Προς το περιεχόμενο

Τέλος η ονομασία Nokia στα μελλοντικά smartphones της εταιρείας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πως θα με πεισεις,οτι εχουν παψει να υπαρχουν ολα αυτα που λεω,σαν χρηστης sgs3,sgs4 και nexus7?

Ποια συσκευη με android πρεπει να παρω για να παψω να αντιμετωπιζω αυτα που αναφερα στην καθημερινοτητα μου?

 ειχα sgs1 sgs2 note1 sgs3 note2 και τωρα sgs4 και ταυτοχρονα iphone 4 και 4s απο το s2 και μετα οταν πηρε ics τελειωσαν ολα... δεν βιωσα lag η καποιο προβλημα τι να πω ισως ειμαι τυχερος 

Σε Android συσκευές με ταχύτερα SoC όντως σπάνια θα υπάρξει αισθητό lag, δε διαφωνώ. Για τσέκαρε όμως καμία sub 150 ευρώ Android συσκευή και μετά πιάσε ένα Lumia 520. 

 

Βλέπεις όμως πόσο σε ενοχλεί η χρήση μιας φήμης, έστω κι αν έχει κάποια υπόσταση, ως επιχείρημα; Έτσι με ενοχλούν κι εμένα τα περί BSOD και MS.

 

:)

Δεν θα διαφωνησω για την sub android συσκευη αλλα τα windows phone φορανε Διπυρινο S4 με καλο gpu που φορανε android κινητα των 300 ευρω μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα και δεν υποστηριζω εγω την κακη φημη της ΜS ξεχνας τα Vista που ο ιδιος ο Ballmer μετανιωσε? Η μηπως τα 8 που σπευδουν με update να επαναφερουν την εναρξη και ποσα αλλα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν θα διαφωνησω για την sub android συσκευη αλλα τα windows phone φορανε Διπυρινο S4 με καλο gpu που φορανε android κινητα των 300 ευρω μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα 

 

Κοίταξε, μπορεί να είναι ανόμοια όσον αφορά το hardware, παίζουν όμως σε παρόμοιες τιμές. Ο μέσος χρήστης δεν ξέρει από SoC, θα κοιτάξει πως θα έχει την περισσότερο smooth εμπειρία, ξοδεύοντας όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα. 

 

 

και δεν υποστηριζω εγω την κακη φημη της ΜS ξεχνας τα Vista που ο ιδιος ο Ballmer μετανιωσε? Η μηπως τα 8 που σπευδουν με update να επαναφερουν την εναρξη και ποσα αλλα...

 

Ρε συ, δε λέω πως η MS κάνει τα πάντα σωστά. Ίσα ίσα, κάμποσα fail έχει στο ενεργητικό της. Αλλά από την άλλη δε μπορείς να ισχυριστείς ότι έχει χάσει το παιχνίδι έτσι απλά. Το μέλλον θα δείξει. Δες π.χ. την Apple που κυριολεκτικά σηκώθηκε από τον τάφο χάρη σε 2-3 επιτυχημένα προϊόντα και στρατηγικές κινήσεις.

 

Στην τελική και η Google είχε σημαντικές αποτυχίες (Google+, Orkut) ή πατάτες προϊόντα (ChromeOS και Chrome Books).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το android πρεπει να φύγει απο το mobile κοματι και να περάσει στο desktop κοματι,γισ νσ μπορουμε να μιλαμε για παντοκρατορια!

Οταν θα φτάσουμε στο σημειο να βαζουμε android στο laptop ή το desktop μας και να κάνουμε οτι και με τα windows,τοτε το ξανασυζητουμε!Προς το παρον εχουν περασει 5χρονια και απο αυτο το lag και το unsmoothness δε μπορούν να απαλλαγούν,δε ξερω πως θα μπορεσουν να φτιαξουν ενα αξιοπιστο και σταθερο desktop os,πραγματικα???

για τη παντοκρατορία του android στα κινητά μιλάμε εδώ και καιρό και θα συνεχίσουμε να μιλάμε για καιρό

 

παρόλα αυτά με τα μυαλά που έχουν στα desktop (cloud παπαριές)  δε θα πάνε ποτέ και βασικά δεν υπάρχει λόγος να πάνε. και στα κινητά κατά τύχη πήγανε, αλλά αφού εκεί έκαναν καλή δουλειά ας πάει το παλιάμπελο 

 

σαν υπέρμαχος των ξεχωριστών πραγμάτων :P  θέλω τα windows μου στο pc και το android μου στο κινητό μου.

