Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Δημοσκόπηση web browsers 06/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ποιον web browser προτιμάτε;  

489 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ψηφοφορία: Δημοσκόπηση web browsers 10/06/13 – 31/12/2013

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Ρίξτε και μια ματιά στον Yandex. Είναι μια προσπάθεια απο την εταιρία που έχει τη πιο δημοφιλή μηχανή αναζήτητησης στη Ρωσία. Πολύ γρήγορος browser, σε σημείο να πλησιάζει σε σπιρτάδα τον Chrome. Περιέχει ωραία features και ειδικα η αρχική μπάρα είναι πολύ βολική. Βασίζεται στον Chromium κλασσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thomas καλος μου φανηκε. Τον ειχα δοκιμασει παρα παρα πολυ παλια ομως.

 

Τα ίδια και εδώ. Είδα ότι βγηκε καινούρια έκδοση και είπα να τον δοκιμάσω. Μου άφησε πολύ θετική εντύπωση και λέω να τον κρατήσω για μόνιμη χρήση να δω πως θα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε επισης τον iron! Παλι chromium based. Παντως οπως και να εχει, τον opera δεν τον αλλαζω. Μετα απο πολλες δοκιμες, εμεινα σταθερα σε αυτον.

 

Τον έχω δοκιμάσει και τον iron, απλά με χαλάει λίγο ότι εμφανισιακά δεν έχει καμία διαφορά με τον Chromium. Ο Opera είναι αρκετά καλός απο τότε που άλλαξε και έγινε chromium based, άπο άποψη ταχύτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν opera για καιρό,γρήγορος αλλά αυτή την στιγμή προτιμώ τον canary μιας και είναι λίγο πιο γρήγορος.Είναι developer edition αλλά 7 μήνες που τον χρησιμοποιώ δεν έχω δει κάποιο bug ή ασυμβατότητα που να μου έχει χαλάσει το browsing experience.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kilik επειδη ξερω οτι εισαι αλεπουlover, παντα κατι θα με χαλαει. Ολο μου μπουκωνει σαν browser και απο πολλα benchmarks (στο δικο μου pc τουλαχιστον), ηταν πιο κατω απο αλλους, αν και χρονια ημουν με firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα benchmarks ειναι μονο για marketing, δεν αποτυπωνουν τις πραγματικες επιδοσεις των browsers σε συνθηκες καθημερινης χρησης.

οσο για το μπουκωμα, ερχεται σε λιγο καιρο το Electrolysis για να δωσει μονιμη λυση. οχι οτι θα αλλαξει κατι, ειναι ηδη τελειωμενος ο Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...