Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΒΙΟS σε fujitsu laptop ESPRIMO MOBILE v6555


vagospk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με το λαπτοπ μου...Την ώρα που ανοίγω τον υπολογιστή κολλάει στο LOGO της εταιρίας και δεν με αφήνει να μπω ούτε στο BIOS με F2 το πατάω μου γράφει κάτω please wait και δείχνει την μπάρα να φορτώνει και δεν μπαίνει ποτέ... Πληροφοριακά άλλαξα και σκληρό δίσκο γιατί φοβήθηκα πως ο προηγούμενος τα έπαιξε..Έχετε καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με το λαπτοπ μου...Την ώρα που ανοίγω τον υπολογιστή κολλάει στο LOGO της εταιρίας και δεν με αφήνει να μπω ούτε στο BIOS με F2 το πατάω μου γράφει κάτω please wait και δείχνει την μπάρα να φορτώνει και δεν μπαίνει ποτέ... Πληροφοριακά άλλαξα και σκληρό δίσκο γιατί φοβήθηκα πως ο προηγούμενος τα έπαιξε..Έχετε καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ..

Βγάλε εντελώς τον δίσκο και κανε boot από ενα stick να δεις αν αλλάξει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Έπεσε και σε εμένα πριν λίγες μέρες το συγκεκριμένο laptop με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Flashara ξανά το chip του bios με εξωτερικό προγραμματιστή γιατί υπέθεσα ότι έχει γίνει corrupt το bios αλλά το πρόβλημα παραμένει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε κανείς άκρη ; 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδω και μερικές μέρες . χωρίς να πέσει το laptop ή να αλλάξω hardware.

Αφού περάσει το bios το λειτουργικό φορτώνει μία χαρά.

Μάλλον για μητρική μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mathewgx είπε

Έβγαλε κανείς άκρη ; 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδω και μερικές μέρες . χωρίς να πέσει το laptop ή να αλλάξω hardware.

Αφού περάσει το bios το λειτουργικό φορτώνει μία χαρά.

Μάλλον για μητρική μου κάνει.

Tι ακριβως προβλημα εχεις εσυ?

Δεν εχουμε καμια απαντηση ακομα απο το παιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργεί να φορτώσει το bios. Είτε πατήσω F2 για να μπω στο bios ή F12 για να μπω στο bootloader κάνει 30-40sec , ενώ πριν 5-6.

Να σημείωσω ότι το laptop μου είναι Dell 3542.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορτώνει το λειτουργικό μια χαρά. Και τα διαγνωστικά δεν βγάζουν κανένα πρόβλημα.

Δοκίμασα χωρίς σκληρό και με άλλα μνήμη αλλά τίποτα.

Ή πρόβλημα μητρικής που σε λίγο καιρό θα παραδώσει πνεύμα ή μπαταρία cmos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει τυχει 2-3 φορες με desktop και μια με laptop με ενα φλασαρισμα να επανελθουν ολα στο φυσιολογικο.Βεβαια αν κολλησει εκει...μας χαιρέτησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...