Προς το περιεχόμενο

galaxy s4 vs xperia z


gogoulini79:P

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω του πηρα μια απλη λαστιχενια θηκη..που στην ουσια ειναι διαφανης...οποτε παραμενει το χρωμα του κινητου...

 

μεμβρανη δεν γουσταρω στα κινητα...εχω εκπαιδευτει να μην ειμαι πλεον τοσο αχλαδοχερης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοειται πως ειναι απαραιτητη οπως και η μεμβρανη ;ρ αλλα θελω μπλε ;ρ μου κατσε τωρα ;ρ

Πολύ ωραίο χρώμα το μπλε και υπάρχει και πολύ ωραίο flip cover σε μπλε.Για σ4 ειναι το καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα οι flip covers δεν με βολεψαν ποτε..ειδικα οταν θες να βγαλεις καμμια φωτο...το καπακι δεν ξερεις που να το χωσεις...δεν βολευει καθολου οπως επισης με το καπακι ανοιχτο και να θες να βγαλεις φωτο δεν εχεις καλο πιασιμο  στο κινητο..

 

αν το διπλωσεις θα "πεσει" πανω στην καμερα και με φοβο να ξεκουμπωσει το πισω καπακι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα οι flip covers δεν με βολεψαν ποτε..ειδικα οταν θες να βγαλεις καμμια φωτο...το καπακι δεν ξερεις που να το χωσεις...δεν βολευει καθολου οπως επισης με το καπακι ανοιχτο και να θες να βγαλεις φωτο δεν εχεις καλο πιασιμο  στο κινητο..

 

αν το διπλωσεις θα "πεσει" πανω στην καμερα και με φοβο να ξεκουμπωσει το πισω καπακι...

Το μονο καλο με το flip cover ειναι οτι το "πετας"ανετα σε τσεπες ,τσαντες,τσαντακια χωρις να δεις αν εχεις κλειδια η κερματα τριγυρω,

ενω χωρις προστασια και μονο με τη μεμβρανη παλι εχεις ενα φοβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο καλο με το flip cover ειναι οτι το "πετας"ανετα σε τσεπες ,τσαντες,τσαντακια χωρις να δεις αν εχεις κλειδια η κερματα τριγυρω,

ενω χωρις προστασια και μονο με τη μεμβρανη παλι εχεις ενα φοβο.

 

δεκτο...νταξ προσωπικα το πεταω μεσα στην "μπανανα" με την οθονη προς τα εξω..δηλ να μην ειναι σε επαφη με αλλο αντικειμενο μεσα στην μπανανα..και δεν παιζει αγχος...

 

 

αναλογως τον χρηστη οκ ισως να βολεψει και γλυτωσει κανα γραντζουνισμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εννοειται πως ειναι απαραιτητη οπως και η μεμβρανη ;ρ αλλα θελω μπλε ;ρ μου κατσε τωρα ;ρ 

Στο ebay βρισκεις οτι χρωμα,σχεδιο και υλικο θελεις.Μια φορα τις κοιτουσα απο περιεργεια και επαθα πλακα με αυτα που εχουν βγαλει.

Οσον για την μεμβρανη αν παρεις θηκη σε στιλ βιβλιου νομιζω πως δεν χρειαζεται,ειδικα με την πολυ ωραια αισθηση που εχει το

γυαλι του s4 νομιζω πως αξιζει να μην βαλεις :)

Δεν πρόκειται να πάρω τέτοια θήκη γιατί δεν μου αρέσουν, και δεν πρόκειται να μην βάλω μεμβράνη σ τέτοιο κινητό :-P μην λέμε αστεία τώρα :-P

 

<p>εγω του πηρα μια απλη λαστιχενια θηκη..που στην ουσια ειναι διαφανης...οποτε παραμενει το χρωμα του κινητου...</p>

<p> </p>

<p>μεμβρανη δεν γουσταρω στα κινητα...εχω εκπαιδευτει να μην ειμαι πλεον τοσο αχλαδοχερης :)</p>

 

Και εγώ τέτοια θήκη μάλλον θέλω να πάρω! Μου αρέσουν πολύ περισσότερο! Κ μεμβράνη επιβάλλεται για μένα... :-P

 

 

 

προσωπικα οι flip covers δεν με βολεψαν ποτε..ειδικα οταν θες να βγαλεις καμμια φωτο...το καπακι δεν ξερεις που να το χωσεις...δεν βολευει καθολου οπως επισης με το καπακι ανοιχτο και να θες να βγαλεις φωτο δεν εχεις καλο πιασιμο  στο κινητο..

 

αν το διπλωσεις θα "πεσει" πανω στην καμερα και με φοβο να ξεκουμπωσει το πισω καπακι...

Το μονο καλο με το flip cover ειναι οτι το "πετας"ανετα σε τσεπες ,τσαντες,τσαντακια χωρις να δεις αν εχεις κλειδια η κερματα τριγυρω,

ενω χωρις προστασια και μονο με τη μεμβρανη παλι εχεις ενα φοβο.

