Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Success story

 

Αυτό που έλλειπε από την χωρα ήταν μια ακόμα αλυσίδα καφέ. Μεγάλη επιτυχία!!!

 

Είπε ο Σαμαράς τίποτα για τα Mikel στην ΔΕΘ ή πάλι μ@λ@κίες για ανάπτυξη και ξένες επενδύσεις??  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτη φορά το διαβάζω εδώ. Στην αρχή νόμισα πως είναι θέμα για τον τύπο με την μάσκα αερίου.

 

Στο Ν. Ηράκλειο κοντά στα 3 Αστέρια 1.5 €, μαζί με εμφιαλωμένο νερό, τεράστιος κρύος εσπρέσο.

Από Στεργίου 1.40, τρομερός καφές. Από Bakery (πρώην Βενέτης) πλατεία 28ης Οκτ (1η πλατεία Ηλιούπολης κατεβαίνοντας από Καρέα), ο καλύτερος καφές στην περιοχή και πιατέλα με δωρεάν κρουασάν, κέικ κλπ για όση ώρα περιμένεις. Καλά, αυτός είναι ο καλύτερος φούρνος έβερ, γαύρος το αφεντικό, φυσικά. Από Ηρακλείου δεν έχω πάρει ποτέ, να ρωτήσουμε τον DKNI που έχει παίξει μπάσκετ στον τυφώνα και ξέρει. :devil:

 

Για Μικέλ, άκουσα και γω για μυστικές συνταγές και πατέντες. Γέλαγα ώρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη περιοδο ανοιγουν και στον Αλιμο πανω στην Ποσειδωνος, διπλα απο το MaxPerry(στο πρωην κτηριο Smart). 

 

Χαμος με αυτα....αλλα ελεος με τα καφε και τους φουρνους πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αυτη τη περιοδο ανοιγουν και στον Αλιμο πανω στην Ποσειδωνος, διπλα απο το MaxPerry(στο πρωην κτηριο Smart). </p>

<p> </p>

<p>Χαμος με αυτα....αλλα ελεος με τα καφε και τους φουρνους πια!</p>

 

Τα μονα που δουλευουν ειναι ...

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μονα που δουλευουν ειναι ...

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

 

Λογικό μου φαίνεται από τη στιγμή που η αγοραστική δύναμη του Έλληνα δεν του επιτρέπει να αγοράσει κάτι περισσότερο από έναν "trendy" κάφε, ώστε να πετάξει από πάνω του την όποια μιζέρια/κόμπλεξ και να νιώσει την αύρα του πολιτισμένου/εκσυγχρονισμένου υπερανθρώπου όπως στο παρελθόν...

 

Γιαυτό το λόγο θα συνεχίζουν να γεμίζουν μέχρι να μην έχει λεφτά ούτε για καφέ  :-)

 

*Για τα mikel μιλάω πάντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο χρόνο άνοιξαν καμιά 10ριά ταυτόχρονα στην Θεσσαλονίκη τα πιο πολλά στο κέντρο... και μάλιστα σε πολύ μικρή απόσταση!

 

Μπράβο στον τύπο που έχει το franchise αλλά είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα αντέξουν τα περισσότερα. Θα 'θελα να ήξερα τι σκέφτονται αυτοί που του δίνουν 400χιλιαρικα... χωρίς να έχουν κάποια επιβεβαίωση ότι δεν θα ανοίξει στα 500μ και άλλο μικελ.

Πάντως πρέπει να έχει πουλήσει μεγάλο παραμύθι ο τύπος. Το τι έχω ακούσει για τον δημιουργό των Μικέλ δεν λέγεται. Κυκλοφορούν πολλές ιστορίες. Άλλοι μου έλεγαν ότι είναι τεχνολόγος τροφίμων.. άλλοι ότι φτιάχνει μόνος του το χαρμάνι του καφέ... ότι ξυπνάει το βράδυ και ανακαλύπτει νέες συνταγές και διάφορα άλλα γραφικά...

όντως ο τύπος έχει γίνει urban legend σε σχέση με το ποιος είναι, πως ξεκινησε και τη χαρμανι βάζει. κατά τα άλλα οι τιμές του για take away είναι πολύ υψηλές, για εντός είναι λογικές. εμένα ο καφές μου αρέσει αρκετά. θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σχετικά με το τη σκέφτονται όσοι δίνουν αυτά τα ποσά. Σε λίγο θα φτάσουμε το ένα μικελ να κλείνει το άλλο. ειδικά θεσσαλονίκη που είναι τόσο κοντά το ένα με το άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τα μικελ ειναι σα τα φροζενγιογκαρταδικα και τα μαγαζια με τα καπκεικς ενα πραγμα. </p>

 

Αεριτζιδικες δουλειες με οριζοντα 5 ετιας και λιγοτερο.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Στεργίου 1.40, τρομερός καφές. Από Bakery (πρώην Βενέτης) πλατεία 28ης Οκτ (1η πλατεία Ηλιούπολης κατεβαίνοντας από Καρέα), ο καλύτερος καφές στην περιοχή και πιατέλα με δωρεάν κρουασάν, κέικ κλπ για όση ώρα περιμένεις. Καλά, αυτός είναι ο καλύτερος φούρνος έβερ, γαύρος το αφεντικό, φυσικά. Από Ηρακλείου δεν έχω πάρει ποτέ, να ρωτήσουμε τον DKNI που έχει παίξει μπάσκετ στον τυφώνα και ξέρει. :devil:

 

Για Μικέλ, άκουσα και γω για μυστικές συνταγές και πατέντεςhttp://i.imgur.com/Kz8Oxcz.png. Γέλαγα ώρες.

Εδώ.

 

Kz8Oxczs.png

 

Τώρα που θα πρέπει να αφήσω το καταπληκτικό Ν. Ηράκλειο για Πειραιά...  Τουλάχιστον θα έχω την χαρά να έχω WiFi: PAO_BC-OSFP 3-0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς αυτό... βλέπε και frozen γιαούρτια που είναι της μόδας τώρα..

 

Μόνο που δεν έχουν την απήχηση των μικέλ. Επίσης τα μικελ είναι μόδα σαν όνομα, όχι κάτι σαν καινούργιο προιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω παντως να εχουν κλείσει ,ουτε τα νανου. Δεν αγοράζω απο νανου γιατι το θεωρω ελεινο να περιμένω κανα 20 λεπτο. Εδω ακομα και τωρα στο γερακα εχω δει να περιμενουν μιση ωρα πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...