Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Δημοσκόπηση web browsers 06/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ποιον web browser προτιμάτε;  

489 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ψηφοφορία: Δημοσκόπηση web browsers 10/06/13 – 31/12/2013

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Opera είναι άλλη κλάση και γι' αυτό τον βάλαμε χωριστά από τους chromium... ή μήπως υπονοεί την έκδοση 12?  :-D

 

Προσωπικά άργησα λίγο να κάνω την μετάβαση από την έκδοση 12 στην 18 αλλά ακόμη αξίζει. Πολύ γρήγορος, κορυφαίο το speed dial.

 

Ηταν όμως αρκετά βιαστική η μετάβασή τους... αρχικά δεν είχαν ούτε καν bookmarks. Κάπως το έσωσαν με το quick access bar αλλά χρειάζονται βελτίωση. Παρόλα αυτά πάλι τον βάζω στο νο1 και δεν τον αλλάζω.

 

Η έκδοση 12 ήταν απαράδεκτη! Προβλήματα με το hardware acceleration, bugs στην μνήμη και πολύ ασταθής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Opera είναι άλλη κλάση και γι' αυτό τον βάλαμε χωριστά από τους chromium... ή μήπως υπονοεί την έκδοση 12?  :-D

 

Προσωπικά άργησα λίγο να κάνω την μετάβαση από την έκδοση 12 στην 18 αλλά ακόμη αξίζει. Πολύ γρήγορος, κορυφαίο το speed dial.

 

Ηταν όμως αρκετά βιαστική η μετάβασή τους... αρχικά δεν είχαν ούτε καν bookmarks. Κάπως το έσωσαν με το quick access bar αλλά χρειάζονται βελτίωση. Παρόλα αυτά πάλι τον βάζω στο νο1 και δεν τον αλλάζω.

 

Η έκδοση 12 ήταν απαράδεκτη! Προβλήματα με το hardware acceleration, bugs στην μνήμη και πολύ ασταθής. 

Και γω opera χρησιμοποιώ,γρήγορος κτλ αλλά θέλει δουλειά ακόμα...το θετικό είναι ότι σε κάθε έκδοση βλέπουμε κάμποσες βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο maxthon αρκετα καλος μπορω να πω. Τον δοκιμασα και μπορω να πω ειναι αποδοτικος αρκετα. Ενα προβληματακι με τις διαφημισεις εχω. Υποτιθεται εχει build in blocker για τις διαφημισεις, αλλα εχω θεμα και στο youtube και γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ημουν με chrome στα 7αρια, τωρα στα 8αρια δεν ξερω αλλα μου φενεται αρκετα αργος σε συγκριση με τον waterfox & ΙΕ.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ή ισχύει οτι chrome και 8αρια ακομα δεν?????

Επισης ο Waterfox vs Comodo Dragon τι λετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ημουν με chrome στα 7αρια, τωρα στα 8αρια δεν ξερω αλλα μου φενεται αρκετα αργος σε συγκριση με τον waterfox & ΙΕ.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ή ισχύει οτι chrome και 8αρια ακομα δεν?????

Επισης ο Waterfox vs Comodo Dragon τι λετε????

 

Κανένα πρόβλημα εδώ με Windows 8 32bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...