Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ που τα θέλεις όλα αυτά, τι να τα κάνεις τα specs;;;; Ακόμα και συσκευή διετίας σου κάνει. Xperia P, S, L, S3 mini κλπ και σου βγαίνει και οικονομικά. Προς τι ολη η φασαρία; Και αμα θες και specs στο τσακίρ κέφι πάρε το Meizu MX2 ή το Xiaomi MI2S...

Γιατι αντικειμενικα οι πιο πολλοι για ποιο λογο νομιζεις αγοραζουν τα ακριβα κινητα πχ galaxy s3,s4 Iphone 4s-5 σε ηλικιες 18-28?Η χρηση που κανουν ειναι η παραπανω που ανεφερα και ας μηντο παραδεχονται.(στους φοιτητες θα προσθεσω και την ''αντιγραφη''στις εξεταστικες,και το λεω γιατι το εχω δει απο αλλους να το κανουν :P )Και εννοειται οτι δεν κοιταζω για τετοιες τιμες,δηλαδη 500+ευρο σε κινητο.Για μενα προσωπικα μια χαρα High End κινητα υπαρχουν και με 300-330(Lg optimus,S3,920).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μας δεν είναι για ποιον λόγο αγοράζουν οι άλλοι smartphone αλλά ΕΣΥ γιατί χρειάζεσαι specs για να κάνεις αυτά που ανέφερες. Άρα το θέμα είναι να 'χαμε να λέγαμε και δεν υπάρχει λόγος για specs σε μικρές ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι για κλάματα; Επίσης μια χαρά έπιανα το Note με ένα χέρι.

 

Τηλέφωνο είναι αυτό και θα ξαναγράψω ότι σε φόρουμ τεχνολογίας θεωρητικά οφείλουμε να γνωρίζουμε τέτοια βασικά. Μεγάλα δεν είναι τα κινητά τηλέφωνα, αλλά, η εξέλιξή τους η οποία σήμερα λέγεται smartphone και αύριο θα λέγεται μίνι υπολογιστής γιατί τέτοιος είναι ήδη.

Το τηλέφωνο είναι μία συσκευή συνδιάλεξης η οποία μεταφέρει τον ήχο μέσω ηλεκτρικών σημάτων..

 

Με όλο τον σεβασμό...γιατί είστε όλοι εδώ στο ινσόμνια απόλυτοι..η μπάλα είναι μπάλα..μπάσκετ,ποδόσφαιρο,ράγμπι κλπ..στον καθένα αρέσει άλλου είδους μπάλα και ακολουθεί αυτό που του αρέσει.το ότι ένα κινητό είναι παντόφλα μαζι με μίξερ και πολυεργαλείο δεν παύει να είναι κινητό.

 

                                                                                          Καλό να κρίνεις πράγματα,κακό να κρίνεις απόψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγω θέλω να αγοράσω 4 ιντσών και να μην είναι midrange δε γίνεται ε?

Τι με νοιαζει εμενα αν εσυ θες να κυκλοφορεις με ρακετες στα αυτια και να γελαει ο κοσμος?

Εγω θελω τουμπανο 4ρι γινεται?Οχι πλεον.

Οποτε θα γκρινιαζουμε οι αντιplablet οσο θελουμε.

τοσο σημασια πια δινετε στο αν 8α γελαει ο κοσμος?στα @@ τον γραφω τον κοσμο...δε ντρεπομαι για καμια επιλογη μου και δε 8α παρω κατι το οποιο δε μου αρεσει απλα για να μη γελαει ο κοσμος η απλα γιατι αυτο αρεσει στον κοσμο και με αυτο 8α πρεπει να κανω φιγουρα.οταν πρωτοαγορασα το galaxy note ολοι  με κοροιδευαν αλλα δε με απασχολουσε κα8ολου.σε αλλους αρεσε σε αλλους οχι...τωρα ομως ολους αυτους τους κοροιδευω εγω και τους λεω καποτε λεγατε να πεταξω την παντοφλα που εχω και με κοροιδευατε... τωρα τι εγινε αγοραζετε εσεις παντοφλες και σας αρεσει?τι να σας πω?????...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ωραια κι αν ειναι η μεγαλη οθονη το κινητο για μενα πρεπει να ειναι μεχρι 4,5 το ανωτερο 

