Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφικές Μηχανές - Samsung NX1000 69,00 € Electroworld


Quixotic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα κι εγώ! Έχει δεν έχει φλας, στα 69ευρώ τι να λέμε ρε παιδιά αν την παραλάβουμε θα ειναι γαμάτη και πάνε και περνουμε και ενα εξωτερικό φλας... Σιγά τα αυγά. Περιμένω λοιπον απο βδομαδα 2 τηλεοράσεις και 1 φωτογραφική. Παω να ψάξω και το υπολοιπο site του electro μηπως βρω τιποτα αλλο για ξεπουλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, γιατι φωτογραφική μηχανή όντως χρειαζόμουν, και έστω για το γαμώτο και το 1/1000 την πέταξα την παραγγελία, στην περίπτωση που ΔΕΝ υπάρχει φλας, πόσο περίπου κοστίζει το εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως λέει στην σελίδα της samsung: 

Φλας

  • Μόνο εξωτερικό φλας (Παρέχεται με το SEF8A)

Τι θελει να πει ο ποιητής με SEF8A? Και όντως πόσο θα κοστίσει ένα εξωτερικό στο περίπου; 

 

 

Βασικά ψάχνω και πόσο οπτικό ζουμ κανει με αυτον τον φακο που εχει ηδη αλλα δε το βρισκω πουθενα  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, γιατι φωτογραφική μηχανή όντως χρειαζόμουν, και έστω για το γαμώτο και το 1/1000 την πέταξα την παραγγελία, στην περίπτωση που ΔΕΝ υπάρχει φλας, πόσο περίπου κοστίζει το εξωτερικό;

 

 

 

ορίστε και link από skroutz ενδεικτικά: https://www.skroutz.gr/c/593/flash-aksesouar-fotografikwn.html?keyphrase=Samsung

 

 

 

 

Πάντως λέει στην σελίδα της samsung: 

Φλας

  • Μόνο εξωτερικό φλας (Παρέχεται με το SEF8A)

Τι θελει να πει ο ποιητής με SEF8A? Και όντως πόσο θα κοστίσει ένα εξωτερικό στο περίπου; 

 

 

Βασικά ψάχνω και πόσο οπτικό ζουμ κανει με αυτον τον φακο που εχει ηδη αλλα δε το βρισκω πουθενα  :huh:

 

φαντάζομαι ότι SEF8A είναι το μοντέλο του εξωτερικού flash δεδομένου ότι άλλα έχουν ονομασίες SEF20A - SEF220A -SEF42A κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sef8a είναι το φλας που περιλαμβανεται στη συσκευασία (και όχι φυσικα το 15 που λάθος αναφέρθηκε πριν από μελος που το πουλάνε 50ευρω). <br>

Σταματω εδώ, νομίζω τα ελληνικά μου ήταν πάρα πολύ απλά.<br><br>

Sent from my XT890 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πρόλαβα και παρήγγειλα κι εγώ μια με 69 ευρώ εννοείται...

Κανονικά ΠΡΕΠΕΙ να παραλάβουμε. Αυτοί που έχουν εμπειρία (και την έχουν ξαναπατήσει -βλέπε multirama που είχε γίνει ένας χαμός τότε-) πρέπει να απαιτήσουν να την παραλάβουν από τη στιγμή που υπάρχει σαν απόθεμα. Εγώ το παρήγγειλα κανονικότατα και νομιμότατα. Τα λάθη τα ακολουθούν και οι συνέπειες...
Σίγουρα θα υπάρξει και συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι mirrorless dslr με APS-C sensor, δέχεται φακούς από την σειρά φακών nx της Samsung

 

Ειναι mirrorless σκετο, οτιδηποτε δεν εχει οπτικο σκοπευτρο μεσω του φακου δεν ειναι slr, ουτε καν οι sony με το ηλεκτρονικο σκοπευτρο που ονομαζονται slt, παντως απο εκει και περα εχουν πολλα κοινα με τις φθηνες dslr, οπως μεγαλος αισθητηρας, εναλλασομενους φακους, πολλες manual ρυθμισεις που δεν υπαρχουν στις απλες, οπως μεγαλες εκθεσεις, επισης δεχονται τηλεχειριστηρια και ιντερβαλομετρα, κοινος δεν κανουν σε καμια περιπτωση 69Ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...