Προς το περιεχόμενο

iOS 7 διαθέσιμο για όλες τις συμβατές συσκευές στις 18 Σεπτεμβρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Apple ανακοίνωσε πριν από μερικά λεπτά την κυκλοφορία της τελικής έκδοσης του iOS 7 στις 18 Σεπτεμβρίου, η οποία πρόκειται για μια ριζικά αναβαθμισμένη έκδοση του λειτουγικού συστήματος της εταιρείας με ανασχεδιασμένο γραφικό περιβάλλον και νέες δυνατότητες.Ανάμεσα στις νέες δυνατότητες ξεχωρίζει η υλοποίηση του multitasking, το οποίο εμφανίζει πλέον σε κάρτες τις ανοιχτές εφαρμογές με δυνατότητα κλεισίματός τους με ένα σύρσιμο προς τα πάνω. Επίσης η εφαρμογή των φωτογραφιών έχει αναπτυχθεί από την αρχή, δημιουργώντας αυτόματα συλλογές φωτογραφιών του χρήστη ανάλογα με τις τοποθεσίες λήψης αλλά και τη χρονική στιγμή λήψης τους. Επιπλέον η λειτουργία των φακέλων έχει αναβαθμιστεί έτσι ώστε να μπορεί ο χρήστης να προσθέτει σε αυτούς όσες εφαρμογές επιθυμεί, μια λειτουργία που ζητήθηκε από αρκετούς χρήστες.

 

Σημαντική είναι η προσθήκη του Control Center, από το οποίο μπορούν να ενεργοποιηθούν βασικές λειτουργίες του κινητού όπως το WiFi, η λειτουργία πτήσης, ο φακός, η αριθμομηχανή και το ξυπνητήρι, ενώ υπάρχει και η δυνατότητα αποστολής αρχείων μέσω Airdrop. Το Notification Center έχει αναβαθμιστεί έτσι ώστε να κατηγοριοποιεί τις ειδοποιήσεις, έχοντας τη δυνατότητα να εμφανίζει αποκλειστικά όσες έχει χάσει ο χρήστης, αλλά και όλες τις ειδοποιήσεις συγκεντρωτικά.

 

Τέλος σε νέες συσκευές που θα έχουν προεγκατεστημένο το iOS 7, θα περιλαμβάνονται πλέον δωρεάν οι εφαρμογές που απαρτίζουν τη σουίτα iWork όπως το Keynote, το Pages, το Numbers, το iMovie και το iPhoto.

 

Link.png Site: Παρουσίαση Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο οσα εχουν φανει μεχρι στιγμης θα ειναι εξαιρετικοτατο και το ψηνω να το βαλω στα ipad μου, ακομα και χωρις να περιμενω το jailbreak.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πόσο αποδοτικό είναι για τα παλιότερα iphone 4/4s... Να μην τελειώνει γρήγορα η μπαταρία και να μη κολλάει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ακόμα δεν έχουμε δυνατότητα να δούμε gadgets στην οθόνη του κινητού, αλλά ούτε να βάλουμε χωρίς το tunes δικούς μας ήχους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε το 4S θα το αντέχει ή θα σέρνεται????

 

 

Αξιζει να το βαλω στο 4s?

Σφαίρα..

 

σε 3GS να το δοκιμασω η ουτε καν;;

Δεν υποστηρίζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη αναβαθμιση φαινεται. Μου αρεσουν πολυ τα χρωματακια.

 

Ξερει κανεις αν μπορουμε πλεον να αλλαξουμε πληκτρολογιο ή να εχουμε widgets οπως στο android?

 

Ή εστω αν θα μπορεσουμε να αλλαξουμε αρχεια με αυτους με το airdrop?

 

Γιατι με bluetooth εχω προσπαθησει και δεν μπορω, μαλλον στο κινητο μου ειναι χαλασμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...