Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S4


makll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε σχεση με iphone ή WP εγω βλεπω ενα μικρο lag. Σε αυτο με τον κολλημενο dialer πραγματικα εβαζα το δαχτυλο πανω και συνεχιζε. Επαναλαμβανω πως το κρινω αυστηρα ή οπως το ειπες οτι βγαζω απο τη μυγα ξυγκι. Δεκτο.

Αρα ρε φιλε κρινεις το ανδροιδ και οχι το Σ4 και το νοτε 2.Ολοι ξερουν ουτως η αλλως πως το touchwiz της σαμμυ αλλα και σχεδον καθε εργοστασιακο android εχει πολυ σαβουρα πανω που το βαραινει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το καλο του Android.Κανεις οτι θες.

Κι αν η Samsung το εχει γεμισει με σκουπιδια,μπορεις να τα ξεφορτωθεις και το κινητο πεταει.

Και το καλο με τα Samsung ειναι οτι δεν εχουν κλειδωμενο bootloader.Οποτε και root το κανεις ή του βαλεις custom rom μπορεις να το επαναφερεις χωρις να χανεις την εγγυηση.

Εχω S4 και πιστεψε με δεν εχει lag αμα το στησεις οπως θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα καθε φορα που παταγα το Χ στο dialer ο dialer μεγενθυνονταν και μπορουσα να του κανω και Pinch to zoom!, στο ιδιο σε γρηγορο scrolling στον καταλογο δε σταματουσε οταν παταγα την οθονη ξανα. Ακομα και σε αυτα που δουλευαν καλα εγω διακρινω lag αισθητο σε αυτο το τεστ  Ναι το κρινω με αυστηρα κριτηρια γιατι παρουσιαζεται ως κορυφαιο. Για μενα αυτο λεγεται αναξιοπιστια. Δε λεω πως οι εφαρμογες δεν ανοιγουν γρηγορα το εγραψα και πιο πανω ή οτι σερνεται ή οτι γινεται σε ολα. Στα note καθε φορα που κανω Pinch to zoom διακρινω πολυ αισθητο lag. Αυτο βλεπω και αυτο λεω. Επισης εχει αργη αποκριση στο home button. Καμια σχεση με αυτο που βλεπω σε nexus για παραδειγμα. Και εχω παρατηρησει σπασιματακια σε transision Επαναλαμβανω το κρινω πολυ αυστηρα γιατι θεωρειται κορυφαιο τηλεφωνο και λεω τι μου δημιουργει εντυπωση. Ειδικα πως μπορει να συμπεριφερθει σε βαθος χρονου

Για αυτο,μας κάνει την λαδιά της Samsung το S Voice.Είναι ρυθμισμένο by default, στα 2 γρήγορα πατήματα του home button να ανοίγει η εφαρμογή, και όταν πατάς 1 φορά,περιμένει μήπως θα πατήσεις γρήγορα και την 2η. Απο τις ρυθμίσεις του, το απενεργοποιείς.

 

Όσο για τον κατάλογο, κάθε φορά που του κάνω γρήγορο scroll,σταματάει απευθείας.

 

Για το άλλο με το pinch to zoom δε το κατάλαβα, και όντως έχει μερικά micro-stutter αλλά είναι αμελητέα στο μάτι μου.

 

Γενικά είναι γνωστό ότι η Samsung, με το άνοιγμα του S4 του κουτιού τρέχουν ΑΠΕΙΡΕΣ εφαρμογές.Και πιστεύω θα πρεπε να προσφέρει την δυνατότητα, αν δε τα θέλει κάποιος να τα κλείνει, απο την αρχή με το setup guide. Εν ολίγοις να αντικαταστήσει το titanium backup για τις εφαρμογές της,με πολύ απλά πράγματα και για τους μη-έχωντες τόσο γνώση με το αντικείμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είδα σήμερα μια είδηση ότι όσα ς4 8 πυρήνα έχουν τον παλιό exynos θα μπορούν με μια αναβάθμιση να δουλεύουν ταυτόχρονα και οι 8 όπως με τον νέο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...