Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 200.000 οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή υπάρχουν 2-3 στους 100 έλληνες που πληρώνουν για καλωδιακή; Το ποσοστό είναι τραγικά μεγάλο... Δεν το περίμενα… Νόμιζα ότι έχουν μόνο οι καφετέριες για ευνόητους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι know! :P 

Είναι το «cable tv» που εδώ και 20 χρόνια έχει ο μέσος άσχετος με την τεχνολογία και το ιντερνετ, αμερικανός (κυρίως ηλικιωμένοι)  που δεν ξέρει ούτε να κατεβάσει ένα αρχείο. :rolleyes:  :lol: 

:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aς μας πει κανείς που έχει δοκιμάσει και τις δυο εταιρίες τι λένε τα κανάλια ταινιών του ΟΤΕ?
έχει αρκετές ταινιούλες, έχει καινούργιες?
η σαν την NOVA που η πιο καινούργια ταινία είναι 2 χρόνον ( κατά προσέγγιση ) και την προβάλει επί ένα μήνα σε διαφορετικές ώρες τις ημέρας?

ειναι λιγο καλητερος φιλε ... απλα αν σου αρεση το ποδοσφαιρο μετραει απο ταινίες στα ιδια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανταγωνισμος χρειαζεται καλα να παθει η NOVA. Μου εχουν πει 2 φιλοι μου ομως οτι η ποιοτητα του HD σηματος του ΟΤΕ TV δεν ειναι και η καλυτερη. Πολυ συμπιεση πεφτει προς το παρον.

Επειδή είναι η δουλειά μου και έχω πελάτες που έχουν και τα δύο η εικόνα του OTE είναι κλάσης καλύτερη από αυτή της NOVA ακόμη και στα SD κανάλια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νόβα έχει μακραν καλύτερες ταινίες σε σχέση με τον οτε. η νόβα έχει τα δικαιώματα για 1 χρόνο μετα την προβολή στους κινηματογράφους ενώ ο οτε απο 2ο και μετά. Έχοντας και τις 2 πλατφόρμες ο οτε έχει να επιδειξη μόνο τα αθλητικά, σε όλα τα άλλα είναι πολυ πιο κάτω. όσοι έχουν νοβα και βάλουν οτε καταλαβαίνουν την διαφορα (θυμίζει αναβαθμισμένη συνδρομητική δημόσια τηλεοραση και αναφέρομαι σε όλους τους τομείς). οσο για τα hd που γίνεται αναφορά, όντως το σήμα το έχει ρίξει πολύ "τετραγωνίζει". καμία σχέση με τον φεβρουαριο (οταν και εβαλα) που ήταν καλύτερο της νόβα. Εγώ πάντως τον οτε θα "κόψω" μιας και δεν αξιζει τα 25€. Εχω βρει την λύση του al jazeera που και πιο φθηνη είναι και έχει πολύ πιο πλούσιο περιεχομενο συνδυαστικά και απο τις 2 πλατφόρμες.

 

ΥΓ: Το μονο που εύχομαι είναι να μην καει ο αποκωδικοποιητης του οτε..μου έτυχε, και χρειαστηκε να περιμένω 10 μερες για την αντικατάσταση. Για να μην αναφέρω το "δημόσιο" που εφαγα μεχρι την επίλυση του προβλήματος. Στην νόβα δεν "παίζει" κατι τέτοιο. σε κάποια πράγματα, δυστυχώς,  οτι πληρώνεις παίρνεις.

 

Έψαξα από περιέργεια την "al jazeera

"  χωρίς να καταλάβω τι γίνεται. Μπορείς να κάνεις συνδρομή από ΕΛΛΑΔΑ ; που μπορω να βρω τα καναλια τους και γενικα περισσοτερες πληροφοριες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ με όλα αλλά πλέον νόβα και ΟΤΕ έχουν βάλει οι καφετέριες και μαγαζιά εστίασης, για το σπίτι είναι ασύμφορο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω και τα δύο πακέτα μόνο για ποδόσφαιρο. Το ένα συμπληρώνει το άλλο! Ο ΟΤΕ πρέπει να κάνει κάτι με τα HD αθλητικά του κανάλια! Μόνο HD δεν είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο καλο για ολους μας ειναι ότι οσο υπαρχει ανταγωνισμος βλεπουμε καλυτερες τιμες . Τωρα σχετικα με τις πλατφορμες συνδρομητης νοβα και εγω πιστευω πολυ καλυτερη επιλογη οσο αφορα τις ταινιες δεν συγκρινετε στα αθλητικα εχει αυτα που με ενδιαφερει και τεχνολογικα πολυ καλυτερη οχι μονο με καλυτερη εικονα στα HD αλλα κ με υπηρεσιες που δεν εχει ακομα ΟΤΕ οπως Multiview , PVR , 3D και την καινουρια NOVAGO

