Προς το περιεχόμενο

Σε άνοδο οι πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων στην Αμερική


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε 2013 και όχι 1913. Αν το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχε κάτι βλαβερό , τα εργαστήρια της "κάθε" Philip Morris θα το είχαν ξεμπροστιάσει στο δευτερόλεπτο

 

Ρωτήστε κάποιον που κάνει ηλ.τσιγάρο να σας πει ο ίδιος

πως νιώθει ένα μήνα μετά την χρήση του. Αν είσαστε καπνιστές

δώστε του μια ευκαιρία.

 

Συχνά οι πρωτάρηδες δεν έχουν ιδέα τι να αγοράσουν.

Προτιμήστε την Ελληνική εταιρία που τα υγρά της έχουν

πιστοποίηση από τον Δημόκριτο. Μην αγοράζετε ηλ.τσιγαρα

κινεζιές , απ'όπου να ναι και κυρίως υγρά απ'οπού να ναι. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι παρενεργειες δηλαδη μπορει να μου προκαλεσει;Μη μου πεις οτι κι εσυ πιστευεις οτι το τσιγαρο ειναι πιο υγιηνο...

Πιστεψε με το εχω ψαξει τοσο πολυ το θεμα,ακομα και με 2 γιατρους που ατμιζουν κι αυτοι και τιποτα απο οσα βγαινουν κατα καιρους δεν ισχυει.

Με κορυφαιο αυτο για το υγρο στους πνευμονες.

Ψαξτε το λιγο μην απαντατε ετσι απλα για να απαντησετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παρενεργειες δηλαδη μπορει να μου προκαλεσει;Μη μου πεις οτι κι εσυ πιστευεις οτι το τσιγαρο ειναι πιο υγιηνο...

Πιστεψε με το εχω ψαξει τοσο πολυ το θεμα,ακομα και με 2 γιατρους που ατμιζουν κι αυτοι και τιποτα απο οσα βγαινουν κατα καιρους δεν ισχυει.

Με κορυφαιο αυτο για το υγρο στους πνευμονες.

Ψαξτε το λιγο μην απαντατε ετσι απλα για να απαντησετε.

Ευχομαι να απεξαρτηθεις τελειως απο αυτην την κακιστη συνηθεια - κουσουρι (ειτε ειναι το κλασικο τσιγαρο ειτε το ηλεκτρονικο)  αυτο ειναι το πιο υγιεινό που μπορω να σου πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε 2013 και όχι 1913. Αν το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχε κάτι βλαβερό , τα εργαστήρια της "κάθε" Philip Morris θα το είχαν ξεμπροστιάσει στο δευτερόλεπτο

 

Ρωτήστε κάποιον που κάνει ηλ.τσιγάρο να σας πει ο ίδιος

πως νιώθει ένα μήνα μετά την χρήση του. Αν είσαστε καπνιστές

δώστε του μια ευκαιρία.

 

Συχνά οι πρωτάρηδες δεν έχουν ιδέα τι να αγοράσουν.

Προτιμήστε την Ελληνική εταιρία που τα υγρά της έχουν

πιστοποίηση από τον Δημόκριτο. Μην αγοράζετε ηλ.τσιγαρα

κινεζιές , απ'όπου να ναι και κυρίως υγρά απ'οπού να ναι. 

 

Γιατι υπαρχουν αμερικανικα ,ιαωνικα και ευρωπαικα τσιγαρα?>Ολα στην Κινα παρασκευαζονται αυτα φιλος,μην σε κοροιδευουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι υπαρχουν αμερικανικα ,ιαωνικα και ευρωπαικα τσιγαρα?>Ολα στην Κινα παρασκευαζονται αυτα φιλος,μην σε κοροιδευουν.

 

Έστω ότι όλα είναι κινέζικης κατασκευής (μιας και κατέχουν την πατέντα) άλλα τα υγρά είναι μια άλλη ιστορία , δεν συμφωνείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχομαι να απεξαρτηθεις τελειως απο αυτην την κακιστη συνηθεια - κουσουρι (ειτε ειναι το κλασικο τσιγαρο ειτε το ηλεκτρονικο)  αυτο ειναι το πιο υγιεινό που μπορω να σου πω....

