Προς το περιεχόμενο

Μικρη βοηθει α για αναβαθμιση desktop


killmelater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.. ανεβασα μια φωτογραφια με το τι φοραει το pc μου.. δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα επειδη δε θελω να διαθεσω πολλα χρηματα και ειπα να το κανω μια οικονομικη αναβαθμιση..

 

πιστευω οτι χρειαζετε εναν επεξεργαστη κυριος κ μια καρτα γραφικων, απο ram ισως ειναι οκ.. 

Δε θελω κατι το ιδιαιτερο απλα να μπορω να σερφαρω και να βλεπω βιντεακια κυριος youtube  χωρις προβληματα κολληματα κ καθυστερισεις.. 

 

    Σας ευχαριστω εκ τον προτερων για την πολυτιμη βοηθεια σας...

 

αγορα απο καταστημα κυριος απο e-shop θα μου ηταν ευκολοτερο,...!!

 

post-264881-0-35011900-1378125250_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti ποσό διαθέτεις. Αν και κατα τη γνώμη μου με ένα format δεν νομίζω ότι ο υπολογιστής σου δεν μπορεί να κάνει αυτή την απλή χρήση που ζητάς.

Πιθανώς ο λόγος που σέρνεται είναι ο σκληρός δίσκος. Ειδικά αν δεν έχεις κάνει ποτέ format και τον έχεις και γεμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι χρηματα θες να διαθεσεις?

 

γιατι εδω εχουμε πολυ δουλεια..

 

αν πας για επεξεργαστη θα χρειαστεις ραμ , μητρικη.

+μια καρτα γραφικων

+τροφοδοτικο (που οποσδηποτε θα χρειαστεις σε περιπτωση που και μονο βαλεις καρτα γραφικων..)

 

σκεψου καπου στο 400αρι με απλα πραγματακια..

 

το να ριξεις 200ευρω και να παραμηνεις στο ηδη υπαρχων συστημα, δεν θα αξιζει και τοσο γιατι ολο ειναι παλιο.

απλα για καρτα γραφικων που χρειαζεσαι και ενα τροφοδοτικο θα πας ανετα στο 100-150 ευρω..

 

δες αυτα που ειπε ο passionate για αρχη.ισως χρειαζεται κανα καθαρισμα καλο..ισως και εναν ssd για να του δωσεις αερα αφου δεν παιζεις παιχνιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανω συχνα φορματ του περασα και τα windows 7  κ ψιλο κολλαει κυριος στα βιντεακια.. δε θελω κατι το ιδιαιτερο πολυ απλη χρηση.. κατι πολυ οικονομικο ωστε να ερθει η ωρα που θα το αντικαταστησω με αλλο..

δεν ειχει σχεδον τπτ ο δισκος παρα μονο κανα 4ς ταινιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βιντεο κολανε στο youtube?η γενικα?πχ vlc bsplayer κλπ..?

μηπως να εκανες μια παραχωρηση και αν πηγαινες σε κανα windows xp?

απο driver βαζεις τους σωστους και του τελευταιους?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμ.. το σκεφτηκα να σου πω την αληθεια αλλα με τα 7 παει πιο καλα απο οποιοδηποτε γτ ειχα βαλει και τα 8 στο παρελθον.. ενα φιλαρακι μου που ψιλο γνωριζει μου ειπε θα μου βρει μια καρτα γραφικων κ εναν επεξεργαστη και θα με κομπλε αλλα μαλλον με ξεχασε,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εισαι τυχερος :P απο που εισαι?εχω εναν amd athlon x64 x2 6000 (3ghz , 2core ,2mb cache)

η μητρικη σου 'δεν' τον υποστηριζει γιατι ειναι μεχρι 65w επεξεργαστες.

με μια γρηγορη ματια στο google ειδα πως ενα παιδι με την ιδια μητρικη που εχεις και τον επεξεργαστη μου επαιζε κανονικα. απλα του κολουσε το pc οταν επαιζε παιχνιδια (lags οχι freeze).το ελεισε με μια ψυκτρα απ οτι λεει κ ολα καλα.

αν και με αυτο δεν στρωσει τοτε περνεις και μια καρτα γραφικων low end με 50 ευρο και κανεις την δουλεια που θες χωρις να κολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.asus.com/Motherboards/M2AMX/#specifications

 εδω που βλεπω στην μητρικη μου φαινετε οτι τον υποστηριζει τον επεξεργαστη η κανω λαθος? κ αν επιτρεπετε ποσο θα μας την δωσεις για να δουμε κ εμεις μια οθονη χωρις κολληματα?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να παραγγειλεις απο ebay, ανασταινεται αρκετα (οικονομικα) B)
http://www.ebay.co.uk/itm/AMD-Phenom-X3-8450-2-1-GHz-Triple-Core-HD8450WCJ3BGH-Processor-Socket-AM2-/190894760315?pt=CPUs&hash=item2c7236e17b

^^ AMD Phenom X3 8450 2.1 GHz Triple-Core
http://www.ebay.co.uk/itm/AMD-Athlon-64-X2-5600-2-9-GHz-Dual-Core-AM2-ADA5600IAA5DO-w-Grease-/221275552861?pt=CPUs&hash=item33850cfc5d

^^ AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz Dual-Core

Διπυρηνους ΑΜ2, βρισκεις και εδω @ αγγελιες -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταφορικα πληρωσε και ειμαστε οκ. καθεται 2 χρονια το τομαρι!

