Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 200.000 οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νόβα έχει να αντιπαρέλθει και άλλον έναν εχθρό. Την συνήθεια. Δεν με ενδιαφέρει να βάλω να nova στο σπίτι γιατί έχω συνηθήσει τα ματσάκια να τα βλέπω με παρέα σε καφέτέρια ( και δεν είμαι ο μόνος ). Θα μπορούσα να βάλω με 10 ευρώ μόνο μιας και είμαι συνδρομητής forthnet αλλά απλά δεν με ενδιαφέρει το θέμα. Μας μάθατε τόσα χρόνια με παρείτσα που τώρα ποια δεν μπορούμε χωρίς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το υστερογραφο σου ειναι παραπληροφορηση η ιδια.. Εχω αλλαξει τρεις φορες καμμενο μηχανακι της νοβα το δημοσιο που περασα ηταν τεραστιο κ πληρωσα 3 μηχανακια μεσα σε 1,5 χρονο για χαρη της νοβα που δεν μου αντικατεστησε ουτε αποκωδικοποιητη, στην ουσια θα με αφηνε να πληρωνω συνδρομη χωρις να βλεπω! Απο ποιοτητα τα μηχανακια που ανακατεσκευαζαν για να τα παιρνουν οι εξουσιοδοτημενοι, αλλο τιποτα.. 

Εν τελει, την εκανα απο συνδρομητης τους χωρις πολλα πολλα.

 

ΥΓ: Εγινα συνδρομητης του ΟΤΕ TV.

οποτε θα δεις και την γλύκα του οτε tv. οσο για την "παραπληροφορηση" ευχαρίστως σου δίνω τον κωδικο πελάτη για να το ψάξεις για τον οτε. οσο για τη νόβα και το "δημόσιο", η διαδικασία έχει ως εξής : δηλώνεις βλάβη, σου δηλώνουν ανάλογα με την περιοχη που μένεις ποιος είναι ο πλησιέστερος αντιπρόσωπος , ο οποίος στον κάνει αντικατάσταση επι τόπου. το γεγογός οτι πλήρωσες μάλλον εχει να κάνει με τον τεχνικό, όπου και έπρεπε να το αναφέρεις-καταγγείλεις στη νόβα, αυτο που λές δεν ισχυεί απλα-απλα μόνο με την εγγυηση της συσκευής (2ετης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να βάλω ote tv στο σπίτι αλλά η τιμή είναι απαγορευτική ακόμα...Για forthnet και nova (το απλό πακέτο μιας και το θέλω πιο πολύ για τα ντοκυμαντέρ, τις σειρές του fox και το καλύτερο σήμα σε σχέση με την κλασσική κεραία) δίνω 80 ευρώ τους δύο μήνες ενώ για να βάλω ote θα πρέπει να δίνω 100. Από την άλλη έχω σπαστεί με την nova που δεν μου επιτρέπει να πάρω την κάρτα στο σπίτι για να βλέπω το βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η ευρωλίγκα και το τσου λου κρατάνε την ΝΟΒΑ πάνω. Από ταινίες 1-2 την εβδομάδα ενός έτους οι καινούριες, αλλά και από όταν πήρα τον PVR, μου έχει βγάλει 1002 πράγματα. Κολλάει όταν αλλάζω γρήγορα κανάλια, κάνει μόνο του scan και το σήμα πέφτει πολλές φορές. Αν δεν γίνει καμία μεγάλη αλλαγή θα πάω προς OTE TV!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>που να κλείσει.......τόσο καιρό που δεν υπάρχει το ESPN America και ESPN Classic.....δεν έκανε τίποτα για να καλύψει το κένο...ούτε MLB ούτε NFL ούτε NHL.</p>

Για αυτό δυστυχώς δέν μπορεί να κάνει τίποτα. Υπεύθυνη για το switch off του ESPN ειναι η BT.

 

Αν θέλεις να βλέπεις NFL μέσω Gamepass στείλε μου pm να σου πω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως μπορεί....ήδη συνεργάζεται με το Fox...μπορεί άνετα να βάλει Fox Sports αν θέλει....όσο για το NFL ωραία αλλά είμαι ταγμένος στους SF Giants στο baseball.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον δεν είμαι ικανοποιημένος με nova όσο αφορά τις ταινίες σε σύγκριση με πακέτα του εξωτερικού και κύριος τις Ιταλίας ο ΟΤΕ από ότι καταλαβαίνω είναι χειρότερος όσο αφορά το cinema ( από τα παραπάνω που διαβάζω

 ) οπότε στην Ελλάδα οι εταιρίες δορυφορικής τηλεόρασης υπάρχουν μόνο για να εξυπηρετούν τα αθλητικά κανάλια και τίποτα άλλο.

