Προς το περιεχόμενο

One Touch Idol S και One Touch Idol mini από την Alcatel


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη μια σειρα κινεζικων συσκευων που θα εχουν πανω την φιρμα της Alcatel. Μαλλον προοριζονται κυριως για τους σοβινιστες Γαλλους. Προτιμω τα zer phones xaxaxa. Οσον αφορα την alcatel η εταιρεια ειναι τεραστια και πουλαει προιοντα σε πολους τομεις. Κατι σαν την Siemens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το κινητό στην πρωτη φωτό είναι σαν να φοράει το ios7

Και ολα μαζι σαν να φορανε windows. Ετσι ακριβως ειναι και το desktop μου στα 7αρια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Alcatel one touch idol mini + Γερμανός + Arvato

http://www.gsmarena....eviews-5669.php

Παρακαλώ διαβάστε τα reviews, είμαι και εγώ ένας κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου Alcatel one touch idol mini.

Μετά από την αγορά με 150 ευρώ από τα καταστήματα Γερμανός 29/3/2014 χάλασε το S/ware και η οθόνη (touch) σε 20 μέρες. Τους ζήτησα αντικατάσταση με άλλο μοντέλο και μου είπαν ότι αυτό δεν είναι δυνατόν μετά το πέρας 15 ημερών. Το παρέδωσα για service και μετά από 10 μέρες το έλαβα επισκευασμένο (έκαναν αναβάθμιση λογισμικού , ενώ σίγουρα υπάρχει πρόβλημα στο κύκλωμα). Μέσα σε 4 μέρες ξανά τα ίδια, το ξαναπαρέδωσα πάλι στο service. Επειδή το κινητό είναι καινούργιο μπορεί να μην έχουν προκύψει ακόμα πολλά ίδια περιστατικά, αλλά από τις γνώμες των υπολοίπων αγοραστών είναι πασιφανές ότι πρόκειται για ελαττωματικές συσκευές και δεν θα έπρεπε να έχουν φτάσει στα μαγαζιά προς πώληση.

 

 

Aπότι κατάλαβα το service είναι Arvato, άρα θα μπλέξω, υπάρχει τίποτα άλλο που μπορεί να κάνει κανείς?

Έστειλα μυνμα στη μαμά εταιρία Αlcatel μπας και ιδρώσει το αυτί τους.

Παιδιά μακριά από αυτή τη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...