Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Ebay


dimitra_m3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

θέλω τη γνώμη σας σχετικά με μια αγορά που πρόκειται να πραγματοποιήσω. Το αντικείμενο που θέλω να αγοράσω είναι από Αμερική. Επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ ξανά από τη συγκεκριμένη χώρα, παρά μόνο από ευρωπαϊκές ή κινέζικες, θα ήθελα να μου πείτε αν κινδυνεύω με έξτρα χρέωση πχ. τελωνείο ή κάτι άλλο. Η αγορά πρέπει να γίνει άμεσα γιατί το προϊόν εξαντλείται και τελειώνει σήμερα.

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

θέλω τη γνώμη σας σχετικά με μια αγορά που πρόκειται να πραγματοποιήσω. Το αντικείμενο που θέλω να αγοράσω είναι από Αμερική. Επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ ξανά από τη συγκεκριμένη χώρα, παρά μόνο από ευρωπαϊκές ή κινέζικες, θα ήθελα να μου πείτε αν κινδυνεύω με έξτρα χρέωση πχ. τελωνείο ή κάτι άλλο. Η αγορά πρέπει να γίνει άμεσα γιατί το προϊόν εξαντλείται και τελειώνει σήμερα.

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Κατα 99% θα εχεις τελωνειο. Το ποσο θα ειναι αυτο, εξαρταται απο το αντικειμενο, την αναγραφομενη τιμη, την τιμη που θα το κοστολογησουν εδω παρολο που θα εχει τιμη πανω, και τελος το αν του 'κατσε το προηγουμενο βραδυ του τελωνη η γυναικα η οχι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο το κόστος του αντικειμένου.Το όριο νομίζω ότι είναι 150 δολάρια.Προσωπικά είχα πάρει κάτι βιταμίνες 80 ευρώ πριν 3 μήνες χωρίς χρέωση με USPS.

Τσέκαρε και δω για επιπλέον λεπτομέρειες

http://techblog.gr/internet/eett-customs-greece-8773/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος ειναι 30€ και τα εξοδα αποστολης στα 12€. Το αντικειμενο ειναι ενα ρολοι. Να προτιμησω να το αγορασω απο Τσεχια?τα εξοδα ειναι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 euros?

 

δυσκολο το κοβω να το φορολογησουν

 

Πηρα δυο wd media players σε τιμη των 80 δολλαριων το καθενα. Στο ενα με χρεωσαν 5 ευρω τελωνειο, και στο αλλο 15 μερες μετα 20 ευρω τελωνειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω περί tracking number.....αυτό το ζητάς από τον seller ή πρέπει να το βρω στο τρόπο αποστολής.
Μια φορά μου έτυχε να έχω τέτοιο νούμερο και δεν το ζήτησα καν, μου το έβαλε ο seller και δεν το είχα αντιληφθεί στις λεπτομέρειες αποστολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κόστος είναι το ίδιο, σίγουρα απο τσεχία. Και tracking number να μην σου στείλουν, δεν σε απασχολεί αν έχει πολλές θετικές ο πωλητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99,5 % ο Τσέχος και ο Αμερικανός 99.4%
το κόστος είναι το πολύ 1-2€ διαφορά....

απλα το ΕΛΤΑ της περιοχής μου είναι #$%#$@%^#$% κυριολεκτικά, όπως και ο τωρινός ταχυδρόμος το ήθελα το tracking number για καλό και για κακό, εξάλλου δεν είναι και κανένα αμελητέο ποσό που θα δώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...