Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσεις οι νοτιοι ειστε νεοι ακομα στο φαινομενο Μικελ... Αραχτε και απολαυστε την παρανοικοτητα...

 

τιγκα θα το βλεπετε οποια ωρα και να περασετε.... τρελη μοδα για πολλους μηνες τωρα...

 

οταν εκλεισαν την ερτ εδω πανω κυκλοφορουσε το ανεκδοτο: "εκλεισαν την ερτ για να την κανουν Μικελ..."

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ και κάτι μήνες είχαν ξεκινήσει και στη Θεσσαλονίκη. Σαν μανιτάρια άρχισαν να φυτρώνουν και τώρα παίζει να υπάρχουν καμια 10αρια, μπορεί και παραπάνω. Έχω πάει 2 φορές, ο καφές όχι κάτι διαφορετικό από άλλες καφετέριες. Οι τιμές τσιμπιμένες, το σέρβις όμως άψογο. Με το που κάτσεις σε 1 λεπτό έχεις τον καφέ σου και όταν θες να φύγεις δεν παίζει να περιμένεις πάνω από 2λεπτο για να πληρώσεις. Με τόσα άτομα προσωπικό λογικό βέβαια.

Το ότι έχουν τόσο κόσμο φαντάζομαι πως οφείλεται σε μια μόδα που κάποια στιγμή θα περάσει. Τα περισσότερα πάντως είναι franschise, ~400.000€ για κανονικό μαγαζί και ~200.000€ για καφέ στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο πιστευω. Οτι ειναι μοδα γιατι δεν γινεται να δινεις καθε μερα 2€ για καφε. Ειδικα αν εισαι φοιτητης οπως και να το κανεις μαζευονται. Παντως αν και 400.000€ για κανονικο μαγαζι δε κανεις γρηγορα αποσβεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν κατι μηνες ουτε που τον ηξερα,μεχρι που μου πε φιλος την επιτυχια που εχει στον βορρα.Μαλιστα το χα διαβασει σε κατι καμμενους subs μιας σειρας που εβλεπα και δεν καταλαβα γιατι το γραψαν.

του κατσε του βλαχου απο το πουθενα..50καταστηματα ,τα μισα δικα του+fees καθε μηνα κτλ.

τωρα να μην πινετε ο καφες το θεωρω λιγο περιεργο εχει illy τωρα αν εβαλε υπαλληλους που δεν ξερουν οκ...

οι περισσοτεροι πηγαιναν γιατι τους εφερναν συνεχεια κεικ-μπισκοτα οποτε αδειαζε το πιατακι και γιατι εδειναν ακομη και στα take away

στο λινκ εχει τιμες take away+delivery.στα καθιστα οι τιμες  ~4ε

http://www.mikelcc.gr/wp-content/themes/mikelnew/timthumb.php?src=http://www.mikelcc.gr/wp-content/themes/mikelnew/images/thess/thess-kentro-side-2.jpg&h=1200

mikel-28.jpg

δεν φαινετε παντως για αρπαχτη(δεν φαινεται για φτηνιαρικο μαγαζι)...σιγουρα οχι για 400χιλ που γραφτηκε!!!!!!!

 

http://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=26858:-success-story-mikel

ΤΟ success story toy mikel :P

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κατι μηνες ουτε που τον ηξερα,μεχρι που μου πε φιλος την επιτυχια που εχει στον βορρα.Μαλιστα το χα διαβασει σε κατι καμμενους subs μιας σειρας που εβλεπα και δεν καταλαβα γιατι το γραψαν.

του κατσε του βλαχου απο το πουθενα..40καταστηματα ,τα μισα δικα του+fees καθε μηνα κτλ.

τωρα να μην πινετε ο καφες το θεωρω λιγο περιεργο εχει illy τωρα αν εβαλε υπαλληλους που δεν ξερουν οκ...

οι περισσοτεροι πηγαιναν γιατι τους εφερναν συνεχεια κεικ-μπισκοτα οποτε αδειαζε και γιατι εδειναν ακομη και στα take away

http://www.mikelcc.gr/wp-content/themes/mikelnew/timthumb.php?src=http://www.mikelcc.gr/wp-content/themes/mikelnew/images/thess/thess-kentro-side-2.jpg&h=1200

take away times

 

2€ το γαλα! Πραγματικα αυτα ειναι. Θα παρει κανενας γαλατακι με 2€; :P Γενικα ολα στο 2€ παιζουν παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα βαρεθεί ο κόσμος θα κάνουν το μεγαλύτερο μπαμ στην ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας...

Δεν είναι δυνατόν να μου έχεις 10 καταστήματα στην θεσσαλονίκη με απόσταση 300 μέτρα το ένα από το άλλο. Επίσης όποτε περνάω βλέπω τους υπαλλήλους απλά να κοιτάνε γιατί δεν έχουν και τι άλλο να κάνουν επειδή είναι υπερβολικοί στον αριθμό. Τώρα ίσως να μην έχει θέμα, αργότερα όμως το κακό management θα φανεί όταν σταματήσει να είναι trendy...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο πιστευω. Οτι ειναι μοδα γιατι δεν γινεται να δινεις καθε μερα 2€ για καφε. Ειδικα αν εισαι φοιτητης οπως και να το κανεις μαζευονται. Παντως αν και 400.000€ για κανονικο μαγαζι δε κανεις γρηγορα αποσβεση. 

 

Που ζεις αδερφέ?

Οι φοιτητές δίνουν 3-4€ για καφέδες σε άλλα μαγαζιά και τόσα θα δίνουν και στο μικέλ που θα κάθονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτον δεν τον νοιαζει αν θα βαρεσουν κανονια τα franshise αλλα τα δικα του...μην τα μπερδευετε αυτα.

επιπλεον μην ξεχνατε οτι αν δεν βγαινουν τα μαγαζια τα καλα σποτ θα τα κρατησει ο ιδιος σχεδον τσαμπα!!!

αλλα απο την αλλη τοσα χρονια στo εξωτερικο σε καθε γωνια υπαρχουν starbucks ,costa,subway

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Αν ήταν αμερικανός πολίτης, η ζωή του θα είχε γίνει ταινία."

 

Σταμάτησα να διαβάζω

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O χρονος θα δειξει. Μακαρι να πανε καλα γιατι ελληνας ειναι και οπως να το κανεις και σε εποχες που ζουμε εργαζεται κοσμος. ΑΠλα μου εχει κανει τεραστια εντυπωση ο ολος ντορος που γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...