Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 3: Ελαφρύτερο, λεπτότερο, γρηγορότερο και μεγαλύτερο (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι και το καινουριο samsung S που θα βγει,και τα S τα κανουν πιο τουμπανακια απο τα note.

Η σειρα Νοτε απευθυνεται σε συγκεκριμενους χρηστες που θα χρησιμοποιησουν ΟΛΕΣ τις δυνατοτητες του και για τετοια χρηση ειναι τουμπανο.

Σε αντιθεση με τη σειρα S που απευθυνεται σε πιο all around χρηστες.

Συμφωνω αλλα επειδη το Galaxy S5 θα αργησει αρκετα ολο το βαρος θα πεσει στο Note 3 για συγκρισεις καθως τυγχανει να ειναι και το πιο δυνατο κινητο της Samsung

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μάθε πρώτα τι είναι core και μετά τον πετάς έξω...

Τι ακριβώς σε πείραξε στο post μου για το note 3;

Πάντως είμαι προγραμματιστής στο επάγγελμα και μάλιστα ασχολούμαι με multithreaded εφαρμογές. Οπότε μάλλον πρέπει να ξέρω τι είναι core. Τι λες και συ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αλλο με ανυσηχει. Διαβαζω παραπονα απο χρηστες Galaxy S3 και Note 2 οτι εχουν πολυ καιρο να παρουν αναβαθμιση για το κινητο τους. Εχω την εντυπωση οτι η Samsung απο ενα σημειο και μετα ηταν απο τις πρωτες που εβγαζε αναβαθμισεις. 

 

Δε ξερω μηπως εχει σκοπο να τους παει κατευθειαν στο 4.3 αλλα δεν μου αρεσει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αλλο με ανυσηχει. Διαβαζω παραπονα απο χρηστες Galaxy S3 και Note 2 οτι εχουν πολυ καιρο να παρουν αναβαθμιση για το κινητο τους. Εχω την εντυπωση οτι η Samsung απο ενα σημειο και μετα ηταν απο τις πρωτες που εβγαζε αναβαθμισεις. 

Ισχύει (για το note 2 τουλάχιστον). Και όχι, δεν ισχύει εδώ το "σιγά μωρέ, υπάρχει και το xda" γιατί οι 4.2.2 ή 4.3 custom roms δεν περιλαμβάνουν τίποτα από όλα αυτά τα στοιχεία που κάνουν το note να ξεχωρίζει από το s3 και για τα οποία "υποτίθεται" ότι το αγοράσαμε. Καταλήγεις, λοιπόν, να έχεις ένα "φουσκωμένο" s3 και ένα άχρηστο πενάκι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισχύει (για το note 2 τουλάχιστον). Και όχι, δεν ισχύει εδώ το "σιγά μωρέ, υπάρχει και το xda" γιατί οι 4.2.2 ή 4.3 custom roms δεν περιλαμβάνουν τίποτα από όλα αυτά τα στοιχεία που κάνουν το note να ξεχωρίζει από το s3 και για τα οποία "υποτίθεται" ότι το αγοράσαμε. Καταλήγεις, λοιπόν, να έχεις ένα "φουσκωμένο" s3 και ένα άχρηστο πενάκι.

True dat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αλλο με ανυσηχει. Διαβαζω παραπονα απο χρηστες Galaxy S3 και Note 2 οτι εχουν πολυ καιρο να παρουν αναβαθμιση για το κινητο τους. Εχω την εντυπωση οτι η Samsung απο ενα σημειο και μετα ηταν απο τις πρωτες που εβγαζε αναβαθμισεις. 

 

Δε ξερω μηπως εχει σκοπο να τους παει κατευθειαν στο 4.3 αλλα δεν μου αρεσει αυτο.

Ναι φιλε μου,η Samsung προσπέρασε την 4.2.2 και θα δώσει μέσα στους δυο επόμενους μήνες σε S3-N2 και μετά σε S2 την 4.3 απ ευθείας

Και αυτό είναι που μας αρέσει στην εταιρία αυτή..ότι λέει το κάνει.  :-D

(Αυτό σας το γράφω από έγκυρες πηγές μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τώρα δεν θέλω να γίνω κακός μια και ήθελα να το πάρω το σκεφτόμουνα  άλλα συγνώμη  είναι απαίσιο εμφανισιακά  :(   μ θυμίζει s2  γίγαντα χαχαχχ έλεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος μαζι με ολο το πακετο που προσφερει το καθε κινητο βασικο ρολο παιζει και το θεμα των αναβαθμισεων. Οι κατοχοι των S3 και Note 2 νιωθουν παραμελημενοι μηνες τωρα, ενω η Sony πχ οπως υποσχεθηκε, αναβαθμιζει -πλεον- πολυ γρηγορα της συσκευες της. Το εκανε και με το xperia Ζ και με το Xperia Tablet Z σε 4.2.



Ναι φιλε μου,η Samsung προσπέρασε την 4.2.2 και θα δώσει μέσα στους δυο επόμενους μήνες σε S3-N2 και μετά σε S2 την 4.3 απ ευθείας

Και αυτό είναι που μας αρέσει στην εταιρία αυτή..ότι λέει το κάνει.  :-D

(Αυτό σας το γράφω από έγκυρες πηγές μου)

Το διαβασα και εγω αυτο σιγουρα ειναι πολυ καλη εξελιξη.