έκαστος στο είδος του 

 

Να σε θυμησω οτι το android δεν έσωσε ουτε την ericsson,αλλα ουτε την Motorola,οποταν στη θεση σου δε θα είμουν και τοσο απολυτος,οτι αν πήγαινε με το android θα είχε happy end!!!

θα είχε όμως σίγουρα καλύτερη τύχη από ότι τώρα που πήγε στο πλέον αποτυχημένο

 

αυτή τη στιγμή το όνομα nokia έχει καταντήσει να μη σημαίνει τίποτα, κάποτε όμως σήμαινε πολλά και nokia με android πίστεψέ με θα πουλούσε σε αρκετούς 

 

αυτό που δε ξέρω είναι κατά πόσο θα μπορούσαν να ακολουθήσουν τη μάχη των specs, αλλά το όνομα τους μόνο θα τους βοηθούσε.

 

οι άλλοι που δεν τα πήγαν εξίσου καλά με τη samsung στο android το έπαθαν γιατί δεν ήταν αρκετά καλοί κόντρα στη samsung, σίγουρα δε τους έφταιγε το λειτουργικό. ίσα ίσα το τσάμπα λειτουργικό και η ανάπτυξή του από άλλη εταιρεία δε χάλασε κανένα

 

η nokia έπαθε ότι έπαθε και γιατί φύσικά άργησε να αντιληφθεί τις εξελίξεις και είχε εκεί το απαρχαιωμένο symbian, αλλά η ταφοπλακά της ήταν τα wp. λόγω αυτών δεν αγοράζει ο κόσμος και λόγω αυτών δε θα συνεχίζει να αγοράζει και τα ms 

 

Κριμα πολυ κριμα και να πεις οτι δεν ειχε ευκαιριες μια σταματαει αποτομα το MeeGo και μια παει σε WP αντι για Android.

καλό το meego δε λέω, αλλά αυτό που θέλει το κάθε λειτουργικό στις μέρες μας για να διαπρέψει είναι ένα καλό μαρκετ

 

η νόκια μόνη της θα ήταν σε θέση να το κάνει αυτό; εδώ η ms δε μπορεί να το κάνει εξίσου καλά  και η samsung διστάζει να το κάνει (με το tizen**) , ειδικά πλέον που android/ios έχουν γιγαντωθεί όσο δε πάει είναι πολύ δύσκολο να μπει κι άλλος παίχτης

 

 

** όσο για το tizen μη μου πεις ότι θα τρέχει εφαρμογές για android, γιατί υπάρχει το εξής θέμα 

το android το παίρνει όποιος θέλει με το έτσι θέλω την εφαρμογή του play όχι (βλέπε cyanogen που τη περνάει ο τελικός χρήστης χειροκίνητα ή κινεζοσυσκευές που δεν έχουν playstore)   και φυσικά η google δε θα έδινε ποτέ άδεια για κάτι τέτοιο. και ούτε φυσικά θα μπορούσε να σταθεί εμπορικά μια συσκευή στην οποία ο χρήστης θα έπρεπε να ψάχνει μόνος του τα .apk να τα περάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε θυμησω οτι το android δεν έσωσε ουτε την ericsson,αλλα ουτε την Motorola,οποταν στη θεση σου δε θα είμουν και τοσο απολυτος,οτι αν πήγαινε με το android θα είχε happy end!!!

Ε η Sony ομως μια χαρα τα παει το θεμα ειναι να βγαλεις και σωστα κινητα, η Motorola δε εβγαλε την κινηταρα Atrix και την χαντακωσε !

 

Εγω σου λεω μονο το εξης σκεψου το Lumia 820 να εβγαινε με Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε η Sony ομως μια χαρα τα παει το θεμα ειναι να βγαλεις και σωστα κινητα, η Motorola δε εβγαλε την κινηταρα Atrix και την χαντακωσε !

 

Εγω σου λεω μονο το εξης σκεψου το Lumia 820 να εβγαινε με Android.

