Προς το περιεχόμενο

Phonebloks, φτιάξε το κινητό σου όπως εσύ θέλεις


stevenosfp1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φοβερη ιδεα, αλλα θα βγαινουνε μονο παντοφλακια ετσι :(

 

Στο βιντεο ειδαμε οτι συναρμολογεις το κινητό λογικα θα εχει μεγεθος οθονης αλλα οχι πολύ μικρη για να χωράνε ολα τα κομματια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τεχνικούς λόγους κυρίως είναι απίθανο να υλοποιηθεί. αν το κατάφερναν θα είναι τόσο περιορισμένες οι επιλογές για κάθε κομμάτι που ναι μεν θα φαίνεται στον καταναλωτή ότι έχει 1000 συνδυασμούς αλλά οι πραγματικές εναλλαγές θα είναι σε μία μικρή γκάμα δυνατοτήτων. κάθε τι νέο όσον αφορά το hardware δεν μπορεί να μπει στο καλούπι συγκεκριμένων διαστάσεων και τοπολογίας, και για αυτό το λόγο άλλωστε κάθε τηλέφωνο επανασχεδιάζεται σε μεγάλο βαθμό, όταν χρησιμοποιούνται νέες δυνατότητες.

αν ειναι καθορισμενες οι διαστασεις απο την αρχη (στανταρισμενες) μπορει...

 

απλα για να γινει αυτο πρεπει να φτασουμε στο σημείο οπου καθε τι καινουργιο στα smartphones/tablets δεν θα ανατρεπει (αλλαζει δραματικα) το παλιο...(πχ ο διπυρινος με τον τετραπυρινο επεξεργαστή ή η 10 με την 20 megapixel καμερα, δεν ανατρέπει τα δεδομενα, ουτε λεει και πολλα στους απλους χρήστες)

 

και αυτο θα συμβει οταν τα smartphone/tabl που κυκλοφορουν θα καλυπτουν τον μεσο user και δεν θα χρειάζεται απεγνωσμενα το καινουργιο..ή με αλλα λογια οταν το προυγουμενο μοντελο iphone/ipad/experia/galaxy συνεχιζει και πουλαει καλα σε σχεση με το καινουργιο ....

 

συντομα δηλαδη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια ιδεα για ενα αμαξι που πεταει και δεν καιει βενζινη.

Ας το κανει ο κοσμος μιας και ειναι τρομερη ιδεα.

 

 

Τι? Δεν γινεται? Α δεν με νοιαζει η ιδεα μου γαμαει

 

έχω λιώσει χααχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το project έχει φτάσει τους 455.000 υποστηρικτες με 177.000.000 social reach, κερδίζοντας τον τίτλο του πιο δημοφιλους και υποστηριγμενου project του thunderclap, μόλις 1 εβδομάδα Απο την ανακοίνωση του. Με ενάμιση μήνα να απομένει ποιος ξέρει πόσες δεκάδες εκατομμύρια κόσμο θα μαζέψει... Στις 29 Οκτωβρίου οι server του Facebook και του Twitter θα πέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το project έχει φτάσει τους 455.000 υποστηρικτες με 177.000.000 social reach, κερδίζοντας τον τίτλο του πιο δημοφιλους και υποστηριγμενου project του thunderclap, μόλις 1 εβδομάδα Απο την ανακοίνωση του. Με ενάμιση μήνα να απομένει ποιος ξέρει πόσες δεκάδες εκατομμύρια κόσμο θα μαζέψει... Στις 29 Οκτωβρίου οι server του Facebook και του Twitter θα πέσουν.

otan les tha pesun file stevenosfp1999

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...