Προς το περιεχόμενο

Η Apple «θέλει να φτιάξει τη μέρα μας» στις 10 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Τι να κάνεις τα 128; Αντιλαμβάνεσαι πόσο οπισθοδρομική είναι μια τέτοια άποψη; Επίσης, προσωπικά σου γεμίζω για πλάκα, ακόμη και τα 64GB, με τα πάντα όλα (μουσική, apps, αρχεία κλπ. Μακάρι να είχα και 500GB στο κινητό.

 

Για την αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων, τι να πω. Δε μου αρέσει καθόλου.

Νομίζω έχεις χάσει λίγο τον μπούσουλα με τις έννοιες :P Eαν διάβασες το σχόλιό μου,τονίζω ότι η Apple έχει χάσει την καινοτομία,και ειδικά στο κομμάτι των Iphone!Δηλαδή εμένα σαν πελάτη της δεν με εντυπωσιάζουν τα 128Gb αλλά θα με εντυπωσίαζε το να καταφέρει πχ. να κρατήσει την μπαταρία ένα iphone για παραπάνω απο μία με μιάμιση μερα!!!!!Πιστεύω λοιπόν πως όλα αυτά είναι στάχτη στα μάτια των καταναλωτών και δεν αξίζουν το χιλιάρικο που θα έχει (Το λιγότερο) η έκδοση με τα 128Gb!

 

Εάν θέλεις τώρα κινητό με 500Gb σκληρό αλλά και ένα backround που να υποστηρίζει αυτόν τον σκληρό(μπαταρία,επεξεργαστής,RAM κτλ...)και θα είχες στις μέρες μας να τα δώσεις (και να σου φύγουν τρελά λεφτά)για να το αποκτήσεις μαγκιά σου!Αλλά εγώ στην θέση σου με αυτά τα λεφτά θα έπαιρνα ένα πολύυυ καλύτερο λαπτοπάκι που θα είχε όλα αυτά τα χαρακτηριστικά και ακόμα καλύτερη απόδοση ;) 

 

Θα πω το ποιο απλό αν το κινητό θα ήταν 4.8 5 ίντσες και θα δεχόταν ελεύθερα ότι αρχεία γουστάρω θα του έβαζα 5 6 full hd mkv και θα είχα γεμίσει και μνήμη και θα ειμουνα άρχοντα βλέποντας της ταινίες μου όταν ταξιδεύω μέχρι τώρα το κάνω με ένα 128 gb usb flash drive που το συνδέω με usb otg (έχω oppo find 5 32 gb και έχω ίσα ίσα 1gb free)

Φίλε όπως προείπα και στο άλλο παλικάρι,χάνεται η έννοια του "κινητού τηλεφώνου".Θέλεις ταινείες HD?Πάρε λαπτοπ ή Tablet στο ταξίδι σου!Δεν σου λέω,ο καθένας όπως βολεύεται αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δω ταινίες στο κινητό μου διότι δεν μπορώ να είμαι σκυμμένος τουλάχιστον 2 ώρες σε μία οθόνη 4,5-5 ιντσών!

 

Sorry εσύ τρως πατατάκια και χρησιμοποιείς το iphone??

 

Sent from my iPad using Insomnia

Πιστεύω πως καταλαβαίνεις τον σαρκασμό που υπάρχει στην συγκεκριμένη πρόταση!Εγώ συγκεκριμένα είμαι τρελός με την καθαριότητα αλλά μην μου πεις ότι οι μισοί τουλάχιστον Ελληνες(και κάτοχοι Iphone) δεν έχουν κάνει κάτι παρόμοιο!!!
Πολλες ειπες αφου 4 ειναι το ιδανικο!τι ξεχασες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας λένε ότι θέλουν, όταν το δείξουν πλαστικό θα είναι

 

Και κανείς δεν περιμένει να κάνει 250 ευρώ! 450-500 στην Ελλάδα υπολογίζω

καλα ετσι θα χτυπησουν την αγορα και τον ανταγωνισμο?

εχει να πεσει κραξιμο μετα το εvent θα καει το forum !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιέργεια στρέφεται γύρω από το φθηνό iPhone 5c ενώ τα 128 γίγα αποτελούν πρωτιά για τη βιομηχανία. Θα εκλπαγώ αν υπάρχουν άλλες σημαντικές εκπλήξεις στο διαφημιστικό event αυτής της χρονιάς.

128gb first Meizu MX3 http://techblog.gr/mobile/meizu-mx3-exynos-5-octa-5659/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διόρθωσαν ήδη  :P  Την πρόλαβαν οι Κινέζοι για μερικές μέρες. Βλέποντας σήμερα το Note 3 αμφιβάλλω πολύ αν η εταιρία του Κουπερτίνο "θα μας φτιάξει τη μέρα" αλλά το εύχομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε όπως προείπα και στο άλλο παλικάρι,χάνεται η έννοια του "κινητού τηλεφώνου".Θέλεις ταινείες HD?Πάρε λαπτοπ ή Tablet στο ταξίδι σου!Δεν σου λέω,ο καθένας όπως βολεύεται αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δω ταινίες στο κινητό μου διότι δεν μπορώ να είμαι σκυμμένος τουλάχιστον 2 ώρες σε μία οθόνη 4,5-5 ιντσών!

