Προς το περιεχόμενο

Σε ποιά εταιρία παίζετε στοίχημα;


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο "νόμος" είναι ηλίθιος. Πληρώνει ήδη φόρο στη χώρα στην οποία έχει έδρα. Εγώ δεν το θεωρώ παράνομο επειδή οι δικοί μας είναι βλάκες. Με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να σε αφήνει να κάνεις αγορές και από ξένα eshops κτλ εφόσον δεν πληρώνουν και εδώ φόρο. /fcklogic

 

Το τι θεωρείς εσύ δεν έχει καμία σημασία.Και γω θεωρώ γελοίο το όριο ταχύτητας των 120 γιατί είμαι οδηγάρα και έχω καλό αυτοκίνητο,αλλά έτσι είναι ο νόμος.

 

Όσο για τα άλλα που λες έχουν κάποια λογική αλλά δεν υπάρχει σωστό και λάθος.Εσύ το βλέπεις έτσι εγώ το βλέπω οτι είναι σωστό.

Δε μπορείς να το συγκρίνεις με τα e-shop. Ο τζόγος είναι ένα είδος υπέρτατης πολυτελείας και ένα άχρηστο πράγμα που καταστρέφει τις τσέπες των ανθρώπων και κάποιες φορές και τις ζωές τους οπότε όσο λιγότερα site τόσο καλύτερα.Αφού το κράτος μπορεί να έχει έσοδα απο κει γιατί να μην τα πάρει;

Και μη μου πεις για τους 5-10 ψαγμένους που ίσως βγάλουν κέρδη απο το betfair ή την πληθώρα book.

Στο μέσο παίχτη δεν κάνει καμια διαφορά αν θα έχει 2-3 ή 100 book..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 519
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τι θεωρείς εσύ δεν έχει καμία σημασία.Και γω θεωρώ γελοίο το όριο ταχύτητας των 120 γιατί είμαι οδηγάρα και έχω καλό αυτοκίνητο,αλλά έτσι είναι ο νόμος.

 

Όσο για τα άλλα που λες έχουν κάποια λογική αλλά δεν υπάρχει σωστό και λάθος.Εσύ το βλέπεις έτσι εγώ το βλέπω οτι είναι σωστό.

Δε μπορείς να το συγκρίνεις με τα e-shop. Ο τζόγος είναι ένα είδος υπέρτατης πολυτελείας και ένα άχρηστο πράγμα που καταστρέφει τις τσέπες των ανθρώπων και κάποιες φορές και τις ζωές τους οπότε όσο λιγότερα site τόσο καλύτερα.Αφού το κράτος μπορεί να έχει έσοδα απο κει γιατί να μην τα πάρει;

Και μη μου πεις για τους 5-10 ψαγμένους που ίσως βγάλουν κέρδη απο το betfair ή την πληθώρα book.

Στο μέσο παίχτη δεν κάνει καμια διαφορά αν θα έχει 2-3 ή 100 book..

 

Ασχέτως που ο "νόμος" γράφτηκε για να καλύψει συγκεκριμένα συμφέροντα. *cough*ΟΠΑΠ*cough*

Και ναι υπάρχει σωστό και λάθος. Από ότι θυμάμαι σύμφωνα με την ΕΕ απαγορεύεται να μπλοκάρεις εταιρείες με έδρα εντός της ΕΕ να παρέχουν τις υπηρεσίες τους σε όλες τις χώρες. Και ακόμα τους κυνηγάνε για αυτό.

Εξίσου "εθιστηκά" είναι και το ποτό και τα τσιγάρα αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι ουσιαστικό (εκτός από την αύξηση της φορολογίας στον τελικό καταναλωτή) για να καλυτερεύσει τις ζωές μας..

 

Τέλος πάντων δεν με απασχολεί, εγώ θα συνεχίσω αυτό που κάνω και θα γράφω τον "νόμο" τους. (ναι όπως μπορεί να κάνεις και εσύ με το αυτοκίνητο σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγνωστικά Μίλαν - Ίντερ 20/11/2016

Η Μίλαν την Κυριακή (20/11) θα υποδεχθεί την Ίντερ στο «San Siro» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Serie A. Ένα ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες του Μιλάνο, οι οποίες θέλουν να διεκδικήσουν και στο τέλος να πάρουν την νίκη για αρκετούς λόγους.

