Προς το περιεχόμενο

Ενα εκατομμυριο ευρω


lxde

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πιο μαγκας ηταν εκεινος με την million dollar homepage.Toσο απλο που καταντουσε μεγαλοφυες

 

τι θυμηθηκες... εβγαλε 1 εκ δολλαρια σε 5 μηνες... με 50 ευρω αρχικο κεφαλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ξανα λεμε τα ιδια και τα ιδια.. το ξεκαθαρισαμε οτι ειναι ελευθερη αγορα..προσφορα και ζητηση και τα ποσα πανε στον θεο..

 

και για να σχολιασω το bold..εσυ δεν εχεις καποιο κασε?Πες οτι δεν εχεις προσφορες απο αλλες εταιριες..και εχεις μονο απο μια και σου δινει πολυ λιγοτερα απο οσα εχεις συνηθησει να παιρνεις...θα δεχτεις?Μην πεις ναι...θα προσβαλλεις την νοημοσυνη μου.

 

Σε ολες τις δουλειες υπαρχουν κασε...και οσο περισσοτερα λεφτα πληρωνονται σε καποια επαγγελματα τοσο ανεβαινει το κασε.

 

Επισης αναφερεσαι σε επαγγελματα που δεν ειπα...μιλησα εγω για κομματι ψωμι σε προγραμματιστες?ή μιλησα για ανιδεικευτο εργατη?

Ανιδεικευτος ειναι αυτος που κανει κατι που δεν απαιτουνται γνωσεις ή δεξιοτητες .Στο παραδειγμα της οικοδομης ο βοηθος καποιου εργατη εκει μεσα.

Ο ηλεκτρολογος , ο μπετατζης , ο ελαιοχρωματιστης , ο μαρμαρας και ενα σωρο αλλα επαγγελματα..που μπορει να βγαλανε σχολη ή να μαθανε το επαγγελμα ξεκινοντας σαν βοηθοι....εχουν πλεον ΚΑΠΟΙΕΣ γνωσεις/δεξιοτητες για να φερουν εις περας το εργο.

Με ποια κριτηρια λοιπον θα κοστολογησεις την δουλεια τους σε σχεση με την δουλεια του αρχιτεκτονα?Βασει σπουδων και μονο?

 

Φυσικα δεν ειναι λογικο να πληρωνονται ολοι το ιδιο...αλλα μερικα επαγγελματα οπως εχω πει πολλακις πληρωνονται  τραγικα και γελειωδως υπερογκα....χωρις ΠΑΝΤΑ..να αποδιδουν τοσα πολλα....

 

Θα μου πεις δικαιωμα αυτου που πληρωνεται και αυτου που πληρωνει...σ α φ ω ς ...αλλα θετω το ολο ζητημα (κοστος υπηρεσιας >>> κοστος ενος προιοντος) προς σκεψη και προβληματισμο...

εχω να δουλεψω καιρο οικοδομη αλλα δεν θυμαμαι οι εργατες να εχουν βοηθους.

Πως αλλαζουν τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζετε τετοια; http://www.wikihow.com/Be-a-Billionaire

 

Καλα βρισκεις ο,τι θες στο ιντερνετ, αλλα το εβαλα γιατι εχει source το forbes.com που ειναι εγκυρο site.

Η πρωτες ερωτησεις που μου ερχονται στο μυαλο διαβαζοντας τετοια αρθρα ειναι:

-αξιζει τον κοπο ;

-αυτοι που τα γραφουν συζητησαν με δισεκατομμυριουχους ή απλως παρατηρουν και φανταζονται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να δουλεψω καιρο οικοδομη αλλα δεν θυμαμαι οι εργατες να εχουν βοηθους.

Πως αλλαζουν τα πραγματα.

 

 

τωρα δεν ξερω τι γινεται..παλιοτερα..υπηρχαν οι βοηθοι...ετσι ξεκινουσες αν ηθελες να μαθεις καποιο επαγγελμα οικοδομης...

 

αν τωρα την εχουν δει καπως και πανε κατευθειαν να κανουν το επαγγελμα..χωρις την προαπαιτουμενη εμπειρια και τριβη τι να σου πω...δεν αποκλειεται τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...