Δεν παίζει flip covers παιδιά.... :-P δεν μου αρέσει. Κ έχω τσεπάκιά στις τσάντες να τ βάζω που θα χωράει.... Μόνο τ σ περίπτωση που δεν τ θέλω σ επαφή με κάτι άλλο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως στο σπιτι το χω πανω σε μαξιλαρακι , οπως βαζανε παλια τα στεμματα :)

 

Να μην μου κουραζεται το καημενουλι μου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως στο σπιτι το χω πανω σε μαξιλαρακι , οπως βαζανε παλια τα στεμματα :)

 

Να μην μου κουραζεται το καημενουλι μου :)

χαχαχ και εγω πιστευω ετσι θα το εχω οταν το παρω....... ειτε αυτην ειτε την επομενη βδομαδα πιστευω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το s4 είναι πανάκριβο και είναι άσχημο κινητό . Το Ζ είναι πιο φθηνό από το s4 και έχουν τα ίδια ζαρακτηριστικά και είναι και αδιάβροχο

 

oooo,τι πεις!

 

50-60ευρω διαφορα εχουν στο σκρουτζ.

 

αδιαβροχο ναι το Ζ , αλλα προσωπικα διαβαζοντας νηματα εδω στο ινσομνια για το πως το Ζ τελικα..εμπασε νερα...προσωπικα δεν θα επαιρνα καποιο κινητο με την προοπτικη να το ριξω στο νερο και να ευχομαι να ΜΗΝ παρει νερο...

 

Τελος, μη απασπωμενη μπαταρια το Ζ και ξεκιναει απο οτι διαβαζω με ανδροιδ 4.1.χ και αναβαθμιζεται σε 4.2.χ ενω το σ4 απο 4.2.χ και ανακοινωθηκε αναβαθμιση σε 4.3.χ (οχι πως το Ζ δεν θα αναβαθμιστει σε 4.3.χ αλλα μιλαω με δεδομενα της στιγμης).

 

η εμφανιση ειναι κατι το υποκειμενικο...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το s4 είναι πανάκριβο και είναι άσχημο κινητό . Το Ζ είναι πιο φθηνό από το s4 και έχουν τα ίδια ζαρακτηριστικά και είναι και αδιάβροχο

το αν ειναι ασχημο η οχι ειναι υποκειμενικο το ποστ αυτο το εκανα για να με βοηθησουν οσον αφορα την μπαταρια του περισσοτερο οχι για να ερθεις να κραξεις και να μου πεις τι ειναι πιο ομορφο και τι πιο ασχημο. εχουν 40 ευρω διαφορα! αυτο σε τετοια λεφτα δεν λεγεται πιο φτηνο! λεγεται ιδια τιμη πανω κατω! 

 

oooo,τι πεις!

 

50-60ευρω διαφορα εχουν στο σκρουτζ.

 

αδιαβροχο ναι το Ζ , αλλα προσωπικα διαβαζοντας νηματα εδω στο ινσομνια για το πως το Ζ τελικα..εμπασε νερα...προσωπικα δεν θα επαιρνα καποιο κινητο με την προοπτικη να το ριξω στο νερο και να ευχομαι να ΜΗΝ παρει νερο...

 

Τελος, μην απασπωμενη μπαταρια το Ζ και ξεκιναει απο οτι διαβαζω με ανδροιδ 4.1.χ και αναβαθμιζεται σε 4.2.χ ενω το σ4 απο 4.2.χ και ανακοινωθηκε αναβαθμιση σε 4.3.χ (οχι πως το Ζ δεν θα αναβαθμιστει σε 4.3.χ αλλα μιλαω με δεδομενα της στιγμης).

 

η εμφανιση ειναι κατι το υποκειμενικο...

προφανως συμφωνω απολυτα μαζι σ ;ρ μπραβο μπηχτη ;ρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το s4 είναι πανάκριβο και είναι άσχημο κινητό . Το Ζ είναι πιο φθηνό από το s4 και έχουν τα ίδια ζαρακτηριστικά και είναι και αδιάβροχο

ζαρακτηριστικά μπορεί.Χαρακτηριστικά όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζαρακτηριστικά μπορεί.Χαρακτηριστικά όχι.

χαχαχαχα

 

καλα παιδια τσαμπα το συζηταμε αυτο θα παρω ;ρ εδω διαλεξα και χρωμα ;ρ χαχα οπωσ εχω ξανα πει ειτε μεσα στην βδομαδα ειτε την επομενη βδομαδα αρχεσ :) θα το παρω και θα σας εχω γνωμη ;ρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το s4 είναι πανάκριβο και είναι άσχημο κινητό . Το Ζ είναι πιο φθηνό από το s4 και έχουν τα ίδια ζαρακτηριστικά και είναι και αδιάβροχο

Εισαι πολυ αστειος φιλε χαχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να πορωθει λιγο ακομα το γωγουλινι μας...παρε και ενα σκρινσοτ της στιγμης...

 

 

 

 

nppm.png
 

 
οπως ξαναπα εκτος απο το wifi εχω τα περισσοτερα "ανοιχτα" και κανω ελαχιστη χρηση αυτες τις μερες του κινητου...
 
επισης σε μια φαση εφαγε πολλη μπαταρια μαζεμενη και μαλλον εφταιγε καποια απο τις εφαρμογες που ειχα αφησει ανοιχτη..την εκλεισα και απο κεινη την στιγμη μεχρι σημερα..εφαγε ελαχιστη μπαταρια ...
 
Θεωρητικα μια μια νορμαλ χρηση βγαζει ανετα 1,5 μερουλα χρησης...υπερ-ικανοποιητικο κατ'εμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...