Το Ιταλικό πρωτάθλημα μπορεί τα τελευταία χρόνια να είναι μιας ταχύτητας και να μην έχει τον ίδιο ανταγωνισμό που είχε παλιότερα, ωστόσο σίγουρα για τους ποδοσφαιρόφιλους, «αντλεί» κι αυτό μεγάλο ενδιαφέρον. Η Γιουβέντους έχει ξεφύγει από τις υπόλοιπες ομάδες και κατακτάει τα πρωταθλήματα τα τελευταία χρόνια, όμως ένα παιχνίδι ανάμεσα στην Μίλαν και την Ίντερ πάντα αποτελεί μεγάλη υπόθεση.

Οι δύο ομάδες του Μιλάνου θα συναντηθούν την ερχόμενη Κυριακή στις 20/11 για ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, στο οποίο και οι δύο επιδιώκουν να πάρουν τη νίκη για διάφορους λόγους. Επιπλέον αξίζει να αναφέρουμε ότι σύμφωνα με τις εταιρείες στοιχήματος, καμία ομάδα δεν είναι το φαβορί. Αντίθετα η ισοπαλία είναι το πιθανότερο αποτέλεσμα, όπως μαρτυρούν οι αποδόσεις.

Αρχικά η Μίλαν φέτος είναι φανερά καλύτερη από πέρυσι και στοχεύει και πιο ψηλά. Την περασμένη σεζόν οι «Rossoneri» τερμάτισαν στην έβδομη θέση και δεν κατάφεραν να βγουν ούτε στο Europa League. Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει και η Μίλαν στοχεύει να βρεθεί μέσα στην τετράδα για να επιστρέψει στο Champions League (πρώτη τριάδα) ή το Europa League (τέταρτη θέση). Από εκεί και πέρα σίγουρα θα αναζητήσει στην πορεία να επιστρέψει και εκεί που ανήκει, δηλαδή στην κορυφή.

Ο Βιτσέντζο Μοντέλα καλείται να οδηγήσει την Μίλαν και πάλι στους δρόμους των επιτυχιών. Στο ρόστερ της η ομάδα πορεύεται με ορισμένους σημαντικούς παίχτες και συνδυάζει ταλέντο και εμπειρία. Αρχικά ο Αμπάτε με τον Μπάκα θεωρούνται ότι καλύτερο έχει να επιδείξει η ομάδα και από θέμα παραστάσεων. Από εκεί και πέρα ο Μποναβεντούρα είναι ένας εξαιρετικός παίχτης σε καλή ηλικία (27 χρονών). Τέλος, η ομάδα του Μοντέλα διαθέτει και τρεις ταλαντούχους παίχτες. Αρχικά τον Σούσο Φερνάντεθ, τον Μάνουελ Λοκατέλι και τέλος τον Τζιανλουίτζι Ντοναρούμα.

Παίξε με 0% γκανιότα στην αναμέτρηση Μίλαν-Ίντερ + 100% επιβράβευση και δες την σε Live Streaming

Φέτος στο πρωτάθλημα η Μίλαν μπορούμε να πούμε ότι τα πάει αρκετά καλά για τις δυνατότητές της. Τη δεδομένη χρονική στιγμή, βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συνολικά 25 βαθμούς. Μάλιστα από την πρώτη Γιουβέντους υπολείπεται μόλις 5 βαθμούς. Σίγουρα πρωτάθλημα δεν μπορεί να διεκδικήσει εύκολα αλλά αυτή τη στιγμή απειλεί την «Μεγάλη Κυρία».

Επιπλέον αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα του Μοντέλα έχει σκοράρει συνολικά 19 γκολ, ενώ έχει δεχθεί άλλα 15. Αυτό σημαίνει πως επιθετικά είναι αρκετά καλή, ωστόσο αμυντικά δέχεται ορισμένα εύκολα γκολ, τα οποία και οφείλει να αποφεύγει. Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε ότι οι Μίλαν μετράει συνολικά οχτώ νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Στο αγωνιστικό κομμάτι με την Ίντερ, οι «Rossoneri» θα έχουν τέσσερις απουσίες. Οι Μοντολίβο, Καλάμπρια, Μπερτολάκι και Βανγκιόνι θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών.