δυστυχώς και τα ντοκιματερ είναι ξεθαμμένα από 2-3 χρόνια πριν ενώ σε άλλες εταιρίες δείχνουν καινούργια επεισόδια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο καλο για ολους μας ειναι ότι οσο υπαρχει ανταγωνισμος βλεπουμε καλυτερες τιμες . Τωρα σχετικα με τις πλατφορμες συνδρομητης νοβα και εγω πιστευω πολυ καλυτερη επιλογη οσο αφορα τις ταινιες δεν συγκρινετε στα αθλητικα εχει αυτα που με ενδιαφερει και τεχνολογικα πολυ καλυτερη οχι μονο με καλυτερη εικονα στα HD αλλα κ με υπηρεσιες που δεν εχει ακομα ΟΤΕ οπως Multiview , PVR , 3D και την καινουρια NOVAGO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πλάκα μας κάνετε;;;

Στον ΟΤΕ TV με 22€ έχεις πρωτάθλημα και κύπελλο από Ισπανία, Αγγλία, Ιταλία, Γερμανία, έχεις F1, MotoGP, ταινίες (έστω και 2 ετών, αλλά αν θέλεις μπορείς να πληρώσεις το on demand για άμεση παρακολούθηση πολύ νωρίτερα), έχεις 15+ κανάλια HD που είναι σίγουρα ισάξια του nova, και ένα κάρο ντοκυμαντερίστικα.

Και με την Nova θέλεις 70€, πληρώνεις έξτρα τα HD, έχει 8 αθλητικά κανάλια για να δείχνει μόνο CL και SL! Δηλαδή έλεος, δεν υπάρχει σύγκριση!

 

Για να μην πω για την απαράδεκτη συμπεριφορά και εξυπηρέτηση της Nova! Που άλλα σου λένε στα καταστήματα, άλλα από το τηλέφωνο, βγαίνουν προσφορές και δεν ξέρουν τι ισχύει, που σου κόβουν τον αγώνα (ντέρμπι Ολυμπιακός-ΑΕΚ) στο ημίχρονο επειδή "νόμιζαν" ότι δεν είχε πληρωθεί ο λογαρισμός ο οποίος είναι και προπληρωμένος και τρέχαμε να βρούμε τι έχει γίνει γιατί τα είχαν κάνει αυτοί μπάχαλο!!!

 

Η Nova αξίζει μόνο για τους Αθηναίους με τις προσφορές που κάνει στα 20 κ 30€, γιατί στην επαρχία ακόμα προσπαθούν να προωθήσουν την forthnet χωρίς να έχει γραμμές, και με τις τιμές να τείνουν στο 1/4 των σημερινών μισθών...!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τις ταινίες πάντως, δε βρίσκω λόγο να το θεωρήσει κάποιος σοβαρό κριτήριο επιλογής είτε ΟΤΕ είτε Nova. Εν έτει 2013 με internet και κατέβασμα φρέσκων ταινιών και ποιότητας HD, όλα τα άλλα είναι δευτερεύουσας σημασίας. Αυτονόητα πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανταγωνισμος χρειαζεται καλα να παθει η NOVA. Μου εχουν πει 2 φιλοι μου ομως οτι η ποιοτητα του HD σηματος του ΟΤΕ TV δεν ειναι και η καλυτερη. Πολυ συμπιεση πεφτει προς το παρον.

Δεν στα εχουν πει καλα,αλλα να στο λενε και αλλο να το βλεπεις.Το οτε τβ εχει το καλυτερο hd κατα την γνωμη μου.Καμια σχεση με νοβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντός διμήνου λογικά (ίσως περιμένω το επόμενο promotion όπως είχαν τον Ιούνιο δωράκι ένα 50ευρω στο Γερμανό) θα κάνω και εγώ την κίνηση με τον ΟΤΕ. Το μόνο που δεν βλέπω θετικά είναι ότι πριν 2 μήνες ανακοίνωσαν κάπου 4 διαφορετικά πακέτα και αν δεν κάνω λάθος (έχω λίγο καιρό να το ψάξω) έχουν ακόμα μόνο δύο. Αυτό που με τραβάει είναι το (όχι χρυσοπληρωμένο) HD και τα αθλητικά. Τα ελληνικά ματς όπως αναφέρθηκε έχω "συνηθίσει" να τα βλέπω είτε σε φίλους είτε έξω με φίλους και δε νομίζω ότι είναι "καλο" για την νοβα αυτό αλλά για τον... ΟΤΕ!

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...