Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Gear: Η τεχνολογία που φοριέται (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μόνος λόγος κυκλοφορίας αυτού του προιόντος είναι για να δώσει το δικαίωμα στην samsung να λέει ότι αυτή κυκλοφόρησε πρώτη ένα smartwatch, όταν με το καλό η apple κυκλοφορήσει την προφανώς λειτουργικότερη πρόταση της.

δε νομίζω ότι η apple θα έχει πρόβλημα να ισχυριστεί ότι αυτή καινοτόμησε και πάλι , εδώ έχει διεκδικήσει τις δάφνες για άλλα και άλλα που δεν κυκλοφόρησε πρώτη αυτή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε νομίζω ότι η apple θα έχει πρόβλημα να ισχυριστεί ότι αυτή καινοτόμησε και πάλι , εδώ έχει διεκδικήσει τις δάφνες για άλλα και άλλα που δεν κυκλοφόρησε πρώτη αυτή ;)

Ίσως απλά βιάστηκε για να περάσει στο μυαλό των καταναλωτών, οτι η Samsung έβγαλε ένα ρολόι και οτι δεν δημιούργησε η Apple την αγορά απο την αρχή,κλπ.

 

Ας δούμε πόσο θα πιάσει στην αγορά,γιατί απο προσωπική άποψη χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμότατο όχι απλά χλωμό, δε βρίσκω κανένα λόγο να πάρει κανείς κάτι τέτοιο 

Υπάρχει μια πολύ πολύ μικρή περίπτωση να είναι τόσο ανοιχτό στην κοινότητα και κάνουν καμιά ωραία μοντα και να μετρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναμφιβολα η ιδια η samsung δεν πιστευει οτι αυτο μπορει να ειναι καταναλωτικο προιον, απλα το εβγαλε στην περιπτωση που θα βγαλει η apple κατι αναλογο για να μπορει να λεει οτι το εβγαλε πρωτη. Εκει που επρεπε να βαλει πλαστικο εβαλε ατσαλι. Ειναι υποτιθεται μια εικονα απο το μελλον αλλα περισσοτερο μοιαζει σαν μια ξεχασμενη φαντασιωση απο το παρελθον. Και το ονομα. GEAR;;;;; αυτο και αν παραπεμπει σε περασμενες δεκαετιες. Θα μπορουσε να λειτουργησει αλλα σε τελειως διαφορετικο form factor. Χιλιες φορες να εβγαζε κανενα δρομικο ρολοι

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει smart watch η SAMSUNG την κράζουμε γιατί είναι ακριβό και άσχημο και έχει ελάχιστη λειτουργικότητα και πατώνει στις πωλήσεις.

 

Βγάζει ρολόι η HTC τα ίδια. Βγάζει η LG και άλλοι γνωστοί κατασκευαστές τα ίδια.  Βγάζουνε οι κινέζοι απομιμήσεις, τα ίδια.

 

Θα έρθει η apple, θα βγάλει το iwatch, θα έχει την ίδια ελάχιστή λειτουργικότητα αλλά θα είναι πανέμορφο και θα πουλήσει τρελά, θα δείξει το δρόμο στους άλλους και όλο και κάποια μ@λ@κι@ θα έχει πατεντάρει που δεν θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι άλλοι.

 

Τότε θα έρθει ξανά η SAMSUNG θα βγάλει μερικές αποτυχημένες εκδόσεις του αρχικού ρολογιού μέχρι που θα αντιγράψει το iwatch και θα το κάνει καλύτερο. Εκεί κάπου θα αρχίσουν οι δικαστικές διαμάχες για τις πατέντες και θα πληρώνουν πρόστιμα η μία στην άλλη.

 

Τότε θα αρχίσουμε τα κορόιδα να διαλέξουμε στρατόπεδα και να κράζουμε τους απέναντι για κάτι που θα είναι ελάχιστης χρησιμότητας αλλά θα το έχουμε ανάγει σε απαραίτητο αξεσουάρ και θα σχολιάζουμε γιατί είναι το τάδε καλύτερο από το άλλο.

 

Η MICROSOFT θα βγάλει μια εννοποιημένη πλατφόρμα για desktop/laptops/palmtops/tablets/phones/phablets/ultrabooks/smartwatches η οποία θα είναι μια Μ@λ@κία και μισή και θα λέμε ότι το προηγούμενο λετουργικό της που ήταν μόνο για desktop/laptops/palmtops/tablets/phones/phablets/ultrabooks αλλά όχι για watches ήταν καλύτερο αλλά έτσι και αλλιώς η πλειονότητα των χρηστών θα την έχει χεσμένη.

 

 

Γιατί ρε SAMSUNG δεν πληρώνεις κατευθείαν την apple να βγάλει πρώτη το iwatch να δεις πως γίνεται, να το αντιγράψεις να το κάνεις καλύτερο, να γλιτώσουμε και μερικά στάδια από τα παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει smart watch η SAMSUNG την κράζουμε γιατί είναι ακριβό και άσχημο και έχει ελάχιστη λειτουργικότητα και πατώνει στις πωλήσεις.