Ενα ακομη android κινητο που θα σερνετουν!:P

(Αστειευομαι.Απλα θελω να σου πω,οτι θα ηταν ενα απο τα πολλα android κινητα που κυκλοφορουν.Τίποτα περισσοτερο!)

 

Η sony,αλλα η Ericsson πως τα παει?

Καλα για την Motorola που εχει ξεσκιστει να πουλάει,δεν εχω κατι να πω!

 

ειχα sgs1 sgs2 note1 sgs3 note2 και τωρα sgs4 και ταυτοχρονα iphone 4 και 4s απο το s2 και μετα οταν πηρε ics τελειωσαν ολα... δεν βιωσα lag η καποιο προβλημα τι να πω ισως ειμαι τυχερος

Πρωτο ελπιζω να εννοείς τη jb και οχι την ics!

Και δευτερο δεν εισαι τυχερος,αλλα ψευτης!Και μη παραπονεθεις,γιατι οσοι εχουν sgs μεχρι το 3,ξερουν ποιος απο τους δυο εχει δικαιο και ποιος λεει μ@κ@κιες,άσχετα πως δε το παραδεχονται στις κοντριτσες μεταξύ os!

Ιδιος για το sgs2 και sgs3 ακομη και με jb το προβλημα ειναι μεγαλο!Μονο το sgs4 ειναι ανεπαισθητο,αλλα και παλι που και που ψιλοκολλαει,αν και υποψιαζομαι οτι φταίνε καποιες εφαρμογές και οχι το κινητο,που με τα specs του απλα πρεπει να πετάει!

 

Υ.Γ.Το τραγικο ξερεις ποιο ειναι?Οτι την ωρα που προσπαθώ να σου απαντήσω οτι και μετα το jb,το λογισμικο lagαρι,τρώω κατι κολλήματα και περιμενω ποτε θα περασει τη λεξη που εγραψα,για να γραψω την επομενη!Και ειμαι με το pure android 4.3 του τετραπυρινου nexus7(2012)!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι το παραμυθακι με το unsmooth και το lag πρεπει να τελειωσει καθως ειναι ενα μεγαλο στραγαλι στο στομα των android troll. Εδω και καιρο εχουν εξαφανιστει ολα αυτα και το λεω αυτο σαν πρωιν χρηστης Apple... Μπορουμε να το συντηρουμε εμεις που αγαπαμε τα Mac ετσι για να πικαρουμε τους Android Fans αλλα ειναι ενα μεγαλο ψεμα

Σιγουρα η βελτιωση ειναι πολυ μεγαλη αλλα αυτη η νευρικοτητα στην κυλιση δε λεει να φυγει. Εμενα μου χτυπαει ασχημα παντως. Τα WP απο την πρωτη στιγμη και σε οποιαδηποτε συσκευη ειναι απολυτα smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα με πεισεις,οτι εχουν παψει να υπαρχουν ολα αυτα που λεω,σαν χρηστης sgs3,sgs4 και nexus7?

Ποια συσκευη με android πρεπει να παρω για να παψω να αντιμετωπιζω αυτα που αναφερα στην καθημερινοτητα μου?

 

S3 με official ROM, nova launcher και ex Dialer και δεν έχω αυτά που λες. Με live wallpaper, 5 widgets και 9 accounts (όλα συγχρονίζουν αυτόματα). H RAM που την παρατηρώ δεν έχει ξεπεράσει τα 700MB. Αν κάθομαι από πάνω από το κινητό με το χρονόμετρο, ναι θα βρω lag. Σε καθημερινή χρήση, όχι. Και σε Xperia go που είχα, μια χαρά έπαιζε με τα ίδια settings (αλλά λιγότερα accounts).

 

Τα WP8 έχουν μέλλον, αλλά καθυστερούν. Η Nokia θυσιάστηκε (έτσι όπως έστρωσαν...), ας δούμε τουλάχιστον ταχύτερη εξέλιξη του OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

S3 με official ROM, nova launcher και ex Dialer και δεν έχω αυτά που λες. Με live wallpaper, 5 widgets και 9 accounts (όλα συγχρονίζουν αυτόματα). H RAM που την παρατηρώ δεν έχει ξεπεράσει τα 700MB. Αν κάθομαι από πάνω από το κινητό με το χρονόμετρο, ναι θα βρω lag. Σε καθημερινή χρήση, όχι. Και σε Xperia go που είχα, μια χαρά έπαιζε με τα ίδια settings (αλλά λιγότερα accounts).

