Προς το περιεχόμενο

Η Apple «θέλει να φτιάξει τη μέρα μας» στις 10 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επιβεβαίωση για την εκδήλωση της Apple στις 10 Σεπτεμβρίου ήρθε και επίσημα σήμερα με την εταιρεία να αποστέλει τις καθιερωμένες προσκλήσεις σε δημοσιογράφους.Με κεντρικό σύνθημα ότι τη συγκεκριμένη μέρα η εταιρεία επιθυμεί με τις ανακοινώσεις της να «φτιάξειι» την ημέρα μας, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η Apple θα προχωρήσει στα αποκαλυπτήρια του επόμενου iPhone με πιθανή ονομασία iPhone 5s.

 

Από τις μέχρι σήμερα πληροφορίες και αρκετές διαρροές γνωρίζουμε ότι το νέο iPhone θα διαθέτει κάμερα 12mp με διπλό LED Flash, χωρίς να αλλάξουν οι διαστάσεις της οθόνης. Εκτός της αναμενόμενης αναβάθμισης στον επεξεργαστή, το iPhone 5s πιθανόν να διαθέτει και αισθητήρα αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από το home button για το κλείδωμα και ξεκλείδωμα της συσκευής.

 

Μία ακόμη σχεδόν επιβεβαιωμένη φήμη η οποία συνοδεύεται και από φωτογραφίες/βίντεο αναφέρει ότι για πρώτη φορά η Apple θα κυκλοφορήσει το iPhone και σε ένα τρίτο χρώμα, το "χρυσό" η καλύτερα "σαμπανιζέ". Ακόμα περιμένουμε να δούμε για πρώτη φορά και μοντέλο με χωρητικότητα 128 GB.

 

Με βάση την πρόσκληση της Apple στην οποία απεικονίζονται διάφοροι χρωματιστοί κύκλοι και σε συνδυασμό με το κεντρικό μήνυμα, στην εκδήλωση θα παρουσιαστεί για πρώτη φορά και το «φθηνό iPhone» με πιθανή ονομασία iPhone 5c. Και σ' αυτή την περίπτωση οι διάφορες διαρροές δείχνουν μια συσκευή στην οποία κυριαρχεί το πλαστικό υλικό και η οποία θα κυκλοφορήσει σε διαφορετικά χρώματα με μεγάλο στοίχημα την τιμή που θα ανακοινώσει η Apple.

 

Στην ίδια εκδήλωση αναμένεται να ανακοινωθεί και η ημερομηνία κυκλοφορίας του iOS 7, το οποίο διαφοροποιεί σημαντικά το γραφικό περιβάλλον των iPhone και iPad όπως το γνωρίζαμε μέχρι σήμερα.

 

Περισσότερα στις 10 Σεπτεμβρίου στις 20:00 ώρα Ελλάδος στο καθιερωμένο liveblog μας που συνοδεύει παραδοσιακά τις ανακοινώσεις της Apple.

 

Link.png Site: Appleinsider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η περιέργεια στρέφεται γύρω από το φθηνό iPhone 5c ενώ τα 128 γίγα αποτελούν πρωτιά για τη βιομηχανία. Θα εκλπαγώ αν υπάρχουν άλλες σημαντικές εκπλήξεις στο διαφημιστικό event αυτής της χρονιάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι Apple Fan αυτές ειναι μπουρδες!!!Τι να κανεις ένα κινητο με μνήμη 128 Gb ή με αναγνώριση δακτυλικου αποτυπωματος;;;;εδω δεν μπορουμε να γεμισουμε τα 16 ή τα 32!!!Νομίζω πως στερεψαν λίγο οι ιδέες της Apple στο κομμάτι των IPhone!

