Προς το περιεχόμενο

Ένας...κατώτατος μισθός για σχολικά είδη


agamoi-thytai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@@ θιχτηκα. Απλα ηθελα να σου δειξω οτι λες χαζομαρες. Και η απαντηση σου με επιβεβαιωνει.

 

 

 

Χαζομάρες κατ' εσέ και των υπόλοιπων που πιστεύουν στο καθεστώς που υπήρχε τα προηγούμενα 30+ χρόνια. Δε λες κάτι καινούριο όμως, όταν μας συμφέρουν αυτά που λένε υπουργοί και media τα ασπαζόμαστε, όταν δε μας συμφέρουν είναι πλύση εγκεφάλου κ επικοινωνιακή πολιτική. Κλασικά εικονογραφημένα. Οι απολύσεις του 902 βαφτίστηκαν, συλλογή χρημάτων για αποζημίωση των εργαζομένων. Πάρτε το χαμπάρι ότι το σύστημα της φούσκας που τόσο νοσταλγείτε ΠΑΕΙ, ΠΕΡΑΣΕ, ήρθε κάτι καινούργιο που κόβει κώλους, κι εσείς περιμένετε χαρισματικούς ηγέτες σωτήρες να σας γλιτώσουν. Έννοια σας και θα έρθουν κάτι σωτήρες μούρλια. Τα κωλομεγλυφάτα, ψευτοκυριλέ " Η απάντησή σου με επιβεβαιώνει" πες τα σε κανένα του κύκλου σου, γιατί σε μένα δε περνάνε.

 

 

Είσαι δημοσιογράφος στο σκαι ή στο μέγκα;

 

 

Ναι και στα δύο δημοσιοκάφρος, έχω στα contacts μου τη Τρέμη κ τον Ντερπεντέρη, επίσης πίνω μπύρες στο Oktoberfest μαζί με τη Μέρκελ, ο Σόιμπλε πίνει μπύρα χωρίς αλκοόλ γιατί παίρνει φάρμακα. Επίσης είμαι οπαδός του νεοφιλελευθερίσμού και έχω αντικριστά αφίσες στο δωμάτιο μου τη Θάτσερ και τον Φρίντμαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κλασικές ελληνικές σοβιετικές έρευνες της φούτσας. Όπως οι άλλες με τα παιδιά που λιποθυμάνε από την πείνα στο σχολείο.

Tα σκηνικά με τις λιποθυμιές παιδιών σε σχολεία, ήταν πέρα για πέρα αληθινά (το παραδέχτηκε και η υπουργός μετά από τις τόσες καταγγελίες και αποφάσισε να υπάρχει κολλατσιό...στην αρχή για όλα τα παιδιά, μετά για ορισμένα...τωρα το έκανε για "ορισμένα σχολεία...γελάμε) και θα συνεχίσουν να υπάρχουν.

Επίσης η νέα μόδα πλέον ειναι να μη στέλνουν καν τα παιδιά τους σχολείο. Επιστροφή στο 1950...τι δε καταλαβαίνουν κάποιοι?

 

Σε ότι αφορά την έρευνα ειναι από το αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων. Δε καταλαβαίνω γιατι όταν κάτι αναφέρει τα αρνητικά του μνημονίου, πρέπει να έχει "αριστερή" πηγή. (οχι οτι υπάρχουν θετικά, αλλά κουβέντα να γινεται)

Επι της ουσίας η έρευνα ειναι βλακώδης και έχει χαζές πληροφορίες. Το οτι το κόστος ζωής και των σχολικών ειναι αυξημένο το ξέρουμε, αλλά το να μου βάζει πανάκριβες τσάντες ως...ερευνα ειναι τουλάχιστον χαζό, εκτός και αν όντως θέλει να δειξει τις τιμές τις αγοράς, από τη φθηνότερη προς την ακριβότερη...έχει και κάτι άλλες που κάνουν 1000 ευρω η μια :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Χαζομάρες κατ' εσέ και των υπόλοιπων που πιστεύουν στο καθεστώς που υπήρχε τα προηγούμενα 30+ χρόνια.

 

Nαι. Διοτι ως γνωστον οποιος δεν συμφωνει μαζι σου δεν θελει και τιποτα να αλλαξει  σε αυτην την χωρα.

 

Δε λες κάτι καινούριο όμως, όταν μας συμφέρουν αυτά που λένε υπουργοί και media τα ασπαζόμαστε, όταν δε μας συμφέρουν είναι πλύση εγκεφάλου κ επικοινωνιακή πολιτική. Κλασικά εικονογραφημένα.

 

Ναι. Οταν λενε κατι που δεν τους συμφερει να βγει προς τα εξω εννοειται οτι και θα τα ασπαστουμε. Οχι οτι πριν δεν το καναμε, αλλα τωρα εχουμε εναν λογο παραπανω. Και επειδη δεν φαινεσαι να σου κοβει και πολυ, θα σου πω κατι ακραιο. Ειναι σαν να παρεδεχται ο χιτλερ το ολοκαυτωμα. Κλάμα οι συνομωσιολογοι μετά.

 

Οι απολύσεις του 902 βαφτίστηκαν, συλλογή χρημάτων για αποζημίωση των εργαζομένων.

I do not care. Τραβα πεστο σε κανα κομμουνιστη αυτο.

 

Πάρτε το χαμπάρι ότι το σύστημα της φούσκας που τόσο νοσταλγείτε ΠΑΕΙ, ΠΕΡΑΣΕ, ήρθε κάτι καινούργιο που κόβει κώλους, κι εσείς περιμένετε χαρισματικούς ηγέτες σωτήρες να σας γλιτώσουν. Έννοια σας και θα έρθουν κάτι σωτήρες μούρλια. Τα κωλομεγλυφάτα, ψευτοκυριλέ " Η απάντησή σου με επιβεβαιώνει" πες τα σε κανένα του κύκλου σου, γιατί σε μένα δε περνάνε.

 

Σε τυπάκια σαν και σενα περνανε βασικα που σαν παπατρεχας που εισαι, βιαζεσαι να πεις οτι νοσταλγω ενα παλιο συστημα (δεν ειμαι τελικα κομμουνιστης αραγε?), οτι ψάχνω χαρισματικούς ηγέτες κτλ κτλ. Οποτε ναι, για αλλη μια φορα, με επιβεβαιωνεις. Full of shit και τιποτα αλλο.

 

 

 

 

Ναι και στα δύο δημοσιοκάφρος, έχω στα contacts μου τη Τρέμη κ τον Ντερπεντέρη, επίσης πίνω μπύρες στο Oktoberfest μαζί με τη Μέρκελ, ο Σόιμπλε πίνει μπύρα χωρίς αλκοόλ γιατί παίρνει φάρμακα. Επίσης είμαι οπαδός του νεοφιλελευθερίσμού και έχω αντικριστά αφίσες στο δωμάτιο μου τη Θάτσερ και τον Φρίντμαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...