 

Εύχομαι να ζήσεις στο βουνό , 1500 υψόμετρο μακρυά από αμάξια και βαβούρα και να έχεις δικό σου βιολογικό κήπο και νερό από τρεχούμενη πηγή. ΑΥΤΟ ! είναι το πιο υγιεινό που μπορώ να σου πω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι να ζήσεις στο βουνό , 1500 υψόμετρο μακρυά από αμάξια και βαβούρα και να έχεις δικό σου βιολογικό κήπο και νερό από τρεχούμενη πηγή. ΑΥΤΟ ! είναι το πιο υγιεινό που μπορώ να σου πω. (αν και είμαι σίγουρος ότι μπορείς να βρεις και καλύτερο)

Εισαι τραγικος.....δεν εχω αλλα λογια....και φυσικα ουτε θα κατσω να κανω διαλογο μαζι σου....καλη συνεχεια και καλα στερνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα υγρα ειναι προπυλενογλυκολη ή γλυκερινη ή και τα 2 μαζι.Υγρα που βρισκουμε στα φαρμακεια,στη ζαχαροπλαστικη(στα γλυκα κυριως κλπ.).

Αυτο που δεν ειναι υγιηνο ειναι η νικοτινη που περιεχουν.Απο νικοτινη κυριως Αγγλια,Αμερικη και Κινα(δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τωρα).

Βεβαια μπορει καποιος να ατμιζει με ελαχιστη ή και μηδενικη νικοτινη.

Επεξ/σία από Fronimitis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το εκοψα στα 38. Καπνιζα απο 20. Μάλιστα οποτε μου τελείωναν τα τσιγάρα το βράδι, έπαιρνα απο ενα μεγαλο τασάκι τα καπνισμενα,και αναβα καμια 10ρια, όσο ελάχιστο είχαν ακόμα και τα καπνιζα. Μιλάμε για αρωστο κανονικά. Οξυγόνα μου έδιναν οι γιατροί. Ρουφαγα το οξυγόνο και 10 λεπτα μετα τσιγάρο. Σήμερα τρέχω 10 χιλ σε 50 λεπτα, έχω 2 χρόνια που το έχω κόψει ( και όπως όλοι όσοι καταφέρανε να το κόψουν) απορω πως δεν το εκοψα νωρίτερα. Θέλει προσπαθεια και διαβασμα ώστε να κατανοήσει ποσο καλυτερα θα είσαι όταν το κόψεις. Το τελευταίο είναι πολυ σημαντικο και ας μη φαίνεται. Στο θέμα μας. Το τσιγάρο έχει 5.000 καρκινογόνες ουσίες. Τις παίρνεις χωρίς να τις θες απλα θέλοντας τη νικοτίνη. Η οποία παρεπιμπτοντως είναι λιγότερη βλαβερή απο όλες σχεδόν.. Οποτε αμα δεν το κόψεις με 1000 πάρε ηλεκτρονικό που τουλαχιστον θα παρεις μονο τη νικοτητη, και θα γλυτώσεις την Πίσα και τις υπόλοιπες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ήπιατε οσοι ατμίζετε...

Εγινε μοδα και θα πληρώσετε...τωρα οπως οι καπνιστες...

Δεν θα φτιάχνετε υγρα και τετοια, νικοτηνη μονο απο φαρμακειο...κτλπ

 

Ελπιζω να κοψατε το απλο τσιγαρο με το ηλεκτρονικο και μετα το ηλεκτρονικό τελείως.

 

Γι αυτο δεν το πήρατε άλλωστε;

 

Ευτυχως για μας, δεν ειναι το ιδιο ευκολο να φορολογησεις το η.τ. οπως το κανονικο. Αν ηταν ευκολο θα ειχε γινει ηδη.

Οταν μπορεις με υλικα του εμποριου να φτιαξεις και μοντες η.τ. αλλα και μιξεις υγρων, μια πιθανη φορολογηση θα στρεψει ολον τον κοσμο εκει.

Διοτι αλλο ειναι να μπορεις να φορολογησεις τον καπνο, κι αλλο να φορολογησεις τη μπαταρια, το συρμα, το σκοινακι (φυτιλι), την προπυλενογλυκολη, τη γλυκερινη κτλ.

