Προς το περιεχόμενο

Κείμενο διαμαρτυρίας για electroworld


testit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ελληνική ποια ? Πρόσφατα έσβησαν 240 εκατομμύρια ευρώ πρόστιμο απο μία εταιρία και βάζουν φυλακή άτομα για οφειλές 10 ευρώ. Και περιμένεις να ασχοληθούν με 1000 εξαπατημένους πελάτες ? 

 

Mα το ξέρω ότι ζούμε στην Ελλάδα και ότι δεν υπάρχει ούτε δικαιοσύνη ούτε αξιοκρατία.

Και ο TheELF δίκιο έχει που λέει ότι δεν έχουν υποχρέωση να παραδώσουν (και λογικό μου φαίνεται) μιας και η τιμή ήταν πολύ κάτω του κόστους αλλά το θέμα μου όπως είπα και πιο πριν δεν είναι ότι δεν παρέλαβα (δεν με νοιάζει καθόλου αυτό), το θέμα μου είναι οι ύπουλες τακτικές που ακολουθούν κατά καιρούς οι μεγάλες αλυσίδες...

 

Έτσι λέω να κάνω κι εγώ την κίνηση και να απευθυνθώ στις αρμόδιες αρχές και ότι βγει (και υπάρχουν περιπτώσεις που τελικά τιμωρήθηκε η αντίστοιχη τότε επιχείρηση!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα το ξέρω ότι ζούμε στην Ελλάδα και ότι δεν υπάρχει ούτε δικαιοσύνη ούτε αξιοκρατία.

Και ο TheELF δίκιο έχει που λέει ότι δεν έχουν υποχρέωση να παραδώσουν (και λογικό μου φαίνεται) μιας και η τιμή ήταν πολύ κάτω του κόστους αλλά το θέμα μου όπως είπα και πιο πριν δεν είναι ότι δεν παρέλαβα (δεν με νοιάζει καθόλου αυτό), το θέμα μου είναι οι ύπουλες τακτικές που ακολουθούν κατά καιρούς οι μεγάλες αλυσίδες...

 

Έτσι λέω να κάνω κι εγώ την κίνηση και να απευθυνθώ στις αρμόδιες αρχές και ότι βγει (και υπάρχουν περιπτώσεις που τελικά τιμωρήθηκε η αντίστοιχη τότε επιχείρηση!)

Δεν υποχρεουνται να παραδωσουν και τις ram που πριν 1 μηνα τις εδωσαν 1 ευρο φτηνοτερες και εμφανιστηκαν παλι μονο χτες και τωρα δεν υπαρχουν στο site καθολου??Και εκει λαθος τιμη μπηκε ????? 

 

Δεν κραζω βεβαια τον Zizu αλιμονο απλα λεω οτι οι ανθρωποι μας κοροιδευουν στεγνα.Τα ιδια και με τις μνημες Ram πριν κανα 1.5 με 2 μηνες αν θυμαμαι καλα εγιναν βεβαια εκει αργησαν να ακυρωσουν τις παραγγελιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποχρεουνται να παραδωσουν και τις ram που πριν 1 μηνα τις εδωσαν 1 ευρο φτηνοτερες και εμφανιστηκαν παλι μονο χτες και τωρα δεν υπαρχουν στο site καθολου??Και εκει λαθος τιμη μπηκε ?????

 

Σύμφωνα με τη νομοθεσία ισχύει ότι είπε ο TheELF αλλά εφόσον υφίσταται πραγματικό λάθος!!

Από τη στιγμή που παίζονται άλλα παιχνίδια και πιστεύεις ότι έχεις δίκιο, απευθύνεσαι στους αρμόδιους φορείς  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εντάξει δεν με ενδιαφέρει η tv ήταν αντικαταβολη....ας μην την παραδώσουν ποτέ !!! Αυτο που πραγματικά με εξοργίζει ειναι το γεγονός πως σε 7-8 ώρες απέκτησαν περί τις 2000 εγγραφές και τα προσωπικά μας δεδομένα !!!!!!!! Δεν υπήρχε ΚΑΜΙΑ περίπτωση, ο καθένας απο εμάς , αν δεν έκανε την παραγγελία να τους έδινε ούτε το μικρό του όνομα!!!!! Οπότε οι μάγκες τσιμπήσαν τα στοιχεία με κράχτη μπύρα και τώρα ούτε λόγος ....πιστεύω πως αν ειναι κάτι για το οποίο θα έπρεπε να τους κυνηγήσουμε ειναι για τα προσωπικα δεδομένα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι πόσοι από εμάς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα αν και δεν παρήγειλα) πραγματικά περίμεναν ότι θα πάρουν TV 42" με 120 ευρώ...

