Προς το περιεχόμενο

Σε άνοδο οι πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων στην Αμερική


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαπνισμα = 356 μερες περιπου 1000 ευρω, γκουχου, γκουχου κτλπ

Ατμισμα= 356 μερες απο 360 μεχρι 5.000 ευρω και θα πρεπει να παρουσιαζεσαι στις συναντησεις των forum με τα τελευταια μοντελα απανω σου αλλιως δεν θα μετρας!

 

Διαλεξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το η.τ. παντως εχει καλο που δεν εχει το αλλο τσιγαρο επιτρεπεται στα μεγαλα αεροπορικα ταξιδια να το καπνισεις χωρις να εχεις θεμα...Οσες φορες πηγα Αμερικη δεν ειχα θεμα και δεν ειχαν θεμα,η swiss,η united δεν μου εκαναν παρατηρηση και στην αρχη πριν πεταξουμε ρωτουσα της αεροσυνοδους και δεν ειχαν προβλημα μονο λιγο η luftansa μου την ειπε αλλα ειδαν που καπνιζανε και αλλοι και το βουλωσανε...Στην Αμερικη τωρα επειδη το κανονικο τσιγαρο σχεδον απαγορευεται παντου μονο στον δρομο μπορεις να καπνισεις βλεπω να κανει τρελες πωλησεις και να γινει το κανονικο τσιγαρο παρελθον...Τωρα το τσιγαρο σαν τσιγαρο ειναι πολυ βαθια ριζωμενο στον ανθρωπο ειναι κατι το οποιο ολοι το εχουν δοκιμασει με λιγες εξαιρεσεις και επισης πολυ το αρχισανε γιατι βλεπανε στο στενο οικογενειακο περιβαλλον να καπνιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαπνισμα = 356 μερες περιπου 1000 ευρω, γκουχου, γκουχου κτλπ

Ατμισμα= 356 μερες απο 360 μεχρι 5.000 ευρω και θα πρεπει να παρουσιαζεσαι στις συναντησεις των forum με τα τελευταια μοντελα απανω σου αλλιως δεν θα μετρας!

 

Διαλεξε!

αυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες? αν εχεις αποδειξεις να τις δω, αν ειναι αυθαιρετο, να υποθεσω οτι απλα σπαμαρεις.

καπνιζω 19 μηνες η.τ και εχω πληρωσει για μπαταριες (6Χ15 = 90 ευρω) για το αρχικο "τσιγαρο" 85 ευρω και καθε 15 μερες εναν ατμοποιητη (απο 2 εως 5 ευρω, αναλογα την εποχη και ποιο μοντελο ατμιζα) σε αυτα βαλε τον μηνα 20 ευρω για υγρα...

αν ξερεις μαθηματικα κανε τις πραξεις και περιμενω να απαντησεις τελικα ποσο κοστιζει το η.τ. σε νορμαλ χρηση.

 

ΥΓ δεν εχω παει σε καμια συναντηση και δεν ασχολουμαι με φορουμ και τετοια (ειμαι μεν γραμμενος αλλα πιο πολυ για να παιρνω πληροφοριες)

ΥΓ2 επειδη μπορει να μπερδευτεις στις πραξεις: σε 19 μηνες εδωσα περιπου 570 ευρω, και αυτα με αλλαγες ατμοποιητων και αγορα μπαταριων (ακομα και οταν δεν ηταν απαραιτητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alfagama

που επεσα εξω;

Ανηκεις στην κατηγορια απο/εως 360 ευρω τον χρονο. Στα 570 € σου επεσα μεσα στους 19 μηνες πανω κατω. ;)

Τι μου κανεις πολλαπλασιασμούς και προσθέσεις;

Αλλοι περνουν provari γιατι το γουσταρουν και σκανε 210 ευρω μονο για αυτο.

 

Εσυ νταξει παιρνεις τους κινεζικους ατμοποιητες και μπαταρίες και την παλεύεις οπως θες εσυ.

Ετσι ο καθενας αναλογα με το βαλαντιο του αγοραζει, ατμιζει/κανει το hobby του.

 

Να σου δειξω αλλους που εχουν ενα ηλεκτρονικο οσο κανει ενα παπακι astrea!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alfagama

που επεσα εξω;

Ανηκεις στην κατηγορια απο/εως 360 ευρω τον χρονο. Στα 570 € σου επεσα μεσα στους 19 μηνες πανω κατω. ;)

Τι μου κανεις πολλαπλασιασμούς και προσθέσεις;

Αλλοι περνουν provari γιατι το γουσταρουν και σκανε 210 ευρω μονο για αυτο.

 

Εσυ νταξει παιρνεις τους κινεζικους ατμοποιητες και μπαταρίες και την παλεύεις οπως θες εσυ.

Ετσι ο καθενας αναλογα με το βαλαντιο του αγοραζει, ατμιζει/κανει το hobby του.

 

Να σου δειξω αλλους που εχουν ενα ηλεκτρονικο οσο κανει ενα παπακι astrea!

Το point δεν καταλαβαινω που ειναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το point δεν καταλαβαινω που ειναι...

Ουτε εγω.

Ειπα οτι ενας ατμιστης χαλαει απο 360-5.000€ τον χρονο και επεσε να με φαει.

Επεσα μεσα και στα έξοδα του στους 19 μήνες χρήσης του.

