Προς το περιεχόμενο

[Laptop/Gaming] Lenovo IdeaPad Y580A [I5-3230M/4GB/1TB/GTX660M/FREE DOS] - 569€ @e-shop.gr


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρελαβα χθες και πραγματι δειχνει πολυ καλο.  Εβαλα Win8 και ειναι ολα οκ, αλλα θελω να εγκαταστήσω σε ενα partrition και win XP. To CD που ειχε μεσα ειχε μονο drivers για Win7. Εχει κανεις μαζεμενους drivers για ΧP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σε στεναχωρήσω αλλά η lenovo μόνο για win7/8 έχει βγάλει επισήμως οδηγούς. Από εκεί και πέρα πρέπει να ψάξεις μόνος σου το κάθε κομμάτι ξεχωριστά. Anyway όμως ποιος ο λόγος για τα xp είναι απαίσια.

Επίσεις με πια σου ήρθε παρτιδα;

Εγω την μέρα που βγήκε το ζήτησα (στα 560) και μου είπε ξεμίναμε θα ξανα φέρουμε στις 18. Και μου είπε θα το πάρω κανονικά με τι έκτπωση στα 560. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα XP ειναι το πιο σταθερο και ολοκληρωμενο λειτουργικο που εχει βγαλει ποτε η Microsoft. Εκτος απο αυτο, λογω ενασχολησης με τη μουσικη, χρειαζομαι ενα session XP λογω συμβατοτητας καποιων προγραμματων.

 

 

Βρηκα για ολα drivers, εκτος απο την 660. Για την ακριβεια βρηκα και για αυτην μεσα απο την NVIDIA αλλα δεν εγκαθισταται, μου λεει οτι δεν βρισκει το αντιστοιχο hardware. Καμια ιδεα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ για τα XP αλλά αυτό είναι θέμα προτιμήσεων.

 

Γιατί ομως αντί για partition δεν τα εγκαθιστάς ως virtual machine π.χ. με το vmware player; Αν δεν έχεις να κάνεις κάτι με 3D δε θα έχεις κανένα θέμα. Και δε θα ψάχνεις και drivers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριως γιατι ειναι κατι που δεν το γνωριζω.

Επιμενω στα XP γιατι χρειαζομαι ενα αποδεδειγμενα σταθερο περιβαλλον γιατι το λαπτοπ προοριζεται για live εμφανισεις.

Επισης τρεχω εφαρμογες που ειναι γραμμενες για XP και η αναβαθμιση τους σε νεωτερες εκδοσεις που να υποστηριζονται απο win 8 θα μου κοστιζε περισσοτερο και απο το ιδιο το λαπτοπ :fear:

 

Αρα ειναι μονοδρομος για μενα τα XP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mediafire.com/download/n3zqmtihn1n/XTreme-G_182.06m_XP_32bit.exe

Να προτήνω αυτούς; είναι Outdated 

 

Πάλι μπορείς να βάλεις windows7 με Xp mode.

 

Επίσης μπορείς να κάνεις dual boot και στα Xp να έχεις ενεργή την intel HD 4000

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/0pvm01ww.exe

 

Άμα τα θες μόνο για δουλεια/video η Intel είναι  αρκετή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα freedos laptop τι πρεπει να κανεις; Να περασεις τα windows της επιθυμιας σου; Η θελει καποια αλλη διαδικασια πιο περιπλοκη

Περνάς το λειτουργικό που θες.

Η διαδικασία είναι η γνωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ το είχα πάρει στη προηγούμενη φορά που μπήκε σε προσφορά αλλά cd μέσα δεν είχε μόνο σε έμενα έτυχε αυτό?

ναι..........παίξε και κανενα Τζόκερ :-)  :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ το είχα πάρει στη προηγούμενη φορά που μπήκε σε προσφορά αλλά cd μέσα δεν είχε μόνο σε έμενα έτυχε αυτό?

Κανονικά δεν πρέπει να έχει Cd. Εγώ σε λίγες μέρες θα το έχω. Θα κάνω ένα review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δεν πρέπει να έχει Cd. Εγώ σε λίγες μέρες θα το έχω. Θα κάνω ένα review.

κανονικά εχει μεσα cd καλό θα ηταν να σου έρθει πρώτα να δεις τι έχει μέσα και μετά να πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, τελικά το παρήγγειλα. Πριν λίγο ήρθε και έχε cd με drivers για Win7. Μόλις βάλω windows και το 'τρέξω' λίγο θα γράψω εντυπώσεις (γενικά γιατί η προσφορά του e-shop έληξε). Πάντως εκ πρώτης όψεως φαίνεται cool. Επίσης είναι ελαφρύτερο απ' ότι περίμενα (εκτός με δούλεψαν και είναι κούφιο :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...