 

Τα WP8 έχουν μέλλον, αλλά καθυστερούν. Η Nokia θυσιάστηκε (έτσι όπως έστρωσαν...), ας δούμε τουλάχιστον ταχύτερη εξέλιξη του OS.

Δε το εχω εγω για να πεις οτι κάθομαι να το χρονομετρω,αλλα η κοπελα μου!

Εχει official rom,τον default launcher,μονο 2 widgets,1 account και καμοια 20αρια απλες εφαρμογες.Και παρολα αυτα τα κολληματακια του τα εχει!Μπορει να μην ειναι καθημερα αλλα μερα παραμερα καποια lag τα εμφανιζει!Με αλλα λογια δεν ειναι lag free οπως προσπαθείτε να το περάσετε!

Και μπορεις να το επιβεβαιωσει ο καθενας κανοντας απλα ενα search στο google,για sgs3 lags και θα καταλάβει οτι στην ελλαδα και στο insomnia εχουν μαζευτει ολοι οι "τυχεροι" χρηστες sgs3 που δε lagαρει το κινητο τους με official rom!

 

Το προβλημα ειναι,οτι ενω με το jb εκανε αρκετη βελτιωση στο smoothness,ακομη το λογισμικο αντιμετοπιζει θεματακια!Πρεπει πραγματικα να ασχοληθει με το προβλημα σε βαση software και οχι να εφησυχαζεται απο τους δυνατους soc που βγαινουν καθε χρονο και περιοριζουν το προβλημα!

Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει,ειναι να δωσει ενα τελος στο κατεβατο των εφαρμογων που τρεχουν στο background χωρις την επιλογη απο το χρηστη!Αυτο ισως και να εξαλείψει τελείως το θεμα των lags ακομη και στις πιο αδυναμες συσκευες!

 

Και τελος ειναι καιρος να αρχισουμε να δεχομαστε την υπαρξη περισσοτερων απο 2 λογισμικων και οχι να επιμενουμε οτι ολοι οι κατασκευαστες πρεπει να βγαζουν με android!Πραγματικα οι 100 android συσκευες που βγαινουν καθε χρονο δε σας φτανουν και πρεπει ντε και καλα να στραφει και η nokia σ'αυτο???

 

Η nokia στραφηκε στη ms γιατι ειχε βουλιαξει στα χρεη και ηταν η μονη που ειχε τη διαθεση,για πολλους και διαφορους λογους,να προσφερει το χρημα που χρειαζόταν για να συνεχίσει να υπάρχει!

Μπορούσε να το κανει και η google,αλλα προφανως με τοσες εταιρειες να υποστηριζουν το λογισμικο της,δε την ενοιαζε αν θα συνεργαζοταν με τη nokia ή οχι!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δημοτικοτητα του android εχει να κανει με τις πολλες περισσοτερες δωρεαν εφαρμογες του 

Απο κει και περα χρειαζεται καποια καλα χαρακτηριστικα για να παιξει σωστα

Οταν ο αλλος κοταει μονο το ονομα να ειναι Samsung ή Sony και νομιζει οτι εχει σουπερ κινητο ειναι γελασμενος 

πχ http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Sony-Ericsson-Xperia-Go-Black.htm

 

180e δινει ο αλλος και παιρνει 512 RAM Android OS, v2.3 1305 mAh μπαταρια και γραφει απο κατω στα σχολια  εχω το τελειοτερο κινητο αλλα καπως κολλαει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Έχει πρόβλημα με τον launcher; Κατεβάζει άλλον δωρεάν. Έχει πρόβλημα με τον dialer; Κατεβάζει άλλον δωρεάν. Ή δίνει 5 ευρώ και για τα 2. Δεν είναι πυρηνική φυσική, ούτε σώνει και καλά ο χρήστης πρέπει να χρησιμοποιήσει αυτά.

Το S3 έχει πουλήσει εκατομμύρια, το Android έχει 66% και ανεβαίνει ακόμη περισσότερο. Όλοι αυτοί ή δεν έχουν πρόβλημα ή δεν τους επηρεάζει όσο επηρεάζει εσένα. Αν ήταν έτσι θα είχαν στραφεί όλοι σε άλλες επιλογές. Και είναι παγκόσμιο και όχι όπως ειρωνεύεσαι "ελληνικό". 

