Προς το περιεχόμενο

κρισεις πανικού


darktraitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά όπως καταλάβατε έχω την περηφημη κρίση πανικού και η ζωή μου έχει σταματήσει εντελώς στον χρόνο πάσχει κανεις αλλος απο εσας αν ναι μπορειται να μου δώσετε συμβουλές θα το εκτιμούσα πολλή γενικά περνάω δύσκολα Τελευταία και θα είναι η δεύτερη χρονιά που θα χάσω στο σχόλιο και είμαι απελπισμένος Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξεκίνα να βγαίνεις με κόσμο, ότι κόσμος και αν είναι αυτός, ξενέρωτος, κουλ, whaterver. Η μόνη λύση είναι να μην κάθεσαι σπίτι και να βρεις καμιά χοντρή (στα γρήγορα άντε να βρίσκεις κανά γκομενάκι σένιο στην κατάσταση αυτή) να νιώσεις ότι κάποιος σε γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση είναι να μην κάθεσαι σπίτι και να βρεις καμιά χοντρή (στα γρήγορα άντε να βρίσκεις κανά γκομενάκι σένιο στην κατάσταση αυτή) να νιώσεις ότι κάποιος σε γουστάρει.

Ψυχολόγος ή κοινωνιολόγος είσαι;

Δίνεις πολύ καλές συμβουλές (χωρίς πλάκα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον καταρχην ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ, Τωρα μερικα πραγματα που καλο θα ητανε να κανεις,

 

Κοψε stimulants οπως καφεινες,νικοτινες και γενικοτερα τα ινες ναι και τις coca-ινες (εγω καπου εκει την πατησα/ξεχειλισε το ποτηρι)

ΑΘΛΗΣΟΥ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ, ΑΘΛΗΣΗ, ΣΠΟΡ, δεν μπορω να το φωναξω πιο δυνατα,

Διατροφη υγεινη , ω3 πολυ σημαντικα

Μαθε να αναπνεεις πιο σωστα πιο αργα και βαθια.

 

Να ξερεις οτι αν προσπαθησεις στο τελος κερδιζεις

 

Α και ξεχασα να σου πω

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γιατρο πηγα και μου το διαγνωσε επισυς περνω cipralex δεν βλεπω οτι με βοηθανε και οι κοπελα μου-φιλοι μου ειναι παντα διπλα μου απλα περναω μια φαση της ζωης μου που ολα πανε σκατα και δεν ξερω τι να κανω ευχαριστω πολλη παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατσε γιατι κατι δεν λες καλα,

 

To φαρμακο που σου εδωσαν ειναι (μεταξυ αλλων) για διαταραχες πανικου, οχι για κριση πανικου. Επισης το φαρμακο αυτο θελει 5-6 βδομαδες τουλαχιστον πριν δεις καποια διαφορα.

 

Η κριση πανικου ειναι οταν το σωμα μπαινει σε fight or flight mode, και το χειροτερο που μπορεις να παθεις ειναι να λιποθυμησεις.

 

Τωρα το ολα πανε σκατα κλπ,  δεν το καταλαβα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε πρώτα σε ψυχίατρο και εκείνος αφού θα αξιολογήσει την κατάσταση θα σε στείλει στον ψυχολόγο. Η καλύτερη μέθοδος πάντως είναι ψυχοθεραπεία. Από φάρμακα θα σου δώσουν ή cypralex ή xanax. Υποφέρω και γω και ξέρω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια εδω και 10 χρονια..Πηγαινε σε ψυχιατρο για να ξεκινησεις ψυχοθεραπεια και για να σε βοηθησει να τις ελεγχεις για αρχη.Και οσων αφορα τα cipralex οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω θελουν καιρο για να δεις βελτιωση.μαλιστα στην αρχη ειναι πολυ πιθανον να εντεινουν το προβλημα οποτε υπομονη.Παντως μη σε παιρνει απο κατω και μη σταματησεις για κανενα λογο να κανεις οτι εκανες και πριν και σε ευχαριστουσε.Να πηγαινεις οσο μπορεις βολτες και μην αποξενωνεσαι απο τους φιλους σου για κανενα λογο(εκτος και αν καποιους δεν τους γουσταρεις).Καλο θα ηταν να τους πεις και για το προβλημα σου για να ειναι ενημεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γιατρο πηγα και μου το διαγνωσε επισυς περνω cipralex δεν βλεπω οτι με βοηθανε και οι κοπελα μου-φιλοι μου ειναι παντα διπλα μου απλα περναω μια φαση της ζωης μου που ολα πανε σκατα και δεν ξερω τι να κανω ευχαριστω πολλη παντως...