Από την άλλη πλευρά, τα πράγματα για την Ίντερ είναι εντελώς διαφορετικά σε σχέση με αυτά της Μίλαν. Οι «Nerazzurri» φέτος είναι χειρότεροι από πέρυσι και αυτό φαίνεται σχεδόν σε κάθε αγωνιστική. Τη προηγούμενη σεζόν, η Ίντερ τερμάτισε τέταρτη στη βαθμολογία και βγήκε στην Ευρώπη και στο Europa League. Φέτος ξεκίνησε με τους ίδιους στόχους, όμως τα πράγματα δεν κύλησαν όσο ομαλά θα ήθελαν οι άνθρωποι του συλλόγου.

Ο συγκεκριμένος σύλλογος ξεκίνησε αρχικά με προπονητή τον Φρανκ Ντε Μπουρ, όμως οι κακές εμφανίσεις, οι οποίες συνδυαζόντουσαν με κακά αποτελέσματα, οδήγησαν τη διοίκηση της Ίντερ σε απομάκρυνση του Ολλανδού τεχνικού. Ο Στέφανο Πιόλι ήταν αυτός που διαδέχθηκε τον Ντε Μπουρ στον πάγκο και ο στόχος του πλέον είναι να ανεβάσει βαθμολογικά όσο περισσότερο μπορεί την Ίντερ, ώστε να μπορέσει να την βάλει στην Ευρώπη. Η συγκεκριμένη αποστολή δεν είναι εύκολη αλλά ούτε και ακατόρθωτη.

Sportingbet: Free Live Streaming, Καλύτερες αποδόσεις, 100% επιβράβευση εγγραφής (Κλικ Εδώ)

Οι «Nerazzurri» διαθέτουν μια ομάδα με αρκετά καλούς παίχτες, οι οποίοι μπορούν να δώσουν λύσεις. Συγκεκριμένα ο Μιράντα στην άμυνα είναι μια πολύ καλή λύση, ενώ από εκεί και πέρα οι Μπανένγκα (το μυαλό της ομάδας), ο Πέρισιτς (ένας πολύ καλός επιθετικός χαφ) αλλά και ο Ικάρντι (εκτελεστής της ομάδας) είναι ορισμένοι από τους παίχτες-κλειδιά αυτής της ομάδας.

Φέτος στο πρωτάθλημα η Ίντερ βρίσκεται στην ένατη θέση με συνολικά 17 βαθμούς. Γενικότερα όπως ανέφερα και παραπάνω δεν τα πηγαίνει και πολύ καλά με αποτέλεσμα να είναι χαμηλά στον πίνακα της Serie A. Στόχος της ομάδας είναι να ανακάμψει και για να γίνει αυτό θα πρέπει να πάρει το παιχνίδι κόντρα στην Μίλαν. Αν γίνει κάτι τέτοιο, τότε η Ίντερ θα βρεθεί στο -5 από την τρίτη Μίλαν και σίγουρα θα μιλάμε διαφορετικά για την πορεία της. Από εκεί και πέρα αξίζει να αναφέρουμε ότι επιθετικά οι «Nerazzurri» έχουν βάλει συνολικά 16 γκολ, ενώ έχουν δεχθεί 14. Γενικότερα και η Ίντερ βάζει σχετικά συχνά γκολ, όμως δέχεται και αρκετά η άμυνά της. Τέλος συνολικά μετράει πέντε νίκες, δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες.

 

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι δεν θα υπολογίζουν σε τρεις παίχτες. Συγκεκριμένα λόγω τραυματισμών δεν θα βρίσκονται στη διάθεσή του Πιόλι, οι Παλάσιο, Ελόγκε και Ρανόκια.

