Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα τραπεζικων λογαριασμων απο την Πειραιως.


BloodDonor89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

αποφασισα να μεταφερω τις συναλλαγες μου (αποταμιευσεις, συναλλαγες μεσω ιντερνετ) στην τραπεζα πειραιως.

 

1) Θελω να ανοιξω ενα λογαριασμο ταμιευτηριου και ενα τρεχουμενο. Θα μου πουν τιποτα; Στον λογαριασμο αποταμιευσης που θα ανοιξω εχω σκοπο να καταθεσω και χρηματα (γυρω στα 100 ευρω)!

 

2) Πηρα τηλ στην εξ πελατων πριν της πειραιως και ρωτησα τη χαρτια χρειαζονται για να ανοιξω τρεχουμενο λογαριασμο και στην αρχη μου λεει οτι χρειαζομαι εκτος απο αυτα που ηξερα, και χαρτι μισθοδοσιας, της λεω ειμαι ανεργος, και μου λεει μισο λεπτο, εε μετα απο λιγο μου λεει δεν χρειαζεται χαρτι μισθοδοσιας. Ισχυει;

 

3) Λογο του οτι κανω αρκετες συναλλαγες μεσω ιντερνετ (πληρωμη διαφορων λογαριασμων) χρειαζομαι ενα καλο συστημα ηλεκτρονικου banking ( κυριως με ενδιαφερουν οι ειδοποιησεις με SMS η στο mail). Η εμπειρια σας ποια ειναι σχετικα μ αυτο;

 

4) Η καρτα ειναι VISA η MasterCard? Αν ζητησω MasterCard θα μου την βγαλουν;

 

Ευχαριστω.

 

Υ.Γ. Μακρια απο Eurobank....ειναι μεγαλη κλεφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)γιατί δεν ανοίγεις αυτόν που είναι από το internet; ΚΑι μετά κάνεις μόνος σου και άλλους λογαριασμούς.

3) Καλό είναι. Email έρχονται, αν θυμάμαι καλά τα SMS είναι με χρέωση.

4) VISA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ασε ας παω απο κοντα, να τα φτιαξω. Πηρα πριν ξανα τηλ και μου ειπαν τα ιδια, οποτε οκ.

3) Δεν ειχα δει οτι ειχε demo για το ebanking το δοκιμασα, καλο ειναι. Κανει τουλαχιστον αυτο που θελω.

 

Σ ευχαριστω για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...