 

 

 

Ασε που απο εδώ και πέρα,όταν θα τρώμε πατατάκια και θα έχουμε το κινητο στο χέρι θα πρέπει να σκουπιζομαστε για να το ξεκλειδωσουμε!!! :D

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι Apple Fan αυτές ειναι μπουρδες!!!Τι να κανεις ένα κινητο με μνήμη 128 Gb ή με αναγνώριση δακτυλικου αποτυπωματος;;;;εδω δεν μπορουμε να γεμισουμε τα 16 ή τα 32!!!Νομίζω πως στερεψαν λίγο οι ιδέες της Apple στο κομμάτι των IPhone!

 

 

 

Ασε που απο εδώ και πέρα,όταν θα τρώμε πατατάκια και θα έχουμε το κινητο στο χέρι θα πρέπει να σκουπιζομαστε για να το ξεκλειδωσουμε!!! :D

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Τι να κάνεις τα 128; Αντιλαμβάνεσαι πόσο οπισθοδρομική είναι μια τέτοια άποψη; Επίσης, προσωπικά σου γεμίζω για πλάκα, ακόμη και τα 64GB, με τα πάντα όλα (μουσική, apps, αρχεία κλπ. Μακάρι να είχα και 500GB στο κινητό.

 

Για την αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων, τι να πω. Δε μου αρέσει καθόλου.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην βαλουμε και ολη την μουσικη βιομηχανια και οχι μονο σε κινητο φιλε (ελπιζω τοσα gb που εχεις να τα εχεις νομιμα). Καλα λεει το παλικαρι, ειναι απλα υπερβολη τα 128 gb. Η apple για πολυ καιρο δεν καινοτομει. Αν διαβασεις ξενα sites το λενε παντου οτι υπαρχει μια σταθερη αδρανεια. Και οπως ειναι αναμενομενο ο τωρινη προεδρος :) Cook "κανει" πιτες. :)

Apple γουσταρα οταν ηταν ο jobs CEO (μεγαλες αλλαγες για οποιον ασχολουνταν με apple απο πολυ παλια και δεν μιλαω μονο για το mobile τμημα).

Ακομη και το ios 7 (πολυ χαρουμενο ρε παιδι μου) ακομη και σε sites που κανανε μετανοιες στο ονομα apple , τρωει λιγο κραξιμο. Τυχαιο? Δεν νομιζω. (παρεμπιπτοντως πολυ αντιγραφη το ios 7 απο android αλλα και WP).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι Apple Fan αυτές ειναι μπουρδες!!!Τι να κανεις ένα κινητο με μνήμη 128 Gb ή με αναγνώριση δακτυλικου αποτυπωματος;;;;εδω δεν μπορουμε να γεμισουμε τα 16 ή τα 32!!!Νομίζω πως στερεψαν λίγο οι ιδέες της Apple στο κομμάτι των IPhone!<br><br><br><br>