 

Στο κεφάλαιο της παράδοσης, θα δούμε ότι τα πράγματα από τη σεζόν 2009/10 και μετά είναι απόλυτα μοιρασμένα. Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί στην έδρα της Μίλαν, συνολικά 7 φορές. Η Μίλαν μετράει 3 νίκες και η Ίντερ άλλες 3. Μάλιστα ένα παιχνίδι έχει λήξει ισοπαλία (1-1). Τέλος, να αναφέρουμε ότι τα τελευταία έξι χρόνια στο «San Siro», οι δύο αυτές ομάδες στα παιχνίδια τους δεν μένουν ποτέ στο μηδέν. Μια από τις δύο θα σκοράρει σίγουρα.

 

Στοιχηματική πρόβλεψη είναι δύσκολο να γίνει όταν μιλάμε για ένα ντέρμπι, ωστόσο εγώ προσωπικά θα προτείνω δύο πιθανά αποτελέσματα. Θεωρώ ότι το παιχνίδι θα είναι κλειστό και επειδή είναι σημαντικό, οι δύο ομάδες δεν θα θελήσουν σε καμία περίπτωση να μείνουν πίσω στο σκορ. Έτσι, ως πρώτη επιλογή προτείνω το «under» και δεύτερη επιλογή το «Χ». Σίγουρα οι δύο ομάδες σκοράρουν και τρώνε γκολ στα περισσότερα παιχνίδια τους φέτος, όμως όταν μιλάμε για ντέρμπι, τότε τα δεδομένα αυτόματα αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχει μηπως δοκιμασει καποιος να παιξει στην 1xbet ? ξερω οτι δεν ειναι απο τις νομιμες στην Ελλαδα, αλλα αν μπορουμε να κανουμε καταθεσεις κ αναληψεις κανονικα τοτε αυτο δεν θα ειναι προβλημα... γιατι βλεπω κατι αποδοσεις πολυ δυνατες κ λεω να δοκιμασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Ξέρει κανείς να μου πει για τις εταιρείες novibet, mybet, betshop, netbet αν έχουν όρια στον στοιχηματισμό;Κι αν ναι, για τι νούμερα μιλάμε; Θυμάμαι και έχω αναφέρει και εδώ μέσα την interwetten που ήθελα να βάλω 20€ σε ένα μακροχρόνιο και δεν με άφηνε.Και δεχόταν κάτι δύευρα μόνο. Ισχύει κάτι παρόμοιο και στις εταιρείες που ανέφερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εγώ βαρέθηκα να χάνω τα λεφτά μου δεξιά κι αριστερά παίζω κάθε μήνα σε ένα site ελληνικό με βαθμολογία των χρηστών που αν βγεις πρώτος ή δεύτερος στο τέλος του μήνα σου δίνει δώρο paysafe!  :D Και το πιο σημαντικό; Δε βάζεις ΦΡΑΓΚΟΟΟΟΟ http://penaltara.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξερετε μηπως ποιος ειναι ο πιο ανωδυνος-οικονομικος τροπος για αναληψεις χρηματων απο στοιχηματικα site? Εγω ειμαι στο betshop.gr. Απο το λιγο που ειδα, υπαρχουν αρκετες κρατησεις απο τραπεζες ή τις εταιριες τυπου skrill σε περιπτωση αναληψης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι παίζει με την .lsbet124.com?

 

στο τσατ μου είπαν οτι έχουν άδεια και δεν θα έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ωστοσο σε στοιχηματικά σαιτ δεν την έχω δει να διαφημίζεται πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πιστωτική κάρτα και λογαριασμό ρεύματος ξένης χώρας μπορεί να γίνει ταυτοποίηση χωρίς πρόβλημα σε ξένο site? Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε μηπως ποιος ειναι ο πιο ανωδυνος-οικονομικος τροπος για αναληψεις χρηματων απο στοιχηματικα site? Εγω ειμαι στο betshop.gr. Απο το λιγο που ειδα, υπαρχουν αρκετες κρατησεις απο τραπεζες ή τις εταιριες τυπου skrill σε περιπτωση αναληψης...

 

Κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έφτιαξα λογαριασμό στην bet365 αλλά δεν καταλαβαίνω τι παίζει με το bonus. Με συμφέρει να το ενεργοποιήσω ή κατι δεν έχω καταλάβει σωστά στους όρους; Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πότε μπορώ να τραβήξω λεφτά αν ενεργοποιήσω το bonus?

κανά 40αρι θα βάλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...