Μετα ειναι αισθητικα ασχημο και δυσχρηστο σαν τηλεφνικη συσκευη (που σημαινει  πρεπει να το εχω παντα μαζι μου εστω κι αν ειμαι με το μαγιω και δεν μπορω να κουβαλαω ειδικη θηκη κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου πόσα τηλέφωνα στα 3,5 υπάρχουν με καλή camera καλή μπαταρία καλό cpu μπόλικη ram (για καλό multitasking) και καλή οθόνη α ναι και καλά ηχεια

η έστω μισά από αυτά........ εε κανένα??? (iphone δεν μετρανε)

να που είναι το πρόβλημα λοιπόν να θέλεις μια συσκευή της προκοπής και να μην υπάρχει

εγώ με 4,7 μαζεμένο βολεύομαι αρκεί να μην σπάει από καμία περίεργη κίνηση στην τσέπη σαν το s4 (ραγίζει οθόνη εσωτερικά για πλάκα αν το εχεις σε κάνα στενό παντελόνι η έστω σε κάποιο παντελόνι που μπορεί να δεχτεί έστω μικρή πίεση

 

μέχρι ένα σημείο όμως έτσι γιατί Note πήγα να το βάλω στην τσέπη χώρεσε μένα αλλά ούτε να κάτσω ούτε να οδηγήσω ούτε να περπατήσω άνετα και μην πεις τσαντακη........ δεν είμαι ανώμαλος να κουβαλάω τσαντάκι ειδικά για κινητό....

μπόλικη ram=multitasking=

θελει οθονη.

καλή camera=

αγορασε μια φωτογραφικη

καλή μπαταρία=

εχουν αρκετα

καλά ηχεια

αγορασε για το σπιτι να ακους εκει την μουσικη σου

iphone

Γιατι δεν μετρανε?

 

Να σου δωσω κανα nokia 3310 που εχω να κανεις και τις κλησεις σου, να μην σπαει κιολλας? 

 

Btw οντως καποιοι πρεπει επιτελους να καταλαβετε την διαφορα μεταξυ τηλεφωνου και εξυπνου τηλεφωνου.

Τηλεφωνο= τήλε που σημαινει αποσταση + φωνη. 

Εξυπνο τηλεφωνο= εκτος του παραπανω + οτι ξερουμε οτι εχουν τωρα τα smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλέφωνο είναι μία συσκευή συνδιάλεξης η οποία μεταφέρει τον ήχο μέσω ηλεκτρικών σημάτων..

 

Με όλο τον σεβασμό...γιατί είστε όλοι εδώ στο ινσόμνια απόλυτοι..η μπάλα είναι μπάλα..μπάσκετ,ποδόσφαιρο,ράγμπι κλπ..στον καθένα αρέσει άλλου είδους μπάλα και ακολουθεί αυτό που του αρέσει.το ότι ένα κινητό είναι παντόφλα μαζι με μίξερ και πολυεργαλείο δεν παύει να είναι κινητό.

 

                                                                                          Καλό να κρίνεις πράγματα,κακό να κρίνεις απόψεις.

 

Μην κολλάς στην παράλλειψη της λέξης "κινητό". Έγραψα ξεκάθαρα, και το ξαναγράφω, ότι άλλο το κινητό τηλέφωνο και άλλο τα smartphone. Το smartphone έχει και δυνατότητα πραγματοποίησης τηλεφωνικών κλήσεων αλλά είναι φορητή υπολογιστική συσκευή, μάλιστα ταχύτατα εξελισσόμενη.

 

Και ξανά, αυτό είναι κινητό τηλέφωνο και κυκλοφορούν τέτοια, είναι μικρά και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το s4 κάνει 210 δολλάρια και το πουλάει 700, σου λέει κάτι; Άντε να χάσει κάνα ταλιρο παραπάνω....