Επισης, οι αμερικανοι μπορει ευκολα να φορολοησουν την τεχνιτη νικοτινη, διοτι ισως να εχουν (δεν ξερω), αλλο συστημα ελεγχου των εισαγωμενων προιοντων απο ιδιωτες, αλλα στις υπολοιπες χωρες, ειναι πρακτικα αδυνατον. Τη μεγαλυτερη ποσοτητα νικοτινης ολες οι χωρες προμηθευονται απο την Ταιβαν, και ειναι υπερβολικα ευκολο να φερεις πχ ενα μπουκαλακι των 20 ml σχετικα συμπυκνωμενη, με την οποια με την αραιωση με την καταλληλα βαση, μπορεις να περασεις ενα εξαμηνο.

 

Τελος, δεν τοι πηραμε ολοι για αυτο αλλωστε. Υπαρχουν παρα πολλοι (οπως κι εγω) που το τσιγαρο μου αρεσει πολυ. Ξεροντας ομως τα κακα του, βρηκα καποιο υποκαταστατο, το οποιο μου δινει ολη την ευχαριστηση που ειχα με το τσιγαρο, χωρις τα βλαβερα του επακολουθα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη ειναι και ψευδαισθηση που σου δινει το τσιγαρο...οτι θα σε χαλαρωσει και θα σε κανει να αντιμετωπησεις τις δυσκολιες τις ζωης πιο ευκολα. Δεν ειναι ετσι ομως....ειχα διαβασει καπου στο νετ ενα απιστευτο βιβλιο σε μορφη pdf το οποιο πραγματικα με εκανε και ειδα απο την αντιθετη σκοπια το πως εχουν τα πραγματα. Για μενα ηταν ενα απο τα + να καταλαβω τι κακο κανω στον εαυτο μου, δυστιχως δεν θυμαμαι ποιο ειναι να σου ελεγα να το διαβασεις....απιστευτο βιβλιο.....

Στο skeftomai.gr ειναι αυτο το βιβλιο κ οντως ειναι Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο!Αν δεν ειχα διαβασει αυτο το βιβλιο δεν θα ειχα κοψει το καπνισμα..Ο τυπος αναλυει ολη την ψευδευαισθηση του τσιγαρου!Οποιος θελει πραγματικα να το κοψει ας διαβασει αυτο το βιβλιο....

Επεξ/σία από original911
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χερομαι που στο insomnia βλέπουμε είδηση περί η.τ. άραγε τα ανήλικα παιδιά που θα το διαβάσουν το τοπικ θα επηρεαστουν;
Ας πούμε για πωλήσεις φριτέζας δεν ειδαμε καμιά είδηση γιατι να δούμε για η.τ; Να πούμε και στην ολλάνδια για χασίσια πως υπάρχει άνοδος;

anyway γνωστός μου γέμισαν οι πνεύμονες με υγρό απο η.τ επίσης του βρήκαν υπολείμματα φιτιλιού στο πνεύμονα οπότε μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκινησα στα 22 και το εκοψα στα 38 και κατι,  εχει 20 μηνες πλεον που ειμαι απεξαρτημενος απο την διαολοσυνηθεια.   ειναι η μεγαλυτερη μακακια που εκανα στην ζωη μου. Ευτυχως το εκοψα γιατι απλα το σιχαθηκα και δεν θελω ουτε να το μυριζω....ποτε ξανα λοιπον και ειμαι πολυ χαρουμενος για αυτο, λυπαμαι τους ανθρωπους που ειναι τοσο εξαρτημενοι και πειραματιζονται και με τα ηλεκτρονικα τσιγαρα που ομως δεν ξερουμε τι κακο μπορουν και αυτα να κανουν στον οργανισμο....

Στα 22 ??? Ελα ρε πως σε τοσο μεγαλη ηλικια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χερομαι που στο insomnia βλέπουμε είδηση περί η.τ. άραγε τα ανήλικα παιδιά που θα το διαβάσουν το τοπικ θα επηρεαστουν;

 

Ας πούμε για πωλήσεις φριτέζας δεν ειδαμε καμιά είδηση γιατι να δούμε για η.τ; Να πούμε και στην ολλάνδια για χασίσια πως υπάρχει άνοδος;

 

anyway γνωστός μου γέμισαν οι πνεύμονες με υγρό απο η.τ επίσης του βρήκαν υπολείμματα φιτιλιού στο πνεύμονα οπότε μακριά!

 

not sure if trolling...
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...