απο που εισαι?

 

 

επισης εδω δεν το βγαζει τον επεξεργαστη μου γι αυτο σου ειπα εκανα ενα googlarisma και ο αλλος τον ειχε βαλει στην δικια σου μητρικη και επαιζε.

http://www.asus.com/Motherboards/M2AMX/#support_CPU

 

απλα εμενα ειναι 125w , γι αυτο λεει δεν τον υποστηριζει..κανε μια ερευνα και αν ειναι μιλαμε εγω εδω ειμαι

 

http://www.neoseeker.com/forums/4/t1727406-amd-athlon-64-x2-6000-throttling/

παρε και το site που ειδα οτι παιζει ο επεξεργαστης μου στην μητρικη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.



τα μεταφορικα πληρωσε και ειμαστε οκ. καθεται 2 χρονια το τομαρι!

απο που εισαι?

 

 

επισης εδω δεν το βγαζει τον επεξεργαστη μου γι αυτο σου ειπα εκανα ενα googlarisma και ο αλλος τον ειχε βαλει στην δικια σου μητρικη και επαιζε.

http://www.asus.com/Motherboards/M2AMX/#support_CPU

 

απλα εμενα ειναι 125w , γι αυτο λεει δεν τον υποστηριζει..κανε μια ερευνα και αν ειναι μιλαμε εγω εδω ειμαι

 

http://www.neoseeker.com/forums/4/t1727406-amd-athlon-64-x2-6000-throttling/

παρε και το site που ειδα οτι παιζει ο επεξεργαστης μου στην μητρικη σου

ενταξει φιλε μου θα το κοιταξω αν ειναι λιγακι και θα σου πω αν ειναι..
Χιιιιλιαα ευχαριστω..



τα βιντεο κολανε στο youtube?η γενικα?πχ vlc bsplayer κλπ..?

μηπως να εκανες μια παραχωρηση και αν πηγαινες σε κανα windows xp?

απο driver βαζεις τους σωστους και του τελευταιους?
 

εχω φαι λιγο ψιλο κολλημα με τους driver,, δεν εχω το cd αλλα νομιζω με τις αναβαθμισεις τον windows στα προερετικα βρισκει και driver σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρισκει universal. το οτι κολανε τα video μπορει να ειναι και απο την καρτα ηχου.μου εχει συμβει.

βρες ακριβως ποια καρτα γραφικων και ποια καρτα ηχου εχεις και κατεβασε τες απο το site του κατασκευαστη μαζι με ολα τα utilities να εισαι καλυμενος.. :)

καποιες φορες τα windows δεν σου βαζουν και οτι καλυτερο

 

επισης update flash player.

update browser

αλλαγη browser αν μιλαμε για youtube κλπ.

 

επισης update vlc bsplayer κλπ.

η και δοκιμη αλλου προγραματος. πχ. media player clasic αν μιλαμε για γενικοτερο προβλημα με videos.

 

 

για να δεις το hardware σου ενα ευκολο προγραμμα ειναι το 3DP Chip.απο κει google και download απο τον κατασκευαστη! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρισκει universal. το οτι κολανε τα video μπορει να ειναι και απο την καρτα ηχου.μου εχει συμβει.

βρες ακριβως ποια καρτα γραφικων και ποια καρτα ηχου εχεις και κατεβασε τες απο το site του κατασκευαστη μαζι με ολα τα utilities να εισαι καλυμενος.. :)

καποιες φορες τα windows δεν σου βαζουν και οτι καλυτερο

 

επισης update flash player.

update browser

αλλαγη browser αν μιλαμε για youtube κλπ.

 

επισης update vlc bsplayer κλπ.

η και δοκιμη αλλου προγραματος. πχ. media player clasic

:-D  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.. ανεβασα μια φωτογραφια με το τι φοραει το pc μου.. δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα επειδη δε θελω να διαθεσω πολλα χρηματα και ειπα να το κανω μια οικονομικη αναβαθμιση..

 

πιστευω οτι χρειαζετε εναν επεξεργαστη κυριος κ μια καρτα γραφικων, απο ram ισως ειναι οκ.. 

Δε θελω κατι το ιδιαιτερο απλα να μπορω να σερφαρω και να βλεπω βιντεακια κυριος youtube  χωρις προβληματα κολληματα κ καθυστερισεις.. 

 

    Σας ευχαριστω εκ τον προτερων για την πολυτιμη βοηθεια σας...

 

αγορα απο καταστημα κυριος απο e-shop θα μου ηταν ευκολοτερο,...!!

Η μνημη ειναι 1 Gb ή κανω λαθος;

Αν ειναι 1 Gb παρε ακομα 1 Gb και

πιστευω οτι θα εισαι καλυμμενος για

τη χρηση που θελεις τον υπολογιστη.

Αν δεις οτι συνεχιζονται τα "κολληματα"

-πραγμα που θεωρω απιθανο-τοτε

βαλε Linux αντι για 7αρια.

 

ΥΓ εξυπακουεται οτι κανεις αναβαθμισεις

οπως ειπαν προηγουμενως τα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...