Προς το περιεχόμενο

Lenovo s920 5.3" vs p780 5"


stamatinho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι αναμεσα στα 2 πιο πανω κινητα.

Το 780 εχει υπερ τη μπαταρια φυσικα και το gorilla glass συμφωνα με το κινεζικο σαιτ. στα 196 ευρω

Το s920 εχει την πιο μεγαλη οθονη σαν υπερ (σχετικο) στα 214 ευρω

 

Καποια αλλη γνωμη?Ειμαι ετοιμος για το p780 αλλα θα ηθελα και καμια αλλη ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εψαξα αρκετα το θεμα,το s920 εχει το πισω καπακι απο σιλικονη και η μπαταρια του με βαση την οθονη

και την αναλυση της δεν θα κραταει πολυ,οποτε θελω και δευτερη μπαταρια + φορτιστη τοιχου.

Για το gorilla glass του s920 δε παιρνω και ορκο διοτι το κινεζικο σαιτ της lenovo δε λεει κατι τετοιο.

Επισης ειδα της διαστασεις του και νομιζω πως δεν ειναι καθολου μαζεμενο σαν κινητο.154mm ειναι αρκετα μεγαλο,

το note 2 με 5.5 οθονη και ειναι 151.

 

Θεωρω καλυτερη κατασκευη το p780 λογο και του αλουμινιου πισω,εχει σιγουρα gorilla glass 2 και φυσικα τη μπαταρια που ειναι

σαν να εχεις 2 μεσα σε μια.

Επισης ειδα τη καμερα του νυχτα,και φωτογραφιες και βιντεο και μπορω να πω οτι εμεινα εκπληκτος απο τη ποιοτητα.

 

Το s820 εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα θελω να παω απο 5 και ανω στις ιντσες.Θελω να ειμαι ανετα.

 

Μαλλον κλεινω για το p780,βεβαια θα στερηθω την 5.3 οθονη και θα παω σε 5 αλλα δε νομιζω να μη με καλυπτει.

 

Οσον αφορα την ομορφια υποκειμενικο ειναι.Εγω βλεπω το s920 να ειναι μακρουλο αρκετα και το πισω μερος του ειναι λες

και εχεις μονιμη θηκη σιλικονης πανω.Δεν το βλεπω τοσο ομορφο να σας πω  την αληθεια.Χτυπαει λιγο το ασπρο στο ματι ωραια αλλα μεχρι εκει.

Το p780 δεν εχει κατι ιδιαιτερο πανω του,αλλα πιστευω ειναι πιο ομορφο και απλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...