Θα διαφωνήσω με το βλέπουμε καλύτερες τιμές! Θα μιλήσω για κάποιον που θέλει να βλέπει Αθλητικά! Κάποτε έδινε 50 ευρώ και έβλεπε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα,champions league, κλπ. Τώρα για να δεί όλα αυτά πάλι τα ίδια πληρώνει, αφού είναι αναγκασμένος να έχει και τα δύο πακέτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα από περιέργεια την "al jazeera

" χωρίς να καταλάβω τι γίνεται. Μπορείς να κάνεις συνδρομή από ΕΛΛΑΔΑ ; που μπορω να βρω τα καναλια τους και γενικα περισσοτερες πληροφοριες ;

Λοιπον τι έχει το al jazeera :

Απο κύπελλα:

 

Copa del rey/Supercup

FA cup

Community Shield

English cup

French cup/Supercup

Italian cup/Supercup

Turkish cup

Dutch cup

Copa do Brasil

German Cup

Copa Libertadores

Copa Sudamericana

Concacaf, caf, fifa, uefa, Champioships

Μπάσκετ:

 

ΝΒΑ, Euroleague, Eurobasket, ACB, Copa del rey, WNBA, NBA Live tour

 

Μηχανοκίνητο:

 

DTM, GT1, Superbikes, MotoGP, Powerboat, Motocross

 

και η λίστα συνεχιζεται με βολλευ, πολιμικες τεχνες, στιβο, κολυμβηση, beach soocer/volley, μποξ, στίβο κ.α.

 

πληροφορίες και πρόγραμμα θα βρείς εδώ:

http://www.en.aljazeerasport.tv/Schedule

 

οσο για συνδρομες ψάξε στο google και θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οτε έχει δημιουργήσει την εικόνα του φθηνού βασισμένος στις τιμές για ίντερνετ των άλλων παρόχων.

Για να βάλεις τα αθλητικά στον οτε θέλεις ή 37 ευρώ στο double play μόνο με απεριόριστα σταθερά και 20 ευρώ για το sport. Δηλαδή 57, αντί για τα 50 που θέλει η forthnet. Αν δεν είσαι συνδρομητής οτε, θα γλυτώνεις λεφτά από το ίντερνετ, αλλά θα πληρώσεις 25 ευρώ το sport. Δεν αναφέρομαι στις ταινίες γιατί ο οτε είναι πολύ πίσω στις προβολές. Το να χρεωθώ έξτρα για να δω πιο καινούριες, δεν μου λέει κάτι, υπάρχει λόγος που ζορίστηκαν τα video-club. 

Απλά στο μυαλό μας έχει μπει ότι το οτε tv είναι φτηνό γιατί ακούμε τα 22 ευρώ που λέει για το full και ψαρώνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οτε έχει δημιουργήσει την εικόνα του φθηνού βασισμένος στις τιμές για ίντερνετ των άλλων παρόχων.

Για να βάλεις τα αθλητικά στον οτε θέλεις ή 37 ευρώ στο double play μόνο με απεριόριστα σταθερά και 20 ευρώ για το sport. Δηλαδή 57, αντί για τα 50 που θέλει η forthnet. Αν δεν είσαι συνδρομητής οτε, θα γλυτώνεις λεφτά από το ίντερνετ, αλλά θα πληρώσεις 25 ευρώ το sport. Δεν αναφέρομαι στις ταινίες γιατί ο οτε είναι πολύ πίσω στις προβολές. Το να χρεωθώ έξτρα για να δω πιο καινούριες, δεν μου λέει κάτι, υπάρχει λόγος που ζορίστηκαν τα video-club. 

Απλά στο μυαλό μας έχει μπει ότι το οτε tv είναι φτηνό γιατί ακούμε τα 22 ευρώ που λέει για το full και ψαρώνουμε.

Ακριβώς έτσι είναι, αλλά σιγά σιγά ο κόσμος παίρνει χαμπάρι. Πρέπει να δίνει πολλά λεφτά για το ίντερνετ, κοντά στα 40 για να έχεις και κάτι πολύ καινοτόμο για τον οτε, όπως η αναγνώριση κλήσεων, που την χρεώνουν έξτρα...

