Προς το περιεχόμενο

ρυθμίσεις psp 3004 για umd παιχνίδια προβλημα


big_sofos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα... παλιά μου είχε χαλάσει το psp 3004 από οθόνη κάηκε μετά από κάνα 9 μήνες. (φιλοτιμήθηκα) έκατσα και το έφτιαξα. το άνοιξα όλα δουλεύουν εκτός από το umd το ματάκι δεν ξέρω τι φταίει το είχα φλασάρει σε (6,20 pro-B5) για να παίζει παιχνίδια από την κάρτα μνήμης. τώρα δεν την έχω μέσα την κάρτα μνήμης. και όταν βάζω ένα παιχνίδι δεν το διαβάζει καν. δεν γυρνάει καθόλου το ματάκι. δεν ακούω τίποτα ρε παιδιά τι μπορεί να φταίει;

 

αναμένω για απαντήσεις, ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει οντως να εχει χαλασει ο μηχανισμος η το ματι. Αν δε το ανοιξεις δε μπορεις να ξερεις.

Αλλα τι σε χαλαει αν το εχεις φλασαρισμενο;

Καντου μια αναβαθμιση σε Pro-C2 

Αγορασε και μια γρηγορη καρτα μνημης SD με adaptor με 15 ευρω και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει οντως να εχει χαλασει ο μηχανισμος η το ματι. Αν δε το ανοιξεις δε μπορεις να ξερεις.

Αλλα τι σε χαλαει αν το εχεις φλασαρισμενο;

Καντου μια αναβαθμιση σε Pro-C2 

Αγορασε και μια γρηγορη καρτα μνημης SD με adaptor με 15 ευρω και εισαι οκ

 

το είχα φλασάρει. και δούλευε. λέω αμα υπάρχει κάποια ρύθμιση που ενεργοποιείτε. μήπως πείραξα κάτι. αλλά δεν ξέρω τι. την αναβάθμιση πως θα το κάνω update???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικαθιστας τα παλια αρχεια me αυτα που θα βρεις εδω

http://pspgr.net/viewtopic.php?f=147&t=18774

 

Δοκιμασε να μπεις και στο recovery menu πατωντας Home + Select (η καποιον αλλο συνδυασμο ισως Power + R κανει και στο 3004 αν εχεις 6.20) και δες τις ρυθμισεις απο εκει μεσα

Επισης δοκιμασε Power + home για να μπεις στο official firmware να δεις αν δουλευει εκει το UMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το power Ποιο ειναι; το home και το select το πατησα και εμφανιζει cpu clock xmb .cpu clock game , usb device , umd iso mode , recovery menu και κατι αλλα; τι ακριβως να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το power ειναι αυτο που κλεινεις και ανοιγεις τη κονσολα στο πλαι

Για να την κλεισεις το κρατας παρατεταμενα επανω αλλιως θα μπει σε standby mode.

αφου κλεισει μετα την ανοιγεις πατωντας το power μαζι με το R

αυτο το recovery menu ψαξε. Δυστυχως δεν εχω το πσπ προχειρο για να σου πω τι ακριβως να ψαξεις. δοκιμασε οτι εχει σχεση με UMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το άνοιξα το εκανα βίδες. όλα μια χαρά είναι γιατί δούλευε. δεν γίνετε να χαλάσει μόνο του :P λογικά απο θέμα λογισμικού είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έφτιαξε μόνο του έβγαλα το πίσω καπάκι το καθάρισα του τράβηξα και μια μικρη σφαλιάρα και έστρωσε χαχαχαχα διαβάζει τα παιχνίδια τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...