 

Ο,τι κατάλαβες, καταλαβα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση τρολλιά αντέχει ακόμα το ετήσιο κόστος του ΗΤ;

 

Με 4 μπαταρίες από πρόπερσι είμαι, υπάρχει και passthru. Υγρό 2λίτρα 72άρι σπασμένο, γεύσεις χοντρική λίτρο απο flavourart. Ατμοποιητές 2ε ο ένας, υπάρχει και φτηνότερος τρόπος με αλλαγή στο φυτιλάκι. Δεν θα κάτσω καν να υπολογίσω πόσο κάνει το "γέμισμα" ή το "παφ" γιατί γελάνε από τώρα τα κομπιουτεράκια..

 

Ασε που το διακύβευμα δεν είναι το κόστος... :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγει ηλεκτρονικό τσιγάρο με android βλέπω πολλοί να αλλάζουν γνώμη

Παίζει κάποια μέρα να βγει ηλεκτρονικό που με bluetooth να σου λέει πόσες τζούρες τράβηξες,πόσο υγρό έχει μείνει και πόση μπαταρία έμεινε όπως επίσης να ρυθμίζεις την ένταση της γεύσης και αλλα τετοια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alfagama

που επεσα εξω;

Ανηκεις στην κατηγορια απο/εως 360 ευρω τον χρονο. Στα 570 € σου επεσα μεσα στους 19 μηνες πανω κατω. ;)

Τι μου κανεις πολλαπλασιασμούς και προσθέσεις;

Αλλοι περνουν provari γιατι το γουσταρουν και σκανε 210 ευρω μονο για αυτο.

 

Εσυ νταξει παιρνεις τους κινεζικους ατμοποιητες και μπαταρίες και την παλεύεις οπως θες εσυ.

Ετσι ο καθενας αναλογα με το βαλαντιο του αγοραζει, ατμιζει/κανει το hobby του.

 

Να σου δειξω αλλους που εχουν ενα ηλεκτρονικο οσο κανει ενα παπακι astrea!

σε πολλα... ξαναδιαβασε τι εγραψες...

Kαπνισμα = 356 μερες περιπου 1000 ευρω, γκουχου, γκουχου κτλπ

Ατμισμα= 356 μερες απο 360 μεχρι 5.000 ευρω και θα πρεπει να παρουσιαζεσαι στις συναντησεις των forum με τα τελευταια μοντελα απανω σου αλλιως δεν θα μετρας!

 

Διαλεξε!

 

σου φαίνεται οτι αυτα που γράφεις έχουν λογική?  την ειρωνεία δεν την διακρίνεις?

οσο για το κάπνισμα, αν βάλεις τα δυο πακέτα που κανουν οι περισσότεροι είναι κοντά στις 2000 ευρω συν τους αναπτήρες και διαφορα άλλα.... αυτά δεν τα γράφεις ομως, εσένα σε εντυπωσιάζει το η.τ και οι "συναντήσεις" με τα high tech gadget η.τ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πολλα... ξαναδιαβασε τι εγραψες...

σου φαίνεται οτι αυτα που γράφεις έχουν λογική?  την ειρωνεία δεν την διακρίνεις?

οσο για το κάπνισμα, αν βάλεις τα δυο πακέτα που κανουν οι περισσότεροι είναι κοντά στις 2000 ευρω συν τους αναπτήρες και διαφορα άλλα.... αυτά δεν τα γράφεις ομως, εσένα σε εντυπωσιάζει το η.τ και οι "συναντήσεις" με τα high tech gadget η.τ....

1000 ευρω βαζω με καπνους, χαρτακια, φιλτρακια. Αν ειναι για Davidoff ναι χτυπας 2000αρο!

Παμε τωρα

Aris1986 said ~360€ εως 5000€

per year (ειρωνικα το γραψα βεβαια το 5Κ)

 

You said 570€ στους 19 μήνες oποτε εχουμε και λεμε:

 

~360€ στους 12 μήνες (μέχρι τους 19 μένουν άλλοι 7μηνες).

360/2= 180€ πες για 6 μήνες.

Αρα 360+180= 540 €

1 μήνας remaining: δεν θα είναι κοντά στα 20-30€;

Άρα 560-570€.

 

Ειδες δεν ήταν δύσκολο. Που κολλάς είναι το θέμα;

Στις συναντήσεις μάλλον...

Ε υπάρχουν και αυτες, σας πουλάνε υγρά, γνωρίζετε "επαγγελματίες" που θα σας φέρουν νικοτίνη απο ΚΙΝΑ, υγρα, ατμοποιητές, σας μοστράρουν και τα porche των ηλεκτρονικών τσιγάρων εκει, θα σας πουν ποιο ειναι το καλυτερο (το δικο τους βεβαια) σε κοιτάνε με μισο ματι ή σαν μπατίρη αν εχεις κανα μοντάκι των 30 ευρω κτλπ.

Αμα τους φέρεις και γυναίκα στις συναντησεις θα γεμίσεις υγρά τσάμπα...Ηλεκτρονικού τσιγάρου εννοώ... ;)

Δλδ συντηρούν το άθλημα και αυτοί με το αζημίωτο.

 

Τώρα αν δεν πας εσυ δεν πάει να πει πως δεν πηγαίνουν άλλοι και νιώθουν απελευθερωτές,τους που άρχισαν το η.τ.

 

Συνήθως κατι υπέρβαροι ειναι, χωρισμένοι στα 40-45.

Μπόρεσαν να ανέβουν τις σκάλες στον 3ο οροφο της πολυκατοικίας τους (οταν χάλασε το ασανσέρ βέβαια) και χαρήκανε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...