Προς το περιεχόμενο

Ταινια μεσω DVD απο USB!(formats)


Hyphen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

εχω μια απορια επειδη βλεπω σχεδον καθε μερα ταινιες τις βαζω στο usb και το usb στο dvd ωστε να μπορω να τις δω στην τηλεοραση.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι το DVD μπορει να παιξει μονο .avi αρχεια αν του βαλω mp4 ή ακομα καλυτερα mkv δεν τα παιζει και βγαζει error με αποτελεσμα να μην μπορω να δω τις TOP αναλυσεις παρα μονο avi.

 

Υπαρχει καποια λυση ωστε να παιξει mkv, mp4 χωρις error?

 

Δεν μιλαω για λυση μετατροπης avi to mkv ή κατι τετοιο γιατι εκτος οτι δεν πιανει.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά αγόρασε ένα αποκωδικοποιητή που είναι και media player. Με 30 ευρώ λύνεις μόνιμα το πρόβλημα σου και γλυτώνεις τις εγγραφές και το κόστος των dvd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο η λύση μετατροπής υπάρχει η να παρεις άλλο hardware η να σύνδεσης το pc με την tv

 

Με την μετατροπη κανεις μια τρυπα στο νερο εκτος οτι περνει πολυ χρονο.

 

Αλλο hardware εννοεις αλλο dvd player?

 

Το να συνδεσω το pc με την TV εννοεις με HDMI ? Θα χρειαστω ενα καλωδιο 10 μετρων ομως...ποσο να κανει?

 

Εναλλακτικά αγόρασε ένα αποκωδικοποιητή που είναι και media player. Με 30 ευρώ λύνεις μόνιμα το πρόβλημα σου και γλυτώνεις τις εγγραφές και το κόστος των dvd. 

O αποκωδικοποιητης θα κανει την ιδια δουλεια με το DVD player μου.

 

Μαλλον δεν καταλαβες καλα...δεν γραφω ταινιες σε dvd...τις περναω απλα στο usb και το usb το συνδεω στο dvd player...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μην καταλαβε οτι τα βλεπεις σε στικακι κ συ δε καταλαβες ομως τι σου ειπε !

ο λογος που δε βλεπεις τα εργα ειναι γιατι το dvd σου δε διαβαζει τα αρχεια mkv, mp4 κτλ

μπορεις να παρεις εναν αποκωδικοποιητη λοιπον , να του βαζεις το στικακι και να διαβαζει ολα αυτα τα αρχεια κ να λυσεις το προβλημα αυτο ηθελε να σου πει !

υπαρχουν φθηνοι με 30 ευρο που παιζουν τα παντα !

η καλυτερη λυση βεβαια θα ηταν να μπορουσες να συνδεσεις το πισι σου με την τηλεορ απ ευθειας μεσω hdmi

ψαξε στο σκρουτζ να δεις ποσο εχουν τα 10 μετρα καλωδιο κ αν σε συμφερει καντο με κλειστα τα ματια .

αυτα ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν και καλοί decoders που παίζουν παρα πολλά codecs τίποτα όμως δεν αντικαθιστά το pc καλύτερα να παρεις καλώδιο για το pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το dvd player είναι ότι υποστηρίζει μόνο xvid/divx avi και mpeg2. Τα h264 (mp4 και mkv) τα ξεχνάς και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να τα υποστηρίξει.

 

Το καλώδιο είναι καλό, αλλά αντί να δώσεις 15€ και να έχεις το pc ανοιχτό (συν την φασαρία και το σήκω-κάτσε) και δεσμευμένο όταν βλέπεις ταινίες δώσε άλλα 15 και πάρε αυτό (http://www.skroutz.gr/s/2405229/Crystal-Audio-Prime-HD.html?from=autocomplete&keyphrase=crystal+audio+prime+hd) (δοκιμασμένο και καλό).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το prime εννοώ, γιατί διάβασα κάποιο απ' τα σχόλια στο skroutz που έλεγε πως είχε κάποια παγώματα στην εικόνα σε θέαση HD υλικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το prime εννοώ, γιατί διάβασα κάποιο απ' τα σχόλια στο skroutz που έλεγε πως είχε κάποια παγώματα στην εικόνα σε θέαση HD υλικού.

Υπάρχει hd υλικό και υπάρχει και το τρελή υπερβολή hd υλικό...

Αυτά τα μηχανήματα δουλεύουν με ολοκληρωμένα που έχουν κάποιο όριο στο bitrate που μπορούν να επεξεργαστούν, αν το υπερβείς θα αρχίσει να κολλάει,μπορεί να μην παίζει δηλαδή ατόφια blueray αρχεία που έχουν καμιά 40mbit/sec αλλά κάποιος που θέλει να βλέπει πραγματικά blueray (οπότε θέλει και ποιότητα) δεν θα πάρει μηχάνημα με 30€ με την απαίτηση να παίζει σαν επαγγελματικό blueray player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω μέχρι 720p συνήθως και το έχω δοκιμάσει με 1080p των 7GB. Δεν παρατήρησα κάποιο πάγωμα.

Ατόφια bdrip των 25GB δεν έχω αλλά αν είχα θα τα έβλεπα στο egreat που έχω στην κρεβατοκάμαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...