Προς το περιεχόμενο

Διαγραφή αρχείων


DHatzoudis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόβλημα επείγον,

σήμερα πήγα να κατεβάσω ένα crack και αντί να μου ενεργοποιήσει την εφαρμογή, αυτό άρχισε
να μου σβήνει αρχεία.
Πριν αρχίσετε τα μα μου περί μη υποστήριξης και τα λοιπά, να πω ότι το
θέμα μου είναι η ανάκτηση των αρχείων, και όχι κάτι άλλο. Επίσης αν ψάξετε το google, έχουν
κι άλλοι πρόβλημα με τα zero length files,
οπότε δεν ξέρω αν όντως το πρόβλημα προέρχεται
από το αρχείο που κατέβασα, αν και είμαι κατά 99.9% σίγουρος ότι αυτό φταίει

https://www.google.gr/#q=zero+length+files+virus

 

http://forum.piriform.com/index.php?showtopic=19288

 

Προφανώς ήταν ιός ή κάποιο πρόγραμμα που ήταν προγραμματισμένο να κάνει κάτι άλλο από αυτό
που έλεγε ότι κάνει. Συγκεκριμένα μου μηδένισε (0 bytes) όλα τα .txt που είχα στα έγγραφα μου (σημειώσεις, links, κτλ). Αυτό ήταν που με πείραξε πιο πολύ από όλα. Μου χάλασε αρχεία html,
και downloads, και συντομεύσεις προγραμμάτων και αρχεία των Windows.

Μπήκα με Hiren Boot CD, και έκανα προσπάθεια να κατεβάσω το ΜΒΑΜ, αλλά δεν έτρεχε
σωστά. Ξαναμπαίνω στα Windows.

Ετρεξα το S&D (Search & Destroy) και με βοήθησε στο ότι μου βρήκε έναν ιό με όνομα
Bunga_Munga ή το ανάποδο (α, ρε Μπερλουσκόνι, με μούγκανε !!!) Πάνε τα αρχειάκια μου.

 

Το καθάρισα, αλλά το πρόβλημα δεν είχε λυθεί, προφανώς αυτό ήδη προυπήρχε. Τι νόημα
έχει αφού έχασα τα αρχεία άλλωστε;

Ούτε η συντόμευση του Chrome υπήρχε και δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση από πάνω,
παρόλο που κατέβασα το μικρό install αρχείο των 760 Kb.

Ευτυχώς έβαλα Firefox, και βρήκα και το Chome στα Program Files. Μόνο η συντόμευση είχε
φύγει. Ευτυχώς είχε κρατήσει το history και τα links όλων όσων είχα κατεβάσει από το
πρωί μέχρι το μεσημέρι, γιατί μου έσβησε και το text που είχα σώσει εγώ. Από τύχη jackpot !!!
 

Εκανα ένα recovery των Windows σε προηγούμενη ώρα, σήμερα το πρωί. Δεν υπήρχε καν η

συντόμευση, και ψάχνωντας το έτρεξα από το Run. Αυτό ευτυχώς μου έφερε τα προγράμματα

και τις συντομεύσεις των Windows (βοηθήματα κτλ), σε προηγούμενη κατάσταση. Μπορώ να δω
και τις εκδόσεις των προγραμμάτων από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων.

 

Το μόνο θέμα μου, και για αυτό και μόνο ζητάω την βοήθεια σας, είναι αν υπάρχει
κάποιος τρόπος να επαναφέρω τα txt, λόγω κυρίως των σημειώσεων που έχω.

Είτε με κάποια εφαρμογή recovery, ή αν μπορώ να το βρω κάπου αλλού. Το Windows\Temp είναι
άδειο, και από ότι έχω δεί, ποτέ δεν κρατάει εκεί αρχεία, εκτός από τα log files, dll κτλ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...