Αν συνεχίσεις να παίρνεις cipralex δεν θα τη χρειάζεσαι σε λίγα χρόνια τη γκόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστο πολλη για το ενδιαφερον το cipralex το περνω εδο και 7 μηνες τελειονει η θεραπεια μου σε λιγο αλλα δεν ειδα σημαντικες αλλαγες..Επισυς τις ταξεις δεν τις περναγα λογο του οτι δεν εβγενα απο το σπιτι μου και οχι επειδη ειμουν στοκος...Οποιος το εχει περασει καταλαβαινει το πως ειναι..Ελπιζω μια μερα να φυγει αυτη η (αρρωστια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδια ευχαριστο πολλη για το ενδιαφερον το cipralex το περνω εδο και 7 μηνες τελειονει η θεραπεια μου σε λιγο αλλα δεν ειδα σημαντικες αλλαγες..Επισυς τις ταξεις δεν τις περναγα λογο του οτι δεν εβγενα απο το σπιτι μου και οχι επειδη ειμουν στοκος...Οποιος το εχει περασει καταλαβαινει το πως ειναι..Ελπιζω μια μερα να φυγει αυτη η (αρρωστια)</p>

 

Δεν φεύγει από μόνη της. Και είναι κόλπα του μυαλού, όχι αρρώστια. Βασικά, είναι μια ψευδαίσθηση, τίποτε άλλο. Αν βγαίνεις έξω και νιώθεις πως κάτι θα πάθεις, λογικό είναι να σε πιάσει κρίση. Αν όμως βγαίνεις έξω σκεφτόμενος πως είσαι μια χαρά και δε θα πάθεις τίποτα, δεν θα σε πιάσει :) Η κρίση πανικού ουσιαστικά είναι η κορύφωση του άγχους. Πήγαινε σε ψυχολόγο για να βρεις και να εξαλείψεις τις αιτίες που σε κάνουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν βγαίνεις έξω.Άντε ρε.Ξύπνα, άλλαξε σώβρακο και απλά βγες έξω.Τί πάει να πεί δεν θέλεις;Βγάλε @@ και βγες.Άντε μην έρθω απο εκεί! (φιλικά πάντα μην το πάρεις οτι σε βρίζω)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ψαρώνεις, βγες έξω μίλα σε κανα κοριτσακι αμα σ'αρέσει κ καμία πες της να βγείτε για καφέ.Αν βγείτε για καφέ κ δε πανε καλά τα πράγματα το πολυ-πολύ να σε χυλοπιτιάσει, δεν έγινε κ τίποτα. Αν αυτό δε δουλέψει ξεκίνα αθλητισμό κανα τρέξιμο κανα μπάσκετ κανα ποδήλατο. Αν πάλι δε σου κάνει κλίκ η τελευταία μου παρότρυνση πήγαινε σε κανα λόφο καθημερινά κ άρχισε να βρίζεις.

Αν μετά απο αυτά δε νοιώσεις καλύτερα, ξεκίνα να μαθαίνεις προγραμματισμό. Αν δε σου αρέσει κ ο προγραμματισμός πάρε ένα κατοικίδιο. Αν μισείς τα κατοικίδια, ξεκίνα δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...