 

Το θέμα είναι πόσοι από εμάς θα "εκμεταλλευτούν" το κουπόνι που στείλαν για να αγορασουν στοκ προϊόντα (το email λέει ξεκάθαρα πως θα αφορά μόνο προϊόντα με την ένδειξη "κουπόνι" και όχι για οποιοδήποτε προίον του καταστήματος) με μια χαζοέκπτωση σε τελική τιμή πολύ πάνω από τα διάφορα eshops εκεί έξω, και οι μανατζαραίοι του Electro θα πανυγυρίζουν γιατί πιάσανε τους στόχους τους...  :-(

 

Γιατί πραγματικά μόνο γιαυτό πρόκειται... Μην τρώει κανείς τον παπά πως αυτά γίνονται από λάθος. Τα promotion και μάλιστα σε εμφανή banners είναι πολύ μεγάλη υπόθεση για έναν οργανισμό σαν το Dixons, και περνάνε τα πάντα από χίλια μάτια πριν βγει live στο site ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεις σε άλλη ελλάδα μου φαίνεται. Τα στοιχεία μας τα έιχαν εδω και καιρό. Θυμάσε εναν τυπάκο που συνέλαβαν για υποκλοπή προσωπικών δεδομένων ? Ε αυτος είχε τα στοιχεία ολων τον φορολογούμενων ελλήνων και τα πουλούσε σε διαφορες εταιρίες για προσωπικό όφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξυ ποια προιοντα εχουν την ενδειξη κουπονι?

ποσο είναι η εκπτωση?

τις ίδιες απορίες έχω και εγώ....τους έχω στείλει email άλλα δεν έχω πάρει απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκόμα ένα "θύμα" είμαι και γώ τωρα είδα το συμαζεμένο mail, κλασσικά ούτε εγώ χρειαζόμουν τίποτα , και σκοτωσα το χρονο μου αγοράζοντας τηλεόραση, (με αντικαταβολή) ενδιαφέρον θα ειναι να ακούσουμε καποιον που αγορασε με τραπεζική κάρτα ... (Αίσχος... οποιος χρησιμοποιήσει το "κουπόνι" !@#$%) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις ίδιες απορίες έχω και εγώ....τους έχω στείλει email άλλα δεν έχω πάρει απάντηση.

 

εντομεταξυ ποια προιοντα εχουν την ενδειξη κουπονι?

ποσο είναι η εκπτωση?

 

"Αναγνωρίζοντας το λάθος μας και σαν κίνηση καλής θέλησης και απόδειξη μη ηθελημένης εξαπάτησης από την εταιρία μας , σας αποστέλλουμε ένα κουπόνι για χρήση από τις 4 Σεπτεμβρίου έως και τις 15 Σεπτεμβρίου 2013."

 

Δεν τα έχουν βγάλει ακόμα στο site. Να μαντέψω θα είναι κανα ~30% σε κάποια προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειπα και παραπανω εδω ακυρωσανε ram οι οποιες χτες εμφανιζοταν αμεσα διαθεσιμες,σημερα δεν υπαρχουν καθολου στο site και τις πουλαγανε τις ιδιες ακριβως 1ευρο φθηνοτερα πριν 1.5 μηνα....Δεν εινα μονο στις τηλεορασεις που εγινε το κακο απλα εκει ηταν πιο αισθητη η διαφορα της τιμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεις σε άλλη ελλάδα μου φαίνεται. Τα στοιχεία μας τα έιχαν εδω και καιρό. Θυμάσε εναν τυπάκο που συνέλαβαν για υποκλοπή προσωπικών δεδομένων ? Ε αυτος είχε τα στοιχεία ολων τον φορολογούμενων ελλήνων και τα πουλούσε σε διαφορες εταιρίες για προσωπικό όφελος.

