Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα παιδια μολις ετρεξα το παιχνιδι δυστηχως sli δεν υποστηριζει(και ουτε προκειται απο οτι φαινεται) και χρησιμοποιησα το nvidia inspector και δουλευει αψογα βεβαια με την μονη διαφορα οτι στα settings οι σκιες ειναι στο low γιατι εαν το βαλεις high τοτε εχεις θεμα με flickering.


Τωρα οσοι λετε για 60fps κολλημενα στα 1080p και με ολα τα settings high με μονη gpu δεν νομιζω να ισχυει....
Βεβαια ισως καποιος που εχει gtx 980 να μπορει να παιξει με 60fps μονιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα παιδια μολις ετρεξα το παιχνιδι δυστηχως sli δεν υποστηριζει(και ουτε προκειται απο οτι φαινεται) και χρησιμοποιησα το nvidia inspector και δουλευει αψογα βεβαια με την μονη διαφορα οτι στα settings οι σκιες ειναι στο low γιατι εαν το βαλεις high τοτε εχεις θεμα με flickering.

 

 

Τωρα οσοι λετε για 60fps κολλημενα στα 1080p και με ολα τα settings high με μονη gpu δεν νομιζω να ισχυει....

Βεβαια ισως καποιος που εχει gtx 980 να μπορει να παιξει με 60fps μονιμα.

To game ειναι (αλλο ενα) κακο port, τερμα unoptimized. Και η 980/980  δεν το τρεχει αριστα, και δεν εχει solid 60αρι για κανεναν λογο.

 

Τα εχουμε/εχουνε και στο αναλογο section. Αν ειναι να κολλαει στην 970, η 980 δεν παιζει να σωσει την κατασταση, μολις 10% περιπου διαφορα εχουνε, και με ενα oc την φτανει την 980. Η τιμη της ειναι too much.

 

Tωρα οπως και σε αλλα sections αλλα και εδω, υπαρχουν πολλοι που δεν τους ενοχλουν τα minor frame drops ή τα μικρα stuttering, ή οντως δεν τα βλεπουν. Υπαρχουν πολλοι που δεν καταλαβαινουν διαφορα των 30/60/120 fps στο μονιτορ τους, και αλλοι που πιανει το ματι τους το παραμικρο που συμβαινει, οσο καλα και αν προσπαθει να το κρυψει ενα game  με το motion blur.

 

Το sli ΚΑΙ σε αυτο το game δεν υπαρχει, αρα δεν παιρνεις και το perfomance που θα επρεπε και δεν φταινε οι 770 σου (αν θυμαμαι καλα) 

 

Εγω προσωπικα θελω να εχω την καλυτερη δυνατη εμπειρια στο pc μου, για αυτο φροντιζω να ειμαι up to date σε software/hardware.

 

Ειχα τις 680 sli, μια χαρα ολα, τωρα ειμαι με την 970 και ειμαι σε σκεψεις αν θα χρειαστω αλλη καποια στιγμη. Με αυτα που βλεπω, δεν το βλεπω να γινεται συντομαι ή μπορει να μην γινει και καθολου.

 

Επειδη σε βλεπω λιγο απογοητευμενο με το sli και τις 770 στα λεω αυτα. Αν ειχες παρει τα 4Gb μοντελα της 770 δεν παιζει να ηθελες να πας σε αναβαθμιση τωρα. Σε βλεπω ψημενο για την 9x σειρα και με το δικιο σου.   :-D  Του 2013 ειναι η gpu σου, και πανε να την βγαλουν outdated οπως εκαναν και με τις 670/680 την περασμενη χρονια, οταν δλδ βγηκε η 7x σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

To τερματισα σημερα. Καλο ηταν σαν gta αλλα με zombies!   Εσφαξα 12.000+ zombies!! Μου πηρε 1 εβδομαδα και 2 μερες να το τερματισω. Ευχαριστηθηκα σφαγη και αιμα λεμε!!!! :-D :-D :-D :-D

Τωρα μενει να παιξω και τα 4 DLC .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα. Το αγορασα απο steam. Εχω την rx480 παιζω σε 21:9 2560x1080 max settings ολα καλα. Πανω απο 60 fps χαλαρά. Κανει ομως κατι drops εκνευριστικά ειδικά οταν οδηγω αυτοκίνητο η καποιο όχημα. Τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...