 

Τώρα για την Nokia, το παρακάτω το έχω ξαναγράψει αλλού:

2010: Έχεις την Nokia, τον μεγαλύτερο κατασκευαστή κινητών με 40% της αγοράς και έχεις και το Android, ένα OS για συσκευές διαφορετικών προδιαγραφών και κόστους παραγωγής. Έχεις και τη Samsung, η οποία είναι σημαντικά μικρότερη, με μηδαμινή πορεία σε smartphones (τα omnia). Είναι και η Apple, που έχει δικό της OS και ένα 20% στα smartphones. 
Σε 2 χρόνια το Android έγινε το πιο mainstream-επιτυχημένο OS παγκοσμίως και η Samsung είναι το #1 του Android, του 67% των smartphones. Η Nokia είναι το #1 του WP8, του 8% των smartphones.
Υπάρχει κορεσμός στο Android; Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Τα smartphones εξακολουθούν να μεγαλώνουν σαν αγορά, τα tablets επίσης, χώρια οι άλλες νέες αγορές τύπου smartwatch κτλ. Υπήρξε κορεσμός το 2010; Δεν νομίζω. Ό,τι και να έκανε η Nokia θα πήγαινε πολύ καλύτερα από τώρα (προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν στη θέση της Samsung). Και προφανώς την ενδιέφερε την google η συνεργασία με την Nokia, γιατί είχε σκοπό να γίνει το #1 OS. Τα υπόλοιπα τα γνωρίζουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πρόβλημα με τον launcher; Κατεβάζει άλλον δωρεάν. Έχει πρόβλημα με τον dialer; Κατεβάζει άλλον δωρεάν. Ή δίνει 5 ευρώ και για τα 2. Δεν είναι πυρηνική φυσική, ούτε σώνει και καλά ο χρήστης πρέπει να χρησιμοποιήσει αυτά.

Το S3 έχει πουλήσει εκατομμύρια, το Android έχει 66% και ανεβαίνει ακόμη περισσότερο. Όλοι αυτοί ή δεν έχουν πρόβλημα ή δεν τους επηρεάζει όσο επηρεάζει εσένα. Αν ήταν έτσι θα είχαν στραφεί όλοι σε άλλες επιλογές. Και είναι παγκόσμιο και όχι όπως ειρωνεύεσαι "ελληνικό". 

 

Τώρα για την Nokia, το παρακάτω το έχω ξαναγράψει αλλού:

2010: Έχεις την Nokia, τον μεγαλύτερο κατασκευαστή κινητών με 40% της αγοράς και έχεις και το Android, ένα OS για συσκευές διαφορετικών προδιαγραφών και κόστους παραγωγής. Έχεις και τη Samsung, η οποία είναι σημαντικά μικρότερη, με μηδαμινή πορεία σε smartphones (τα omnia). Είναι και η Apple, που έχει δικό της OS και ένα 20% στα smartphones. 

Σε 2 χρόνια το Android έγινε το πιο mainstream-επιτυχημένο OS παγκοσμίως και η Samsung είναι το #1 του Android, του 67% των smartphones. Η Nokia είναι το #1 του WP8, του 8% των smartphones.

Υπάρχει κορεσμός στο Android; Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Τα smartphones εξακολουθούν να μεγαλώνουν σαν αγορά, τα tablets επίσης, χώρια οι άλλες νέες αγορές τύπου smartwatch κτλ. Υπήρξε κορεσμός το 2010; Δεν νομίζω. Ό,τι και να έκανε η Nokia θα πήγαινε πολύ καλύτερα από τώρα (προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν στη θέση της Samsung). Και προφανώς την ενδιέφερε την google η συνεργασία με την Nokia, γιατί είχε σκοπό να γίνει το #1 OS. Τα υπόλοιπα τα γνωρίζουμε.

Αυτα με τα launchers ειναι μαλακιες,εχω δοκιμασει αρκετα και παλι τα πράγματα δεν αλλαζουν!Η μονη αξιοπιστη λυση ειναι μια καθαρη custom rom και παλι το προβλημα υπαρχει,αλλα πιο περιορισμενο!Δεν ειμαι νεος στο android και οπως βλεπεις δεν εχω ουτε τις πιο φτηνες συσκευες!Καλο να σταματησουμε καποτε να χαϊδευουμε τα γενια μας και να δουμε τι συβαίνει πραγματικα!