Συμφωνώ μαζί σου ...θεωρώ όμως πως άλλο πράγμα ειναι να έχουν τα στοιχεία σου ως προϊόν υποκλοπής και άλλο να σε ´´εξαπατησουν´´ με τέτοιο τροπο ! Διότι αν δεν υπήρχε η σουπερρρρ προσφορά δεν πιστεύω πως θα είχαν τα στοιχεία σου με την συγκατάθεση σου ! Ούτε πιστεύω πως θα είχαν μέσα σε 7 ώρες 2000 + εγγραφές στο eshop τους ...ξαναλέω δεν με ενοχλεί που δεν θα πάρω τηλεόραση , με ενοχλεί , ο πραγματικά , ελεηνος τρόπος που διάλεξαν για promotion !! Στο κάτω κάτω ας συμπλήρωναν στην επιστολή στους το εξής

Κύριοι λόγω του λάθους μας είμαστε υποχρεωμένοι να λάβουμε εκ νέου την συγκατάθεση σας για να παραμείνουν τα στοιχεία σας στην βάση δεδομένων της εταιρίας μας .

 

Συμφωνώ μαζί σου ...θεωρώ όμως πως άλλο πράγμα ειναι να έχουν τα στοιχεία σου ως προϊόν υποκλοπής και άλλο να σε ´´εξαπατησουν´´ με τέτοιο τροπο ! Διότι αν δεν υπήρχε η σουπερρρρ προσφορά δεν πιστεύω πως θα είχαν τα στοιχεία σου με την συγκατάθεση σου ! Ούτε πιστεύω πως θα είχαν μέσα σε 7 ώρες 2000 + εγγραφές στο eshop τους ...ξαναλέω δεν με ενοχλεί που δεν θα πάρω τηλεόραση , με ενοχλεί , ο πραγματικά , ελεηνος τρόπος που διάλεξαν για promotion !! Στο κάτω κάτω ας συμπλήρωναν στην επιστολή στους το εξής

Κύριοι λόγω του λάθους μας είμαστε υποχρεωμένοι να λάβουμε εκ νέου την συγκατάθεση σας για να παραμείνουν τα στοιχεία σας στην βάση δεδομένων της εταιρίας μας .

Απο το site της γενικής γραμματείας καταναλωτή μεταφέρεται αυτούσιο

 

Παρήγγειλα ένα προϊόν από ηλεκτρονικό κατάστημα στην ορισμένη τιμή που αναγραφόταν στο σχετικό πεδίο της προσφοράς. Ωστόσο η επιχείρηση με ενημέρωσε ότι τελικά η τιμή του προϊόντος είναι άλλη από αυτήν της προσφοράς. Είναι νόμιμο;

Η συμπεριφορά αυτή είναι παράνομη. Αποτελεί μορφή παραπλάνησης του καταναλωτή, καθώς ο καταναλωτής ενδεχομένως να μην επέλεγε το συγκεκριμένο προϊόν, αν γνώριζε την πραγματική τιμή, ή να μην επέλεγε τη συγκεκριμένη ποσότητα προϊόντος. Εφαρμοστέες είναι οι διατάξεις των άρθρων 9γ επ. Ν. 2251/1994.Έχετε το δικαίωμα να επιμείνετε στην εκτέλεση της παραγγελίας με την αρχική τιμή, είτε να υπαναχωρήσετε και να ζητήσετε επιστροφή των χρημάτων του που ενδεχομένως έχετε καταβάλει. Παράλληλα, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία για την παραπλάνηση στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να τρολάρουμε όπως μας τρολάρουν να κάνουμε παραγγελίες όχι εξώφθαλμες αλλά φυσιολογικές εκεί στα 500 ευρώ. Μη πάει κανείς και κάνει παραγγελία 5000...έτσι να ακυρώσουμε και εμείς μετά καμμία....

Και όταν ακυρώσουμε να πούμε και εμείς λάθος ήταν όπως καταλάβατε...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...