Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικός λογαριασμός με υψηλό επιτόκιο


NikosKallithea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, πρώτη φορά το ακούω, αλλά ο κανόνας είναι ένας και από εκεί ξεκινάμε.

Γενικά μιλώντας, οι αποδόσεις είναι ανάλογες του ρίσκου. Όταν κάτι σου υπόσχεται μεγάλη απόδοση, μεγάλη είναι και η πιθανότητα να μείνεις στον άσσο. Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς σε αυτό.

Αλλιώς υπάρχει και η ρουλέτα. Το θέμα είναι πόσο είναι διατεθημένος να ρισκάρει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, Bitbit είπε

δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, πρώτη φορά το ακούω, αλλά ο κανόνας είναι ένας και από εκεί ξεκινάμε.

Γενικά μιλώντας, οι αποδόσεις είναι ανάλογες του ρίσκου. Όταν κάτι σου υπόσχεται μεγάλη απόδοση, μεγάλη είναι και η πιθανότητα να μείνεις στον άσσο. Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς σε αυτό.

Διαφωνω. Το προφιλ ρισκου ειναι μη-συμμετρικο. Νομιζω εξηγησα το γιατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επενδυω χρονια στις αγορες και δεν ηξερα καν τι ειναι αυτο

Προφανως στην εποχη της υπερμετρης χρηματιστηριακης ευημεριας τετοια σχηματα εχουν τυχη

Το βεβαιο ειναι οτι εχει ρισκο που ειναι αδυνατον να μετρηθει, πρωτα βαζεις τα λεφτα και μετα περιμενεις να δεις σε ποια εταιρεια θα πανε αυτα,ειναι δυνατον να λεμε οτι αυτο ειναι χαμηλου ρισκου 🤣

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω μία σύντομη ανάγνωση των βασικών σε κάποιο από τα δεκάδες άρθρα που κυκλοφόρησαν τον τελευταίο μήνα και το ξεφύλλισμα ενός S1 report (investor prospectus)από κάποιο μεγάλο SPAC θα προσφέρει καλύτερη εικόνα σε όποιον δεν θέλει να καίει τα λεφτά του στην τράπεζα από το οτιδήποτε έχει να σχολιάσει ο καθένας μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vs_skg είπε

Νομίζω μία σύντομη ανάγνωση των βασικών σε κάποιο από τα δεκάδες άρθρα που κυκλοφόρησαν τον τελευταίο μήνα και το ξεφύλλισμα ενός S1 report (investor prospectus)από κάποιο μεγάλο SPAC θα προσφέρει καλύτερη εικόνα σε όποιον δεν θέλει να καίει τα λεφτά του στην τράπεζα από το οτιδήποτε έχει να σχολιάσει ο καθένας μας. 

Καλησπέρα μιας και μου κίνησες το ενδιαφέρον με τα SPAC και άρχισα το διάβασμα, ξέρεις αν μέσω DEGIRO σε αφήνει να αγοράσεις SPAC στην Αμερική; Αν δεν κάνω λάθος τα μόνα warrants που βρήκα (και δεν έχω καταλάβει αν είναι ίδια με τα SPAC αυτά καθ'αυτά) είναι κάποια που διαπραγματεύονται σε χρηματιστήρια της Ευρώπης και δεν είναι πάνω από δέκα.

Αν είμαστε εκτός θέματος θα εκτιμούσα να με βοηθούσες με pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mouxaxa είπε

Καλησπέρα μιας και μου κίνησες το ενδιαφέρον με τα SPAC και άρχισα το διάβασμα, ξέρεις αν μέσω DEGIRO σε αφήνει να αγοράσεις SPAC στην Αμερική; Αν δεν κάνω λάθος τα μόνα warrants που βρήκα (και δεν έχω καταλάβει αν είναι ίδια με τα SPAC αυτά καθ'αυτά) είναι κάποια που διαπραγματεύονται σε χρηματιστήρια της Ευρώπης και δεν είναι πάνω από δέκα.

Αν είμαστε εκτός θέματος θα εκτιμούσα να με βοηθούσες με pm

Νομιζω μονο μεσω IBKR μπορεις warrants. Τα warrants ομως δεν ειναι καλη αποταμιευτικη οντοτητα, εχουν πολυ υψηλοτερο ρισκο απο τα commons. Αυτο για να μεινουμε εντος θεματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...