Ασε που απο εδώ και πέρα,όταν θα τρώμε πατατάκια και θα έχουμε το κινητο στο χέρι θα πρέπει να σκουπιζομαστε για να το ξεκλειδωσουμε!!! :D<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Θα πω το ποιο απλό αν το κινητό θα ήταν 4.8 5 ίντσες και θα δεχόταν ελεύθερα ότι αρχεία γουστάρω θα του έβαζα 5 6 full hd mkv και θα είχα γεμίσει και μνήμη και θα ειμουνα άρχοντα βλέποντας της ταινίες μου όταν ταξιδεύω μέχρι τώρα το κάνω με ένα 128 gb usb flash drive που το συνδέω με usb otg (έχω oppo find 5 32 gb και έχω ίσα ίσα 1gb free)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μίλησα μόνο για μουσική. Ούτε δεδομένα = mp3. Δε θα κάτσω τώρα να γράψω τι και πως, θεωρώ πως καταλαβαινόμαστε. Απλα, ειναι προφανές ότι δεν θέλετε ορισμένοι να δείτε λίγο πιο μακρυα ή η χρήση σας περιορίζεται τόσο που αδυνατειτε να αντιληφθείτε την ανάγκη επιπλέον χώρου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος καινοτομει ρε παιδια δηλαδη γιατι εχετε πλακα . Η samsung με το s4 η το android που ειναι ποιο open κ απο τα σπιτια της φυλης. Δηλαδη το s4 καινοτομει με το να κουνας τα χερια σου σαν το κουλο κ να αλλαζουν οι φωτο η με το να κουνας το κεφαλι σου κ να σκρολαρει γιατι τα ματια που αναφερανε δεν παιζει. Μηπως καινοτομει σε επεξεργαστη ρε παιδες γιατι εγω που εχω κ τα δυο δεν βλεπω το android να ξεσερνει ουτε με δεκα πυρηνες, ασε που πληρωνεις το s4 για 16αρι κ ερχεται kinder εκπληξη με 8.99 gb ελευθερα. Οσο για θεμματα ασφαλειας μην συζητησουμε για την apple κ το android καλυτερα γιατι το android οποιος ξερει στο ξεσκονιζει στο δευτερολεπτο . Λοιπον ολοι εχουμε αποψεις κ εγω προσωπικα πιστευω οτι καλα κανει η apple κ κραταει το μεγεθος της κ το iphone ακομα λεγεται τηλεφωνο. Οσο για τα 128gb οποιος τα χρειαζεται ας το αγορασει εσεις που δεν γεμιζεται το 16 τη στεναχωριεστε παλι 16 αγοραστε. Το θεμα του δακτυλικου αποτυποματος μην βιαζεσται να το κατακρινεται η πορια θα δειξει οτι ολοι μας πλεων δεν θα χρειαζομαστε κωδικους για αγορες sites κ ενεργοποιησης ολα θα γινουν ποιο ασφαλες κ ποιο απλοποιημενα στην χρηση. Εγω ψηφιζω λοιπον apple κ για μια αλλη χρονια με iphone 5s που απο συναρμογη κ ποιοτητα δεν θελει συζητηση κ που στο τελος κ να βαρεθω θα το πουλησω λιγο ποιο κατω απο την τιμη που το πηρα ακομα κ εξι μηνες μετα . Οχι σαν το s4 που το πληρωσαμε 739€ κ τωρα δεν πουλιεται ουτε 400€ καινοτομια Samsung κ αυτο.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι η τιμη του 5c γιατί εάν ειναι πάνω σπο 250€ θα ξενερωσουν αρκετοί.

Τώρα όλοι θα λένε εχω αιφον 5αρι

 

Ας λένε ότι θέλουν, όταν το δείξουν πλαστικό θα είναι

 

Και κανείς δεν περιμένει να κάνει 250 ευρώ! 450-500 στην Ελλάδα υπολογίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξύπνισα! για μια στιγμή νόμιζα ότι το Post έλεγε ότι η Apple ήθελε να καθιερώσει "Μέρα της Apple" όπως είναι η μέρα της μητέρας...

 

είπα και εγώ! αυτό έλλειπε, να γιορτάζουμε και για την Apple.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξύπνισα! για μια στιγμή νόμιζα ότι το Post έλεγε ότι η Apple ήθελε να καθιερώσει "Μέρα της Apple" όπως είναι η μέρα της μητέρας...

 

είπα και εγώ! αυτό έλλειπε, να γιορτάζουμε και για την Apple.

 

Μερικοί γιορτάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι Apple Fan αυτές ειναι μπουρδες!!!Τι να κανεις ένα κινητο με μνήμη 128 Gb ή με αναγνώριση δακτυλικου αποτυπωματος;;;;εδω δεν μπορουμε να γεμισουμε τα 16 ή τα 32!!!Νομίζω πως στερεψαν λίγο οι ιδέες της Apple στο κομμάτι των IPhone!<br><br><br><br>

Ασε που απο εδώ και πέρα,όταν θα τρώμε πατατάκια και θα έχουμε το κινητο στο χέρι θα πρέπει να σκουπιζομαστε για να το ξεκλειδωσουμε!!! :D<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Sorry εσύ τρως πατατάκια και χρησιμοποιείς το iphone??

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...