Προς το περιεχόμενο

250 euro budget, Τι παίρνω??


Tasoti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω πολλα απο μηχανες και ουτε το θελω για επαγγελματικο σκοπο απλως θελω μια καλη να τραβαει και καλα βιντεο και διαθετο εως 250 ευρώ!!
Τι προτεινετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θέλω τη βοήθειά σας.Ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει μια φωτογραφική μηχανή αλλά ούτε αυτός ούτε εγώ έχουμε ιδέα από φωτογραφικές στο παρελθόν.Θέλει να τραβάει καλές φωτογραφίες (καλή ποιότητα).Να πω ότι μάλλον θα τη χρησιμοποιώ και εγώ για λήψεις φωτογραφιών-βίντεο σχετικά με μοντελιστικό χομπι (τηλεκατευθυνόμενα κλπ) οπότε θα πρέπει να εστιάζει κάπως γρήγορα σε βίντεο.Καταλαβαίνω,σε μια φωτογραφική μηχανή δεν μπορείς να έχεις και καλές φωτογραφίες και καλά βίντεο,κάτι ενδιάμεσο.

 

Διαθέτει 250-300 ευρώ.

 

Έχει δει αυτή..

 

http://www.skroutz.gr/s/2948395/Sony-DSC-WX300.html

 

Τι γνώμη έχεται,είναι καλή επιλογή?Προτείνεται κάποια άλλη?..Τι χαρακτηριστικά πρέπει να κοιτάξω για να καλύπτουν τις απαιτήσεις μου-του?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν σας κούρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι να δωσεις τοσο χρημα ,τσιμπα την καλυτερη .νχ1000 στα 289.....καμια σχεση με κομπακτ,με μεγεθος αισθητηρα δσλρ και ογκο ιδιο με την σονυ και την πανυ οταν εχουν ανοιχτο τον φακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,τι διαφορές έχει η panasonic από τη sony?Γενικά έχουν μεγάλες διαφορές οι φωτογραφικές μηχανές στα ίδια περίπου λεφτά ή δεν θα δω και μεγάλες διαφορές στην ποιότητα των εικόνων ή των βίντεο?

 

 

αν ειναι να δωσεις τοσο χρημα ,τσιμπα την καλυτερη .νχ1000 στα 289.....καμια σχεση με κομπακτ,με μεγεθος αισθητηρα δσλρ και ογκο ιδιο με την σονυ και την πανυ οταν εχουν ανοιχτο τον φακο.

Δυστυχώς,θέλει να χωράει στην τσέπη για να την έχει μαζί χωρίς να κουβαλάει τσάντα.

 

Απλά γενικά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να προσέξω,τι είναι βασικό δηλαδή?..Όλες σχεδόν εχουν FHD και μεγάλο ζουμ,αλλά πώς μπορώ να καταλάβω την ποιότητα του φακού-ποιότητας ανάλυσης ή κάτι τέτοιο που είναι πιο σημαντικό?

 

Κάτι άλλο,είδα ότι η sony δεν έχει σταθεροποιητή εικόνας και δυνατότητα 3D,αυτά θα μου χρειαστούν?..ο σταθεροποιητής περισσότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>αν ειναι να δωσεις τοσο χρημα ,τσιμπα την καλυτερη .νχ1000 στα 289.....καμια σχεση με κομπακτ,με μεγεθος αισθητηρα δσλρ και ογκο ιδιο με την σονυ και την πανυ οταν εχουν ανοιχτο τον φακο.</p>

 

Μπαίνω και την χαζεύω κάθε τρεις και λίγο, μου κάνει κάτι ναζια κτλ, αλλά η τσέπη αρνείται να ενδώσει.

 

Καλό και το οφθαλμολουτρο :-P

 

Χαχαχα

 

Πολύ καλή φωτογραφική. Και δεν με χαλάει και ο όγκος της.

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...