Τα μεγάλα μείον για μένα είναι και η έλλειψη της δυνατότητας να βλέπεις σε παραπάνω από μία τηλεοράσεις, όπως και η εγγραφή προγραμμάτων. Για υπηρεσία όπως το Novago, δεν το συζητώ, θέλει δουλειά ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε θα δεις και την γλύκα του οτε tv. οσο για την "παραπληροφορηση" ευχαρίστως σου δίνω τον κωδικο πελάτη για να το ψάξεις για τον οτε. οσο για τη νόβα και το "δημόσιο", η διαδικασία έχει ως εξής : δηλώνεις βλάβη, σου δηλώνουν ανάλογα με την περιοχη που μένεις ποιος είναι ο πλησιέστερος αντιπρόσωπος , ο οποίος στον κάνει αντικατάσταση επι τόπου. το γεγογός οτι πλήρωσες μάλλον εχει να κάνει με τον τεχνικό, όπου και έπρεπε να το αναφέρεις-καταγγείλεις στη νόβα, αυτο που λές δεν ισχυεί απλα-απλα μόνο με την εγγυηση της συσκευής (2ετης).

Οτι να ναι λες κ δεν ξερω ειλικρινα απο που τα βγαζεις.. Σε πληροφορω οτι ισχυει κ παραισχυει οτι λεω κ μαλιστα οι της ΝΟΒΑ μου ειπαν οτι θα επρεπε να πληρωσω τον δεκτη κ τις 3 φορες που αλλαξα μηχανακι.. Ποια εγγυηση 2 χρονια της συσκευης? Σε αλλον κοσμο ζεις ανθρωπε μου? Δεν ξερεις τι επαιζε με τα επαναεπισκευασμενα μηχανακια της PANASAT?! Αμφιβαλλω αν διναν με αυτα 1 μερα εγγυηση! Τις δυο φορες που χαλασε υπηρχε αντιπροσωπος στην Πτολεμαιδα κ την Τριτη στην Κοζανη (πηρα τον καινουργιο δεκτη αφου ειπα ελεος) απο οπου κ θα επρεπε εγω να παω να τον παρω (30km) ο οποιος κ αυτο λιγο πριν βγαλω μια για παντα την ΝΟΒΑ ανοιγοκλεινε καθε 10 λεπτα! Μπορω να σου δωσω ολα τα στοιχεια που εχω κ το μηχανακι να δεις κ εσυ ο ιδιος.. Με το μηχανακι του ΟΤΕ ειμαι υπερευχαριστημενος,δουλευει 24/24 κ δεν χαμπαριαζει τιποτα. Προς το παρον κ με το προγραμμα του σε σχεση με τα λεφτα που δινω, 100% επιτυχια.. Ημουν συνδομητης ΝΟΒΑ 5+ χρονια οποτε δεν σηκωνω αερολογιες κ πραγματα που απλα δεν ισχυουν γιατι τα εχω ζησει απο πρωτο χερι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν πελάτης της Nova, από τους παλιούς, από τότε που είχε τον επίγειο αποκωδικοποιητή (multichoice όταν είχε filmnet&supersport) και μετά στην δορυφορική. Μετά απο τα τόσα χρόνια συνήθειας, αφού είχα και πάγια εντολή πληρωμής, αποφάσισα να την διακόψω, λόγω ανταγωνισμού, από τα 59,12€ στα 20€ (2012-2013), γιατί από τον 09/2013 έχει 22€ . Μπορώ να πω ότι δεν μου έλειψε άλλα και με κάλυψε άμεσα ο OteTv, Αν ποτέ καταλάβει η nova, ότι οι εποχές άλλαξαν (δεν μπορεις να ζητας για το full μπουκετο της τα 62€ και χωρις τα HDκαναλια), τότε θα χάνει πελάτες σαν και μένα. Αν έδινε το πακέτο το δορυφορικό(full) στα ίδια λεφτά με τον οτε, ίσως λέω ίσως και να το σκεφτόμουν να ξανά γίνω συνδρομητής της !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πληρώσει πολλά γιούρα το Ελληνικό πρωτάθλημα....Σιγά το πρωτάθλημα εγώ θα πω και πλέον δεν αξίζει...Αν θέλω να δω την ομάδα μου πάω μια φορά την εβδομάδα σε καφετέρια με φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...