 

όταν ταξιδεύεις με τρένο μετά εχεις τρέξιμο κλπ δεν εχεις καμια ορεξη να κουβαλάς μαζί σου laptop κλπ

 

+ εχω απερια αρχεια δουλειας μέσα που όταν πρέπει ανοίγω samba server και ftp server και μοιράζω τα αρχεία που θέλω το κινητό πλέον δεν είναι κινητό είναι ένας μίνι υπολογιστής (μην κοιτάς τα Iphone που έμειναν εκεί που ήταν σε αυτόν τον τομέα εκει ναι είναι αχρείαστα τόσα gb)

 

+ δεν έτσι για εγκυκλοπεδικους λόγους καθαρά δεν θα είναι η πρώτη συσκευή με 128 gb meizu την πρόλαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 128gb ειναι μεν υπερβολη αλλα για καποιον που εχει σκοπο μελλοντικα να κανει jailbreak μπορει ανετα να το γεμισει και οχι μονο απο εφαρμογες αλλα και διαφορα εφε που δινει το cydia για την διαμορφωση του iphone οσον αφορα τα εικονιδια το boot logo και πολλα αλλα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 128gb ειναι μεν υπερβολη αλλα για καποιον που εχει σκοπο μελλοντικα να κανει jailbreak μπορει ανετα να το γεμισει και οχι μονο απο εφαρμογες αλλα και διαφορα εφε που δινει το cydia για την διαμορφωση του iphone οσον αφορα τα εικονιδια το boot logo και πολλα αλλα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Βάλε και σε mp3 τα άπαντα από Scorpions, Τριαντάφυλλο, Στρουμφάκια, Ζουζούνια και δεν συμμαζεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο home button :)

 

Τα 128gb ειναι μεν υπερβολη αλλα για καποιον που εχει σκοπο μελλοντικα να κανει jailbreak μπορει ανετα να το γεμισει και οχι μονο απο εφαρμογες αλλα και διαφορα εφε που δινει το cydia για την διαμορφωση του iphone οσον αφορα τα εικονιδια το boot logo και πολλα αλλα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θα ξεπεράσει το χιλιάρικο η τιμή όμως 

 

Τα 128gb ειναι μεν υπερβολη αλλα για καποιον που εχει σκοπο μελλοντικα να κανει jailbreak μπορει ανετα να το γεμισει και οχι μονο απο εφαρμογες αλλα και διαφορα εφε που δινει το cydia για την διαμορφωση του iphone οσον αφορα τα εικονιδια το boot logo και πολλα αλλα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτά από cydia δεν πιάνουν πολύ χώρο, τούμπανο να το κάνεις (όσον αφορα τα tweaks). όσο για τις εφαρμογές,όλοι μας έχουμε ΕΝΑ ΣΩΡΟ όμως άχρηστες που δεν τις χρησιμοποιούμε και τις έχουμε απλά για να τις έχουμε οπότε παίζει και αυτό ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι θα πέσει γερή φάπα στην Apple. Και όλα αυτά γιατί δεν έκαναν για μια ακόμα φορά το αυτονόητο, να μεγαλώσουν λίγο την οθόνη, κάτι που θα μπορούσε να γίνει κρατώντας σχεδόν ίδιες τις διαστάσεις της συσκευής. Κρίμα, γιατί και το iOS7 δείχνει άψογο αλλά και το υπόλοιπό hardware από άποψη επιδόσεων θα αριστεύει στα benchmarks, πόσο μάλλον στην καθημερινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο form του iphone5 για να μεγαλώσει κι άλλο την οθόνη, θα έπρεπε να αλλάξει και τις εξωτερικές διαστάσεις. Δεν έχει περιθώρια δεξιά-αριστερά και ήδη απλώθηκε πάνω/κάτω από το 4S!

 

Από το 6 και μετά λογικά ίσως επεκταθεί και άλλες διαστάσεις. Στο 5S δεν φαίνεται πως θα πειράξει τις εξωτερικές διαστάσεις αλλά θα ασχοληθεί με το hardware/software/camera. Το iOS7 στο iphone 5 φαίνεται super και οι μικρές βελτιώσεις στον browser αξιοποιούν πλήρως τις 4"!

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα μεγαλώσει την οθόνη, πιστεύω δεν θα το κάνει στο iPhone, αλλά θα παρουσιαστεί κάτι σαν iPad Nano με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων γύρω στις 5.5".

 

Όπως και να έχει, η Apple ακολουθεί τον δρόμο που έχει υπολογίσει ότι θα της φέρει τη μέγιστη κερδοφορία σε βάθος χρόνου. Όταν έρθει η ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη ή USB OTG support ή ή ή θα κάνει και τις ανάλογες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σαμπανιζε λογικα θα ειναι και καλα πολυτελες λογο χρυσου και τα 128 GB για τους διθεν κιριλε. λογικα η τιμη θα ειναι αρκετα τσουχτερι περιπου 900ε, και οι φτοχοι θα παρου την πλαστικουρα που θα ειναι κομπλε, α ρε Apple, τι χαζομαρες κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα μεγαλώσει την οθόνη, πιστεύω δεν θα το κάνει στο iPhone, αλλά θα παρουσιαστεί κάτι σαν iPad Nano με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων γύρω στις 5.5".

 

Όπως και να έχει, η Apple ακολουθεί τον δρόμο που έχει υπολογίσει ότι θα της φέρει τη μέγιστη κερδοφορία σε βάθος χρόνου. Όταν έρθει η ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη ή USB OTG support ή ή ή θα κάνει και τις ανάλογες αλλαγές.

Usb otg από Apple είναι παρατραβηγμενο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατραβηγμένο είναι το access στο file system, να κάνει mount ένα στικάκι σαν έναν φάκελο στο σύστημα δεν είναι, θα έρθει η ώρα του :-) Μπορεί, βέβαια, να το προλάβει η ενοποίηση MacOS και iOS :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...