Προς το περιεχόμενο

Ενα εκατομμυριο ευρω


lxde

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσοι νομιζετε οτι μπορειτε να βγαλετε ενα εκατομμυριο ευρω; Ποιες προυποθεσεις χρειαζεστε για να το πετυχετε;

 

(Ερωτηση απο σεμιναριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Να πω εγω τι απαντησα: υπολογιζω το κερδος που μπορω να εχω απο την πωληση ενος υπολογιστη και αρα ποσους υπολογιστες πρεπει να πουλησω. Πχ για 50Ε κερδος θελω 20χιλ υπολογιστες. Προσπαθω μετα να βρω το target group (niche) που θα μου επιτρεπει να κανω αυτον τον ογκο πωλησεων.

 

(Απαντουσε ο καθενας ελευθερα ειτε γενικα ειτε με βαση τη δουλεια του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα χρόνο; Σε 50 χρόνια; Κέρδος; Μισθό;

Δεν ειχε αλλους ορους η ερωτηση και μαλλον ηταν ετσι για να φαινεται η μεθοδος του καθενος. Πχ ποιοι θα το παιξουν συντηρητικα (αρα πολλα χρονια), ποιοι παιρνουν ρισκο για να κερδισουν γρηγορα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάση την μέχρι τώρα μου πορεία μπορώ.

Πες λιγα για τον τροπο, αν δεν ειμαι αδιακριτος. Καλοπληρωμενη/περιζητητη ειδικοτητα; μισθοφορικη μεθοδος (αλλαζουμε τακτικα δουλεια πηγαινοντας σε οποιον δινει τα περισσοτερα); Bonus/προμηθειες απο projects?  Συνεχης ανοδος στην ιεραρχια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες λιγα για τον τροπο, αν δεν ειμαι αδιακριτος. Καλοπληρωμενη/περιζητητη ειδικοτητα; μισθοφορικη μεθοδος (αλλαζουμε τακτικα δουλεια πηγαινοντας σε οποιον δινει τα περισσοτερα); Bonus/προμηθειες απο projects?  Συνεχης ανοδος στην ιεραρχια;

 

μιζες?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ελλαδα  με δεδομενες τις τωρινες οικονομικες συνθηκες για μισθωτους ειναι αδυνατον, ειναι ελαχιστες οι θεσεις για ακριβοπληρωμενα στελεχη.Για επιχειρηματιες παλι ειναι  παρα πολυ δυσκολο με την προυποθεση πως ξεκινας απο το μηδεν.

Ειναι τελειως διαφορετικη ομως ιστορια αν συνεχιζεις μια επιχειρηση επειδη την βρηκες η΄ακομα καλυτερα εαν βρηκες και περιουσια τοτε ειναι εφικτο σε μεγαλο βαθμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες λιγα για τον τροπο, αν δεν ειμαι αδιακριτος. Καλοπληρωμενη/περιζητητη ειδικοτητα; μισθοφορικη μεθοδος (αλλαζουμε τακτικα δουλεια πηγαινοντας σε οποιον δινει τα περισσοτερα); Bonus/προμηθειες απο projects?  Συνεχης ανοδος στην ιεραρχια;

 

δεν χρειάζεται να κάνω παραπάνω από ότι κάνω, απλά να μείνω στο επίπεδο που είμαι χωρίς να υπολογίσω κανένα bonus και καμιά άλλη προαγωγή (δεν έχει και πολύ πιο ψηλά). Καλοπληρωμένη / περιζήτητη ειδικότητα σε συνδυασμό με τον επαγγελματικό χαρακτήρα και τα προσόντα μου.

 

Παρόλα αυτά το βλέπω λίγο δύσκολο να μην εξελιχτώ και άλλο καθώς είμαι ακόμα 30ρης και το κυνηγάω πολύ. 

 

 

μιζες?

 

 

ούτε μίζες , ουτε κλεψιά , ουτε μαμά μπαμπας , ουτε κουμπάρος , ουτε γκομενα, ουτε δημόσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...