Προς το περιεχόμενο

Eκνευριστική διαφήμιση


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην περιμενεις και πολλα απο τον μεσο ανθρωπο. Και στη γαλλια που ειμαι υπαρχουν χαζες διαφημισεις . Εχει μια που ενας παει στην Carglass και του επισκευαζει κατι ρωγμες στο παρμπριζ και οταν παει να πληρωσει δεν του ζητανε λεφτα. Και η διαφημιση τονιζει το δωρεαν περνωντας μας για βλακες, ενω τα ασφαλιστικα συμβολαια σχεδον ολων μας συμπεριλαμβανουν και ζημιες σε παρμπριζ και παραθυρα και η εταιρεια τα παιρνει απο την ασφαλεια. Για μενα ειναι μια εκνευριστικη διαφημιση, γιατι παιζουν με τη νοημοσυνη μας, αλλα στην πλεμπα που δεν σκεφτεται πιανει.

Σε παρακαλω, υπαρχει και στην Ελλαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μ'αρέσει.

 

Σχολικη κασετινα παπουτσι, που μοιαζει με παπουτσι. Δεν ξέρω, με πείθει.

Κοντευουν να ξεπερασουν και τους κινεζους στις απομιμησεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν πιο αντιαισθητικες πιο κακογουστες διαφημισεισ απο του jumbo. H αδιαμφισβητη επιτυχια που εχουν απλα επιβεβαιωνει το ποσοστο των ουρακοταγκων που κατοικουν σε αυτη την χωρα.<br><br>ζπροσωπικα αποφευγω να τις δω- ακουσω με το που παιζουν.

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

 

Η καλή διαφήμιση ειναι αυτή που σου μένει στο μυαλό και επίσης σε κάνει να θυμάσαι το προϊόν.

Αυτό το καταφέρνουν άψογα όλες οι διαφημίσεις του jumpo, σε αντίθεση με διαφημίσεις Πιου κτλ, που όλοι θυμούνται την διαφήμιση αλλά όχι το προϊόν.

 

Το target group του Jampo παρεμπιπτόντως είναι όλοι μας. Έχει φθηνά προϊόντα, σε εποχή κρίσης. Ούτε θεωρουν κανέναν ουρακοτάγκο. Απλά έχουν βρει τον καλύτερο και πιο επιτυχημένο τρόπο να διαφημίζουν ένα προιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω διαφωνω το target group τους ειναι οι μεγαλοι αυτοι εχουν το χρημα. Εξου και τελευταια οι διαφημισεις απευθυνται σε μεγαλους και στο θυμικο τους. Βλεπε στανιση δεκαετια 80 οικογενειακη ευδαιμονια σουβλιστα αρνια και ορισμος του κιτς. Τι να πει στο 5 χρονο αυτο;Sent from my iPhone5 using Insomnia

Δεν το πιστευω, γιατι αν η συγκεκριμμενη διαφημιση δεν αρεσει στο παιδι δεν θα τραβολογα τους γονεις του να του αγορασουν αυτο το προιον. Τωρα για τα αλλα που λες ναι και στους μεγαλους στο θυμικο απευθυνονται, αλλα αλλαζει ο τροπος. Χαζομαρες λενε αλλα με οχι τοσο παιδαριωδη τροπο οσο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην περιμενεις και πολλα απο τον μεσο ανθρωπο. Και στη γαλλια που ειμαι υπαρχουν χαζες διαφημισεις . Εχει μια που ενας παει στην Carglass και του επισκευαζει κατι ρωγμες στο παρμπριζ και οταν παει να πληρωσει δεν του ζητανε λεφτα. Και η διαφημιση τονιζει το δωρεαν περνωντας μας για βλακες, ενω τα ασφαλιστικα συμβολαια σχεδον ολων μας συμπεριλαμβανουν και ζημιες σε παρμπριζ και παραθυρα και η εταιρεια τα παιρνει απο την ασφαλεια. Για μενα ειναι μια εκνευριστικη διαφημιση, γιατι παιζουν με τη νοημοσυνη μας, αλλα στην πλεμπα που δεν σκεφτεται πιανει.

Σε παρακαλω, υπαρχει και στην Ελλαδα!

Μου θυμίζει αυτό :) :)
Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι στην ελληνικη διαφημιση φαινεται ξεκαθαρα η ασφαλιστικη καλυψη.

Πρεπει να υπηρχε κι'αλλη, πιο σπαστικη, αλλα δεν την βρισκω/θυμαμαι σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα αυτην την διαφημιση και θελω να βγω στο μπαλκονι και να αυτοκτονησω.η χειροτερη απο τις υπολοιπες χαλια διαφημισεις των jumbo

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να υπηρχε κι'αλλη, πιο σπαστικη, αλλα δεν την βρισκω/θυμαμαι σιγουρα.

Κοιτα η ελληνικη που εβαλες τελειωνει: «εχετε ασφαλιστικη καλυψη για θραυση κρυσταλλων;»

Ενω η γαλλικη: «με την ασφαλεια για θραυση κρυσταλλων πολυ συχνα δεν σας κοστιζει τιποτα, ναι αληθεια δεν σας κοστιζει τιποτα».

 

Δεν ειναι το ιδιο.

 

 

Kαι όσο για εκνευριστικές διαφημίσεις δεν έχετε δει τίποτα γατάκια.

 

Τι εκνευριστικη αυτη η διαφημιση; Ειναι στην Ακτη Ελεφαντοστου και πεθανα στο γελιο με τα γαλλικα με αφρικανικο αξαν. Καλα και ολο το σκηνικο ειναι για γελια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να φανταστώ τη διαδικασία σχεδίασης αυτών των διαφημίσεων.

 

Κάθονται πέντε τύποι με γραβάτες σε διαφημιστικό γραφείο. Ο ένας λέει "Ιδέα! Κάθονται δυο παιδάκια σ'ένα παγκάκι, και ξαφνικά πέφτει μια σακούλα τζάμπο...".

 

Κόλλησα στο πως προκύπτει ο χορός και το τραγούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εκνευριστική αλλά ρε γμτ μονο εγω βρισκω πετυχημενη αυτη με τον Τζαμπο- Τζανγκο τιμωρο;;;

hi.gif

Και εμενα μου αρεσει αν και ο τυπος που κανει την ουχου ειναι τρισαθλιος :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου αρεσει αν και ο τυπος που κανει την ουχου ειναι τρισαθλιος :P

 

 

 

Στο 0:26 τι λέει ακριβώς ότι έχεις αυτός και μπορεί;;  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...