Δεν θελω να ο κανω και εδω apple vs samsung, αλλα θυμαται κανεις την 64 εκδοση του 5 ποσο την εβγαλαν? 1000+ ευρω. 

Εκει βεβαια δεν υπαρχει καν λογος να πεις κατι τετοιο γιατι θα πεσουν ολοι να σε φανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνωστοί γκρινιάρηδες Ελληνες που ότι και να τους δώσεις είναι νευριασμένοι. Βγήκαν τηλέφωνα με 4' είναι μικρή οθόνη. Βγήκαν 5αρια είναι τεράστια , παντόφλες κτλ. Ενώ υπάρχουν άπειρα τηλέφωνα για όλα τα πορτοφόλια από 100 ευρώ μέχρι 600 ο κλασικός ο μ... ο Ελληνας δεν αντεχει αν δεν γκρινιάξει. Πλέον πιστεύω ότι γκρινιάζει από άποψη.

 

Φυσικά και αυτός που γκρινιάζει πρώτος θα πάει να πάρει το κορυφαίο high end smartphone και αμέσως τότε ως δια μαγείας αυτό που θα πάρει θα γίνει το καλύτερο ακόμα και αν ειναι το χειρότερο...

 

Είστε προβλέψιμοι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

specs και μλκιες, το κινητό το παίρνεις για να κάνει την δουλειά σου με μια αξιοπρέπεια, ένας επεξεργαστής 2-4πύρηνος στα 1.2 είναι υπεραρκετός.

 

ποια ειναι η δουλειά ενός Smartphone? κανα fb, email, skype, φωτογραφίες... δεν είναι να παίζεις παιχνίδια ή να δουλεύεις 3dsmax,photoshop.

 

Απο κει και πέρα αγοράζεις κινητό και για την εμφάνιση, το όνομα, την κατασκευή.

 

Είναι ηλίθιο κάποιος να προσπαθήσει να αντικαταστήσει το λαπτοπ με τα Smartphone & tablets.

 

Το καθένα έχει τα δικά του,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο σημασια πια δινετε στο αν 8α γελαει ο κοσμος?στα @@ τον γραφω τον κοσμο...δε ντρεπομαι για καμια επιλογη μου και δε 8α παρω κατι το οποιο δε μου αρεσει απλα για να μη γελαει ο κοσμος η απλα γιατι αυτο αρεσει στον κοσμο και με αυτο 8α πρεπει να κανω φιγουρα.οταν πρωτοαγορασα το galaxy note ολοι  με κοροιδευαν αλλα δε με απασχολουσε κα8ολου.σε αλλους αρεσε σε αλλους οχι...τωρα ομως ολους αυτους τους κοροιδευω εγω και τους λεω καποτε λεγατε να πεταξω την παντοφλα που εχω και με κοροιδευατε... τωρα τι εγινε αγοραζετε εσεις παντοφλες και σας αρεσει?τι να σας πω?????...

Σταθηκες μονο στο κοσμο ομως.Ο φιλος ειπε και αλλα.

Επισης και εγω θα κοροιδεψω αν δω κανεναν με  τη ρακετα στο αυτι π.χ  samsung mega 6.3 και ας με γραφει στα @@ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

specs και μλκιες, το κινητό το παίρνεις για να κάνει την δουλειά σου με μια αξιοπρέπεια, ένας επεξεργαστής 2-4πύρηνος στα 1.2 είναι υπεραρκετός.

 

ποια ειναι η δουλειά ενός Smartphone? κανα fb, email, skype, φωτογραφίες... δεν είναι να παίζεις παιχνίδια ή να δουλεύεις 3dsmax,photoshop.

 

Απο κει και πέρα αγοράζεις κινητό και για την εμφάνιση, το όνομα, την κατασκευή.

 

Είναι ηλίθιο κάποιος να προσπαθήσει να αντικαταστήσει το λαπτοπ με τα Smartphone & tablets.

 

Το καθένα έχει τα δικά του,

 

Μόλις με είπες ηλίθιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...