.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου η οθόνη θα μεινει στις 5 ιντσες και θα ανεβει η ανάλυση..

Γιατι να μεγαλωσει σε ιντσες απο την στιγμη που υπάρχει το note..

Αντε να το δουμε και σε αλουμινιο και να δω τι θα βρείτε να λετε μετα.

 

 http://www.insomnia.gr/topic/496568-h-lg-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-55-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CF%83%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-2560-x-1440-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-538-ppi/

αν η Lg κανει την αρχη δεν νομιζω η Samsung να μην ακολουθησει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δεν μιλαμε για smartphone αλλα phablet οποτε αλλη κατηγορια

 

2ον υπαρχουν και τα hands free

 

3ον για αυτο υπαρχουν και οι mini εκδοσεις.

1ον Το θεμα ειναι οτι βλεπουμε μονο phablet

 

2ον Δε μπορεις να επιβαλεις στον αλλον σαν εταιρια το πως θα μιλαει επειδη θες να φτιαξεις παντοφλα

 

3ον mini εκδοσεις = mini hardware

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να το κανετε ωρε το high end στις 3.5-4";

 

Υπαρχει κατι που δεν κανουν αυτα τα κινητα; Και μια χαρα τιμη εχουν, και πολυ δυνατα ειναι.

 

Αν εβγαινε πχ το S4 με το ιδιο ακριβως hardware, σε 4 ιντσες και εκανε 400€, μετα θα λεγατε οτι ειναι ακριβο.

 

Προφανως και το high end θα παει στα τηλεφωνα με πολλες ιντσες, εκει δειχνει το software του Note, υφισταται δλδ multiwindow ή πενακι σε μικροτερη οθονη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να το κανετε ωρε το high end στις 3.5-4";

 

Υπαρχει κατι που δεν κανουν αυτα τα κινητα; Και μια χαρα τιμη εχουν, και πολυ δυνατα ειναι.

 

Αν εβγαινε πχ το S4 με το ιδιο ακριβως hardware, σε 4 ιντσες και εκανε 400€, μετα θα λεγατε οτι ειναι ακριβο.

 

Προφανως και το high end θα παει στα τηλεφωνα με πολλες ιντσες, εκει δειχνει το software του Note, υφισταται δλδ multiwindow ή πενακι σε μικροτερη οθονη;

Εγω δηλαδη που το smartphone το θελω για τηλεφωνα,sms,κανενα τραγουδι και Internet αλλα και αλλοι παρομοιοι με μενα,για ποιο λογο να μην κοιταξουμε και σε χαμηλοτερες ιντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 http://www.insomnia.gr/topic/496568-h-lg-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-55-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CF%83%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-2560-x-1440-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-538-ppi/

αν η Lg κανει την αρχη δεν νομιζω η Samsung να μην ακολουθησει

 

Η htc πχ δεν ακολουθησε και έβγαλε full hd στις 4.7 :)

Μπορει να γινει και τιποτα αντιστοιχο με την samsung

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να το κανετε ωρε το high end στις 3.5-4";

.

Με τη λογικη αυτη τον τουμπανο scaler το καλο media player το τουμπανο πανελ κλπ δεν θα επρεπε να τα βαζουν σε 42 ιντσων τηλεορασεις αλλα μονο σε 65ρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα χρόνια δεν χρησιμοποιούσα προστατευτικό στο κινητό μου.τώρα αν το κάνει από αλουμίνιο θα χαράζει με το παρά μικρό. να μου λείπει τέτοια "πολυτέλεια "-"υποτέλεια" . μέχρι τώρα το πολυκαρβονικο ήταν ότι καλύτερο.το κινητό στην τσέπη με κλειδιά όσες φορές έπεσε κάτω δεν έπαθε τίποτα "το φτηνιαρικο" πλαστικό κατά κάποιους και το χαίρομαι ακόμα εδώ και 3 χρόνια σαν καινούριο. τότε καλύτερα ανθρακόνηματα κι αυτα χωρίς χρήση βαφής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Το θεμα ειναι οτι βλεπουμε μονο phablet

 

2ον Δε μπορεις να επιβαλεις στον αλλον σαν εταιρια το πως θα μιλαει επειδη θες να φτιαξεις παντοφλα

 

3ον mini εκδοσεις = mini hardware

1ον Δεν βλεπουμε μονο phablets η Samsung εχει φαει κραξιμο γιατι εχει βγαλει 100 διαφορετικα μοντελα 

2ον Η εταιρεια κανει αυτο που γουσταρει και ψαχνει τροπο να στο πουλησει ΕΣΥ αμα δεν θες απλα δεν το παιρνεις.

3ον Εχουν μια χαρα χαρακτηριστικα για την κατηγορια που απευθηνονται που ειναι η midrange

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι περιεργος παντως να δω σε ποιο μεγεθος θα σταματησουν να προσθετουν ιντσες οι μεγαλοεταιριες κινητων.

6?7?8?

Λετε μετα τις 8 να αρχισουν να τα μικραινουν παλι οπως πριν μια 10ετια?

Δεν έχει σημασία...σε λίγο θα αρχίσει να μεγαλώνει και το κεφάλι μας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Δεν βλεπουμε μονο phablets η Samsung εχει φαει κραξιμο γιατι εχει βγαλει 100 διαφορετικα μοντελα 

2ον Η εταιρεια κανει αυτο που γουσταρει και ψαχνει τροπο να στο πουλησει ΕΣΥ αμα δεν θες απλα δεν το παιρνεις.

3ον Εχουν μια χαρα χαρακτηριστικα για την κατηγορια που απευθηνονται που ειναι η midrange

Αν εγω θέλω να αγοράσω 4 ιντσών και να μην είναι midrange δε γίνεται ε?

Τι με νοιαζει εμενα αν εσυ θες να κυκλοφορεις με ρακετες στα αυτια και να γελαει ο κοσμος?

Εγω θελω τουμπανο 4ρι γινεται?Οχι πλεον.

Οποτε θα γκρινιαζουμε οι αντιplablet οσο θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφια του ektor7 ολα τα λεφτα :-D

Δεν ειναι δικια μου,την ποσταρε στο θεμα με το nokia515 o chek2fire και τη δανειστικα!:-)

 

Εγω δηλαδη που το smartphone το θελω για τηλεφωνα,sms,κανενα τραγουδι και Internet αλλα και αλλοι παρομοιοι με μενα,για ποιο λογο να μην κοιταξουμε και σε χαμηλοτερες ιντσες.

Γιατι εσυ δε θες high end smartphone,οποταν υπαρχουν επιλογες,γιατι παραπονιεσε?:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/ontopic

 

Καλο θα ειναι αυτο...μονο αν το βαψει καποιο χρωμα να φροντισει να κανει testing μακρας διαρκειας για να μην φευγει η μπογια σαν μερικα μερικα.

Ελπιζω να μη βαψουν αλλα να ανοδιώσουν..και να ανοδιωσουν σοβαρα για να μη ξεφλουδίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...