Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού - Budget 150-370


dimi_th

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το βρίσκει με τη μειωμένη τιμή το Nexus 4 το παίρνει.Απο κει και ύστερα υπερέχει ελαφρώς του Nexus 4 το Optimus G σε κάποια χαρακτηριστικά αν και το πρώτο έχει και το πλεονέκτημα της υποστήριξης από Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι βλεπω θα κυμανθω μεταξυ galaxy s3 και lg optimus g. απλα εχω παρατηρησει το παρακατω. το παλαιοτερο μοντελο του lg βρισκεται στα 265 (https://www.skroutz.gr/s/1975772/LG-Optimus-4X-HD-P880.html)  και δεν εχει τεραστιες διαφορες  με το http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html  το οποιο ομως παει στα 365.

γνωριζει κανεις το αν υπαρχουν σημαντικες διαφορες μεταξυ των 2 εκτος απο την καμερα 8->13 και την μνημη 8->16.

 

ευχαριστω

Το optimus G είναι σαφώς ανώτερο από το 4Χ. Απλά την τελευταία εβδομάδα υπάρχει σχετική έλλειψη αποθέματος και η τιμή τσίμπησε ένα 40άρι. Περίμενε λίγο και θα ξαναπέσει.

 

Μια και ανέφερες την κάμερα και το S3, στο μόνο που δεν υπερτερεί το G έναντι του S3 είναι η κάμερα, παρά τα περισσότερα megapixel. Περισσότερα megapixel δεν σημαίνει και καλύτερη κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω semper για τη βοηθεια. το optimus οντως ανεβηκε, βρισκεται 370 σε ενα καταστημα και στα 400+ στα υπολοιπα.

απ'οτι καταλαβα παιζει και η λυση του nexus 4 αφου ειναι παρεμφερης αλλα το nexus εχει μικροτερο κοστος

 

(η τιμη του optimus στα ποσα θεωρουμε οτι θα πεσει?)

Επεξ/σία από dimi_th
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung Galaxy s3 LTE version. Το είδα πρόσφατα από κοντά, και είναι πάρα πολύ καλό. Ο 4core επεξεργαστής και τα 2gb μνήμης κάνουν το κινητό να πετάει. Ίσως βγαίνει ελάχιστα από το budget, αλλά αξίζει τον κόπο.

Επίσης μια χαρά είναι τα xperia... Δε ξέρω τι μπορεί να σου έχουν πει, αλλά αξίζουν και αυτά. Εγώ έχω το Xperia T και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις.

ο λογος που προτιμω android ειναι επειδη θελω ορισμενες εφαρμογες οι οποιες ενδεχεται να μην υποστηριζονται απο windows 8 (αν και δεν πολυγνωριζω)

οσους ρωτησα μου ειπαν να αποφηφω τα xperia αν και το συγκεκριμενο φαινεται πολυ δυνατο.

 

αν σε ενδιαφέρουν τα windows phone πες μας ποιες εφαρμογές θέλεις να σου πούμε αν υποστηρίζονται ή όχι.. πολλά ακούγονται για τις εφαρμογές των wp και λίγα ισχύουν από όσα λένε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παραδειγμα οι εταιριες online ποκερ εχουν καποια applications ωστε να παιζεις μεσω ios/android. αφου τα wp λειτουργουν ως λαπτοπ (ετσι τα φανταζομαι) και δεν προβλεπονται καποια ιδιαιτερα apps γι αυτα, οταν θα πας να ανοιξεις το αντιστοιχο client του poker room θα ανοιγει το ιδιο με αυτο που θα ανοιγε στο pc σου κατι το οποιο σημαινει οτι δεν θα ειναι αρκετα βολικο - εως αδυνατο να παιξεις

 

διορθωστε με αν κανω λαθος - δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nexus 4 ειναι πολυ καλη επιλογη !ψαξτο λιγο! σκεφτομαι να το τσιμπησω και εγω ! 
αυτο που σκεφτομαι και εχω στο μυαλο μου ειναι οτι σιγα σιγα ερχεται το nexus 5 (φημες αναφερουν ιδια τιμολογιακη πολιτικη με nexus 4) οποτε μηπως να περιμενω το nexus 5  :confused:  :confused: 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω semper για τη βοηθεια. το optimus οντως ανεβηκε, βρισκεται 370 σε ενα καταστημα και στα 400+ στα υπολοιπα.

απ'οτι καταλαβα παιζει και η λυση του nexus 4 αφου ειναι παρεμφερη αλλα το nexus εχει μικροτερο κοστος

 

(η τιμη του optimus στα ποσα θεωρουμε οτι θα πεσει?)

Μέχρι πριν μία εβδομάδα ήταν στα 320 περίπου. Πλέον έχει εξαντληθεί σχεδόν παντού και έμειναν μόνο οι μεγάλες αλυσίδες να το έχουν. Με το S3 να έχει πάρει και αυτό την κάτω βόλτα δεν θα αργήσει και πολύ να πάει στα 300. Λογικά μόλις υπάρξει απόθεμα θα ξαναπάει σχεδόν άμεσα στα ~320.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πάρει ακόμα, ψάξε καλά για αυτό.


Μπες και σε άλλα site hackεράδων (thelab κτλ.)


https://www.skroutz.gr/s/2911050/LG-Nexus-4-16GB.html?from=catspan



Αυτό είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία που ζητάς.


Πάνω σ αυτό γίνονται και όλες οι δοκιμές της google για τις νέες εκδόσεις android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...