Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z1 με εντυπωσιακή κάμερα 20.7mp (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σημαντικότερο είναι οτι η οθόνη είναι με τεχνολογία Triluminos οπότε ξεχάστε τις ξεβαμμένες οθόνες από Sony.

100033lbdrcaxkhxlacmmq.jpg.thumb.jpg

095731unslby15d1buu65p.jpg.thumb.jpg

 

 

ναι τις ξεχάσαμε......NOT :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tbreak.ae/features/camera-comparison-nokia-lumia-1020-vs-sony-xperia-z1

 

Όχι,τόσο άσχημα όσο περίμενα.Στο δικό μου το ματι,ορισμένες φωτος τις βγάζει καλύτερα το nokia, σε άλλες του xperia.Ειδικά στην macro,με τα 2 παρκαρισμένα αμάξια, σε εμένα φαίνονται καλύτερα στο Z1.

 

Ας περιμένουμε και άλλα δείγματα.

Οι νυχτερινες ληψεις δε παιζει να ειναι του 1020,εκτός αν βγάζει χειροτερες φωτογραφιες τη νυχτα απο το δικο μου htc hd2!:devil:

 

Μπορει να μην ειμαι ειδικος,αλλα τυφλος δεν ειμαι σιγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον χθες παρελαβα το συγκεκριμενο smartphone και μετα  απο μια μερα εκτενους χρησης σας αναφερω τις πρωτες μου εντυπωσεις. 

Απο επεξεργαστη, αποκριση συστηματος, παιχνιδια κλπ πανε ολα σφαιρα. Δεν εχω καποιο μετρο σε σχεση με αλλο top κινητο καθως με το παλιο(neο ν) ειναι η μερα με τη νυχτα, αλλα σε σχεση με το ταμπλετ που κατεχω (πιπο μ9 quad core) ειναι αισθητα πιο γρηγορο το sony.

απο καμερα ολα κομπλε ιδιεταιρα κοντινες φωτο, αλλα οντας ζουμαρεις χανεις αρκετα, συκριτικα με την samsung w150f  που εχω θα ελεγα λιγο χειροτερη η καμ του Ζ1.στα θετικα ομως τα νεα features της καμερας που αν και παντα τα αντιπαθουσα αυτα, του Ζ1 με εξεπλησαν θετικα.

μπαταρια δεν με ενθουσιασε, αν και του δωσα και καταλαβε για πρωτη μερα, μπορω να πω οτι δεν προσφερει τιποτα σε σχεση με τον ανταγωνισμο..αν και με το stamina feature on βοηθαει αρκετα, το ταμπλετ μου μπορω να πω εχει διπλασια αυτονομια(ξερω πως δεν ειναι συγκρισιμα μεγεθη, αλλα αυτα εχω αυτα συγκρινω).

η οθονη τελεια οταν ειναι στο φουλ φωτεινοτητα αλλα συνεπαγει και μεγαλη καταναλωση μπαταριας.

οσο αναφορα διαστασεις τα γουστα ειναι σχετικα. προσωπικα θα το προτιμουσα σε οθονη 4,7 με μικροτερα bazels..δυσκολα το χειριζεσαι με ενα χερι και σε σχεση με s4, htc one το Ζ1 το αισθανεσαι μεγαλυτερο στο χερι, αλλα σε ανταμειβει με την ποιοτητα κατασκευης αισθανεσαι οτι κρατας κοσμημα..

στα αρνητικα θα εβαζα το hands free, πρωτον γιατι τα κουμπια, 4 συνολικα δεν λειτουργουν εξαρχης με τον media player και δεν το εχω ψαξει ακομη πως διορθωνεται και δευτερον προσωπικα δεν με βολεψαν καθολου πως καθονται στα αυτια μου, ή πρεπει να τα χωσεις εντελως μεσα και κουφενεσαι ή εξω και αισθανεσαι οτι σου πεφτουν..

αναλυτικα τις επομενες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To z1 είναι  σχεδιασμένο με τις πιο πρόσφατες τεχνολογίες Sony BRAVIA και ενσωματώνει μια μεγάλη οθόνη 5” υψηλής ανάλυσης Full HD TRILUMINOS  για κινητά, με τεχνολογία εικόνας X-Reality . Είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη Xperia Z1 συνδυάζει έναν μεγάλο αισθητήρα εικόνας Exmor RS™ 20,7 MP 1/2,3” για κινητά, τον βραβευμένο φακό G της Sony και την  τεχνολογία BIONZ™ επεξεργασίας εικόνας για κινητά . Οι εικόνες στην  κάμερα είναι κάτι καλύτερο και αφωτογραφική μηχανή . όσο για τον επεγεργαστή Qualcomm® Snapdrago  800 είναι ο καλύτερος επεξεργαστής του κόσμου προσφέροντας απίστευτα γραφικά σε οθόνη ,κάμερα και παιχνίδια . Αναμένω να το αποκτήσω αυτό το μεγαθήριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τελος.. Αν ποτε φυγω απ το iphone το Z1 ειναι η καλυτερη λυση..

Επιτελους ξυπνανε οι Ιαπωνες για τα καλα.. Bye Bye Samsung!!

Κατσε να ξεκολλησεις ποτε απο το iphone και μετα σκεφτεσαι σε ποια εταιρια να ακολουθησεις!

Και bye bye λες οταν φευγεις απο καπου που εισαι ηδη και οχι καπου που δεν εχεις παει ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To z1 είναι  σχεδιασμένο με τις πιο πρόσφατες τεχνολογίες Sony BRAVIA και ενσωματώνει μια μεγάλη οθόνη 5” υψηλής ανάλυσης Full HD TRILUMINOS  για κινητά, με τεχνολογία εικόνας X-Reality . Είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη Xperia Z1 συνδυάζει έναν μεγάλο αισθητήρα εικόνας Exmor RS™ 20,7 MP 1/2,3” για κινητά, τον βραβευμένο φακό G της Sony και την  τεχνολογία BIONZ™ επεξεργασίας εικόνας για κινητά . Οι εικόνες στην  κάμερα είναι κάτι καλύτερο και αφωτογραφική μηχανή . όσο για τον επεγεργαστή Qualcomm® Snapdrago  800 είναι ο καλύτερος επεξεργαστής του κόσμου προσφέροντας απίστευτα γραφικά σε οθόνη ,κάμερα και παιχνίδια . Αναμένω να το αποκτήσω αυτό το μεγαθήριο .

Εαν διαβασει καποιος τα 44 posts που εχεις κανει θα καταλαβει αμεσως οτι στα 30 τουλαχιστον παρουσιαζεις τα sony σαν τα καλυτερα κινητα του κοσμου κλπ.Ειδικα ο τροπος που τα λες εχει πολυ πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...