 

Βγάζει ρολόι η HTC τα ίδια. Βγάζει η LG και άλλοι γνωστοί κατασκευαστές τα ίδια.  Βγάζουνε οι κινέζοι απομιμήσεις, τα ίδια.

 

Θα έρθει η apple, θα βγάλει το iwatch, θα έχει την ίδια ελάχιστή λειτουργικότητα αλλά θα είναι πανέμορφο και θα πουλήσει τρελά, θα δείξει το δρόμο στους άλλους και όλο και κάποια μ@λ@κι@ θα έχει πατεντάρει που δεν θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι άλλοι.

 

Τότε θα έρθει ξανά η SAMSUNG θα βγάλει μερικές αποτυχημένες εκδόσεις του αρχικού ρολογιού μέχρι που θα αντιγράψει το iwatch και θα το κάνει καλύτερο. Εκεί κάπου θα αρχίσουν οι δικαστικές διαμάχες για τις πατέντες και θα πληρώνουν πρόστιμα η μία στην άλλη.

 

Τότε θα αρχίσουμε τα κορόιδα να διαλέξουμε στρατόπεδα και να κράζουμε τους απέναντι για κάτι που θα είναι ελάχιστης χρησιμότητας αλλά θα το έχουμε ανάγει σε απαραίτητο αξεσουάρ και θα σχολιάζουμε γιατί είναι το τάδε καλύτερο από το άλλο.

 

Η MICROSOFT θα βγάλει μια εννοποιημένη πλατφόρμα για desktop/laptops/palmtops/tablets/phones/phablets/ultrabooks/smartwatches η οποία θα είναι μια Μ@λ@κία και μισή και θα λέμε ότι το προηγούμενο λετουργικό της που ήταν μόνο για desktop/laptops/palmtops/tablets/phones/phablets/ultrabooks αλλά όχι για watches ήταν καλύτερο αλλά έτσι και αλλιώς η πλειονότητα των χρηστών θα την έχει χεσμένη.

 

 

Γιατί ρε SAMSUNG δεν πληρώνεις κατευθείαν την apple να βγάλει πρώτη το iwatch να δεις πως γίνεται, να το αντιγράψεις να το κάνεις καλύτερο, να γλιτώσουμε και μερικά στάδια από τα παραπάνω

 

Από τα πιο αστεία που έχω διαβάσει τελευταία!!!!! Είσαι απίθανος!!!!

 

Η δική μου γνώμη για το Gear:

http://notjusthitech.blogspot.gr/2013/09/the-watch-is-dead.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε κανά Omate TrueSmart μπας και δούμε προκοπή και αφήστε την Samsung/Sony με τα Gear/Smartwatch να βγάζουν τα μάτια τους.Απορώ δηλαδή τι να το κάνω αυτό το ρημάδι στο χέρι μου.Δεν μου φτάνει η ακτινοβολία από το κινητό πρέπει να το έχω και στο χέρι μου δηλαδή για το σιγουρέψουμε ότι θα την φάμε όλη.Επίσης έχω αγωνία για το UI.Να φανταστώ θα μου βάλει κανά Touchwiz 5 Watch Edition.Και ο βασικός λόγος που φτιάχτηκαν τα ρολόγια δηλαδή το να βλέπεις την ώρα που θα είναι.Γιατί εάν περιμένω από την Super Amoled και την Bravia να δω την ώρα όταν έχει ήλιο,κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε έλεος πια.Δεν φταίει η samoled που δεν βλέπεις αλλά τα φίλτρα και το γυαλί απο πάνω.Έχεις πάρει μια καραμέλα και στα 20 απο τα 24 ποστ σου λες το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε φίλε αλλά τι να πω.Δεν λέω μόνο για την Samsung είπα και για την Sony και γενικά όλο το θέμα μόνο άσχημες εντυπώσεις μου έχει αφήσει.Όταν παίρνω ένα ρολόι το παίρνω για να βλέπω την ώρα,όταν παίρνω κινητό το παίρνω για να επικοινωνώ,να μπαίνω στο Internet,να παίζω παιχνίδια κτλ.Γιατί τώρα εδώ που τα λέμε δεν είναι και φυσιολογικές οι 4.5 και 5 ίντσες για κινητό.Έλεος υπάρχουν και τα Tablet.Μπορεί να ξέφυγα από το θέμα άλλα όταν βλέπω ότι το νέο πράγμα που θα συζητάμε για τους επόμενους μήνες θα είναι για το πόσο χρήσιμο είναι αυτό το κινητό-ρολόι,τι κάμερα έχει,αν θα πάρει αναβάθμιση και τέτοια αυτό σκέφτομαι.Μέχρι στιγμής δεν βρίσκω κανένα θετικό από την όλη ιστορία των έξυπνων-κινητών-ρολογιών.Βέβαια μπορεί να είμαι εγώ ο βλάκας που δεν καταλαβαίνω αλλά σύντομα θα μάθουμε για το πόσο εύχρηστα είναι και για το εάν αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...