Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες και προβλέψεις για την κυκλοφορία των νέων iPhone στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ίδια αγορά που είχαν πιάσει και πέρυσι. Η τιμολογιακή πολιτική δεν άλλαξε. Μόνο το χρώμα.

 

Μα γιατι βγάλανε ομως 2 κινητά με διαφορετικά χαρακτηριστικά και διαφορά του κορυφαίο μοντέλου τους απο το μικρότερο 100 euro , για να λεει η apple α πλεον δεν εχουμε 1 smartphone που πουλάμε αλλα 2 ..... doesn't make sense to me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το Galaxy core με 2 κατοστάρικα, το σκίζει το καψερό το iphone. Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy core με 2 κατοστάρικα, το σκίζει το καψερό το iphone. Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)

:-P θα απογοητευτείς μάλλον

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy core με 2 κατοστάρικα, το σκίζει το καψερό το iphone. Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)

Δεν μου λες και τα νουμερα του Joker  να γινουμε?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το Galaxy core με 2 κατοστάρικα, το σκίζει το καψερό το iphone. <b>Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)</b></p>

 

Από τα πιο πετυχημένα που έχω ακούσει. Πραγματικά. Το στηρίζεις κάπου συγκεκριμένα αυτό;

Επιπλέον ένα κινητό δεν είναι για όλους μόνο το hardware.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)

Jennifer-Lawrence-ok-thumbs-up.gif

 

 

Αυτο το gif εχει καταντησει πολυ χρησιμο

 

 

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy core με 2 κατοστάρικα, το σκίζει το καψερό το iphone. Συνεχίζω να πιστεύω ότι σε 1,5 έτος η apple θα κλείσει (το Μάρτιο της έδινα 2 χρόνια ζωής)

χαχαχαχαχαχααχααχαχαχα πάλι καλα λέτε και καμιά μαλακία και γελάμε!!

 

και γιαί δεν έχουν όλοι Galaxy Core??? Ααα!! ξέρω.. γιατι το iPhone το παιρνουν όλοι για μόστρα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν θα υπάρχει προς πώληση το IPhone 5 άλλο. Θα αντικατασταθεί από το 5c  και θα είναι 100 ευρό πιο οικονομικό. 

Όπως λέει και ο ZARZONIS: "Ένα κινητό δεν είναι μόνο το Hardware. "

Εγώ θέλω να δω review / test: IPhone 4s & Galaxy S2 μετά από 2 Χρόνια χρήσης. IPhone 5 & Galaxy S3 μετά από 1 χρόνο χρήσης κλπ. 

Εγώ έχω & 3gs & 4s και λειτουργούν σαν την πρώτη μέρα, και πιστεύω όσοι έχουν το 5, θα λένε το ίδιο, και εάν πάρεις το 5c έχεις κινητό για 3 χρόνια άνετα. 

 

Το εάν τρέχουν κάποια πρόβατα και παίρνουν κάθε χρονιά το καινούριο... no comment.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι βγάλανε ομως 2 κινητά με διαφορετικά χαρακτηριστικά και διαφορά του κορυφαίο μοντέλου τους απο το μικρότερο 100 euro , για να λεει η apple α πλεον δεν εχουμε 1 smartphone που πουλάμε αλλα 2 ..... doesn't make sense to me

Κάθε χρόνο το ίδιο κάνουν:

2010: iPhone 4 / iPhone 3GS

2011: iPhone 4S / iPhone 4 / iPhone 3GS

2012: iPhone 5 / iPhone 4S / iPhone 4

2013: iPhone 5S / iPhone 5c / iPhone 4S

 

Απλώς φέτος αντί να δίνουν το iPhone 5 100$ φθηνότερα, το έκαναν 5C και του άλλαξαν το χρώμα και το υλικό κατασκευής για να το κάνουν να φαίνεται νέο.

 

Και όλοι εμείς, μαζί και οι αναλυτές, δημοσιογράφοι κλπ, ακούγοντας τις φήμες για πλαστικό iPhone υποθέσαμε/ελπίσαμε πως δε θα αντικαθιστούσε το iPhone 5 αλλά θα ήταν ένα ακόμα φθηνότερο μοντέλο (πχ: iPhone 5S / iPhone 5 / iPhone 5c)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμολογιακη πολιτικη της Apple ειναι μια χαρα,αν κοιταξει κανεις τις τιμες στις ΗΠΑ και κανει το conversion θα καταλαβει...τωρα το γιατι διαστρεβλονται η τιμες στην Ελλαδα ειναι αλλο θεμα και ειναι κατι που συμβαινει σε ολα τα προιοντα εδω.

 

Btw,διαφημισε/λανσαρισε ποτε η Apple το 5C ως οικονομικο iPhone?Δε νομιζω...

 

Ως πιο οικονομικο απο το 5S ναι,αλλα οχι ως φθηνο iPhone

 

 

Eπισης εχω την εντυπωση οτι το 5C δεν θα "τραβηξει" τοσο πολυ σε σχεση με το 5,με αποτελεσμα το δευτερο να κρατησει υψηλη τιμη ως μεταχειρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα λογικα, του χρονου θα υπαρχουν στην αγορα:

 

νεο iPhone 6

νεο iPhone 5c (το οποιο θα ειναι το 5s με πλαστικο καπακι)

iPhone 5c (το οποιο ειναι το 5 με πλαστικο καπακι)

?

 

Αν ειναι ετσι θα υπαρχει μονο μια γραμμη παραγωγης με premium υλικα.

Τις επομενες χρονιες οτι περισσεύει θα του βαζουν πλαστικο καπακι και θα το πουλανε, για μεγιστοποιηση κερδους, στην ιδια γραμμη παραγωγης χωρις να αλλαξουν σχεδον τιποτα.

 

Πανεξυπνο απο μερια της Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...