εγώ τώρα δεν θέλω να γίνω κακός μια και ήθελα να το πάρω το σκεφτόμουνα  άλλα συγνώμη  είναι απαίσιο εμφανισιακά   :(   μ θυμίζει s2  γίγαντα χαχαχχ έλεος 

Οχι δεν γινεσαι κακος αλλα εγω θυμαμαι οταν ειχε βγει το S2 αρεσε σε ολους. Μην αφησεις λοιπον κατ εμε αυτη τη "λεπτομερεια" να σε κανει να μη παρεις αυτο το εργαλειο :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο το 2 με την αθλια αισθηση αφης που ειχε λογω υλικων κατασκευης αυτο θα ειναι πιο ομορφο και η δερματινη θα εχει καλυτερη υφη. Σε επιπεδο hardware ειναι κορυφη.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος μαζι με ολο το πακετο που προσφερει το καθε κινητο βασικο ρολο παιζει και το θεμα των αναβαθμισεων. Οι κατοχοι των S3 και Note 2 νιωθουν παραμελημενοι μηνες τωρα, ενω η Sony πχ οπως υποσχεθηκε, αναβαθμιζει -πλεον- πολυ γρηγορα της συσκευες της. Το εκανε και με το xperia Ζ και με το Xperia Tablet Z σε 4.2.

To S3 μου πήρε firmware update μέσα Ιουλίου. Είναι ακόμη στο 4.1.2, αλλά θα πάει σίγουρα στο 4.3. το Xperia T πήρε 4.1 κανα τρίμηνο μετά το S3, η Sony δεν είναι η πλέον συνεπής σε αναβαθμίσεις.

Χαμός έγινε πάντως με το πίσω καπάκι. Δεν μιλάμε για iPhone ή HTC One, μιλάμε για καπάκι που αλλάζει με χαμηλό κόστος. Όσοι τώρα περίμεναν από τη Samsung design της προκοπής, μάλλον πρέπει να κοιτάξουν αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια για το review,και με λιγα λογια να πουμε οτι η Αpple παει σπιτι της,και κλεινει το μαγαζι κυριολεκτικα!Ενα μικρο ΟΤ.

Για το note 3,απλα ειναι γομαρι με 4πυρηνο στα 2,3 και 3γιγα ram,απιστευτες δυνατοτητες στο λειτουργικο του,και οθονη να κανεις τα παντα!Για δεν την καμερα με 4k βιντεο απλα κορυφαιο,αλλα προσωπικα δεν θα με αφορουσε,αφου ειμαι υπερευχαριστημενος και με τα τωρινα δεδομενα των 8 ΜP καμερα του s3.

Λιγο εως πολυ θα ειχα προβλημα με τις τσεπες μου λογω μεγεθους.

Προσωπικα,επειδη η samsung ξεφυγε και θα συνεχισει ετσι σιγουρα,λεω να περιμενω μεχρι το 2016 που θα εχει βγαλει το 5 ή 6 note.Καποιος ομως που θελει ενα smart σαν αυτο.μη εχοντας κατι καινουριο και δυνατο,και ειναι διατεθειμενος να δωσει τετοιο ποσον,ειναι αναμφιβολα η καλυτερη επιλογη αυτη την στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το 9505 παρατηρώ αργές αναβαθμίσεις, αντιθέτως στο 9500 με τον exynos παρατηρώ περισσότερη προσοχή και αναβαθμίσεις. Βέβαια δεν παραπονιέμαι, δεν μπορώ να πω οτι υπάρχει κάποιο bug που ανυπομονώ να εξαλειφθεί όπως γινόταν στο 9300 παλιά με την αργό άνοιγμα των επαφών/κλήσεων.

 

Ναι φιλε μου,η Samsung προσπέρασε την 4.2.2 και θα δώσει μέσα στους δυο επόμενους μήνες σε S3-N2 και μετά σε S2 την 4.3 απ ευθείας

Και αυτό είναι που μας αρέσει στην εταιρία αυτή..ότι λέει το κάνει.  :-D

(Αυτό σας το γράφω από έγκυρες πηγές μου)

Που το διάβασες αυτό; Με ένα πρόχειρο search δεν βρήκα κάτι να το επιβεβαιώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το 9505 παρατηρώ αργές αναβαθμίσεις, αντιθέτως στο 9500 με τον exynos παρατηρώ περισσότερη προσοχή και αναβαθμίσεις. Βέβαια δεν παραπονιέμαι, δεν μπορώ να πω οτι υπάρχει κάποιο bug που ανυπομονώ να εξαλειφθεί όπως γινόταν στο 9300 παλιά με την αργό άνοιγμα των επαφών/κλήσεων.

 

Που το διάβασες αυτό; Με ένα πρόχειρο search δεν βρήκα κάτι να το επιβεβαιώνει

Ετσι ειναι.Το'χω διαβασει σε αρκετα sites.Η επομενη αναβαθμιση θα ειναι σε 4,3.

Γι'αυτο και μεχρι στιγμης,οτι αναβαθμιση γινεται,ειναι σε 4,1.Ψιλοδιορθωσουλες.Το αργο ανοιγμα των επαφων εγω στο s3 το εχω ακομη.Δεν ξερω αν τελικα διορθωθει στην 4,3.Μικρο το κακο,για οτι μου δινει το smart αυτης της κατηγοριας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370449

 

Ενα προχειρο αποτελεσμα απο το google search.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...