Και οχι δε με ενδιαφερει τοσο το λακ των κινητων μου,φτανει να μην ειναι πολυ εντονο!Και δεν ειναι πλέων!

 

Οσο για τη νοκια το 2010 μπορει να ειχε το 40% στα features phones,αλλα στα smartphone επιασε πατο και οι ζημιες προφανώς ηταν τοσο μεγαλες που προφανως δε μπορουσε να συνεχισει χωρις καποια οικονομικη ενησχηση!Απ'τη στιγμη που αυτα τα λεφτα δεν ηρθαν απο τη google,αλλα απο την ms το λογικο ηταν να δεχτει τους ορους και το λογισμικο της ms και οχι της google!

Τωρα αν εσυ εχεις το μαγικο ραβδακι να εμφανιζεις δισεκατομυρια απο το πουθενα,η nokia δυστυχως δε το ειχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη τη λογικη ομως εκαναν οτι χειροτερο αφου σβηνουν ενα απο τα πιο αναγνωρισιμα ονοματα στην ιστορια της κινητης τηλεφωνιας και στη θεση του βαζουν ενα ονομα κατα βαση γνωστο για λειτουργικα συστηματα και με πολυ κακη φημη σε αυτα.

διαφωνο φιλε. Η Microsoft κατ εμε εχει καλο ονομα αν λαβουμε υποψη μας οτι το μεγαλητερο ποσοστο λειτουργικων συστηματων σε υπολογιστες ειναι windows

 

Το android πρεπει να φύγει απο το mobile κοματι και να περάσει στο desktop κοματι,γισ νσ μπορουμε να μιλαμε για παντοκρατορια!

Οταν θα φτάσουμε στο σημειο να βαζουμε android στο laptop ή το desktop μας και να κάνουμε οτι και με τα windows,τοτε το ξανασυζητουμε!Προς το παρον εχουν περασει 5χρονια και απο αυτο το lag και το unsmoothness δε μπορούν να απαλλαγούν,δε ξερω πως θα μπορεσουν να φτιαξουν ενα αξιοπιστο και σταθερο desktop os,πραγματικα???

εχεις δικιο και αν κρινω απο τα spec τον smartphones που χρισιμοποιουν Android και παλι υπαρχει λαγ τοτε τι specs πρεπει να εχουν τα πισι και τα λαπτοπ για να μην λαγκαρουν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνο φιλε. Η Microsoft κατ εμε εχει καλο ονομα αν λαβουμε υποψη μας οτι το μεγαλητερο ποσοστο λειτουργικων συστηματων σε υπολογιστες ειναι windows εχεις δικιο και αν κρινω απο τα spec τον smartphones που χρισιμοποιουν Android και παλι υπαρχει λαγ τοτε τι specs πρεπει να εχουν τα πισι και τα λαπτοπ για να μην λαγκαρουν?

Αν δουμε το παραδειγμα με τα windows tablets με τους υποδιεστερους atoms σε σχεση με τους arm soc που εχουν τα high end smartphones,ποσο smooth και σχεδων χωρις lag τρεχουν,με ενα desktop λογισμικο οπως τα windows 8,θα καταλαβει καποιος ποσο fail ειναι το android σ'αυτο το κομματι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

1) O nova launcher έχει 500Κ-1Μ installs και 4.8/5.0 βαθμολογία από τους χρήστες (http://goo.gl/NMbwii). Βέβαια εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις από όλους εμάς που ασχολούμαστε με τις "μαλακίες". Για τα γένια και τις λοιπές τρίχες σου παρέθεσα αριθμούς παραπάνω, οπότε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο

2) Ποιος μίλησε για feature phones; Για δες εδώ τι ήταν η Nokia στα smartphones: http://goo.gl/fOnbBN. Στα οικονομικά της αποτελέσματα πάντως παρουσίαζε φθίνουσα κερδοφορία και όχι ζημιές: http://goo.gl/Um9Xes

3) Δεν είχε το Android μαγικό ραβδάκι, αλλά αν ο κορυφαίος της αγοράς (Nokia) είχε συνεργαστεί με την Google, πόσο χειρότερα θα ήταν από τώρα; Μιλάμε για το 5% της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...