Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα προσθέσει 64bit επεξεργαστές στα κορυφαία της smartphones το 2014


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τουλαχιστον δεν θα ειναι 64bit με 1GB ram....μαθετε και 5 πραγματα και μετα να ποσταρετε....

Επισης οταν ΗΔΗ μου δινεται η δυνατοτητα να συνδεσω το Note2 μου με μονιτορ και πληκτρολογιο και να το εχω και σαν υπολογιστη εφοσον το γουσταρω μονο καλο θα μου κανουν και τα 64bit αλλα και τα 4GB ram που πιθανως να εχει επανω το Note4 (με την σειρα S δεν ασχολουμαι δεν με ενδιαφερει)

Μου ερχεται να βαλω τα γελια οταν απο την μια η μηλοεταιρεία πλασαρει τα 64bit και απο την αλλη αφηνει τις 4 ιντσες και αναλυση κατω απο HD....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδιά η Samsung δεν αντιγράφει ΚΑΝΈΝΑΝ!!! Μην ακούσω μλκς για Apple και λοιπά... ;)

το iPhone 5s δεν είναι το 1ο 64bit smartphone από ότι ειπώθηκε στο forum πάντως :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον η σαμμυ αν βαλει θα υπαρχει καποιος λογος...(4gb η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ) και οχι απλα για να το λεμε οτι ειναι 64μπιτο.αντε αρκετες "πρωτοτυπιες" εχω ακουσει απο την apple με τον ιο της απλα για τα ματια του κοσμου και οχι για την ουσια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άκυρη είδηση της εβδομάδας/μήνα/έτους.

 

Είδαμε και στα pc με τη φοβερή και τρομερή μετάβαση στα 64bit. Δεν άλλαξε ΤΙΠΟΤΑ.

Η πλειοψηφία των εφαρμογών είναι ακόμα στα 32. Και πιστεύω πως η πλειοψηφία του κόσμου, η μόνη διαφορά που έχει, ίσως, παρατηρήσει είναι ότι υπάρχουν δύο "Program Files" φάκελοι....

 

Γιατί μας έχουν σκοτίσει τα _@_@ρια με τα 64 bit? Και γιατί να μπερδευτεί κι άλλο το android?

Και ποια τα θετικά; ας μου θυμίσει κάποιος παρακαλώ. Ίσα ίσα που νομίζω πως οι 64bit-ες εφαρμογές χρειάζονται ελαφρώς περισσότερη μνήμη. Ένα αρνητικό. Περιμένω για τα θετικά.

 

Όσο για τη συνολική μνήμη που λένε κάποιοι, στο λινουξ μπορείς να έχεις πάνω από 4 giga σε 32bit σύστημα, οπότε άκυρο το επιχείρημα.

 

ΥΓ: Αν το βασικό νέο που παρουσίασε η Apple ήταν τα 64bit, τότε μάλλον δεν παρουσίασε τίποτα. Αν πάλι, αυτό ήταν το μόνο που στάθηκαν στη samsung τότε μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε μπάρμπα προεδρε δεν μπορούσες να το ανακοινώσεις 3 μέρες νωρίτερα ας πούμε;

Για να προλάβεις δηλαδη και τους κακοπροαίρετους που θα πούνε για αντιγραφή....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον δεν θα ειναι 64bit με 1GB ram....μαθετε και 5 πραγματα και μετα να ποσταρετε....

Οκ αδερφέ!! Ξέρεις εσύ και δεν ξέρουν οι κατασκευαστές/προγραματιστές της Apple. Να στείλεις βιογραφικό να σε πάρουν μπας και τους μάθεις να φτιάχνουν κινητά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και στο λινκ που εδωσα η ΑRΜ ηταν η πρωτη.

Τωρα η βασικη διαφορα της Apple με την Samsung ειναι οτι η πρωτη παρουσιασε 64bit dual core με 1GB μνημη RAM ενω η αλλη θα παρουσιαση Octa Core 64bit που θα εκμεταλευεται ολους τους πυρηνες και θα εχει 4GB μνημη.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@doubleh

 

Για τον απλό άνθρωπο δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά, για άτομα που ασχολούνται για παράδειγμα με Photoshop, 3D Rendering έχει διαφορά.

 

δεν μιλάω για χομπιστες Designers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να περάσουμε πλέον οριστικά στην 64bit εποχή και να καταργηθεί εντελώς η ανάπτυξη software στα 32 σε όλες τις μελλοντικές ηλεκτρονικές συσκευές.

 

Στο PC ακόμα το 90% των εφαρμογών είναι 32bit. Ακόμα και βαριά προγράμματα που προορίζονται για επαγγελματική χρήση, δεν είναι native 64bit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 64μπιτ ερχονται μονο γιατι να εχουμε πανω απο 4 γιγα ραμ.για κανενα αλλο λογο.

 

Άντε πάλι. Επανάλαβε μετά από μένα.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ 64BIT ΓΙΑ 4GIGA RAM!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 64bit επεξεργαστης θα τρεχει οποιοδηποτε λειτουργικο η εφαρμογη γραμμενη για 32bit οπως γινεται και στα pc χρονια τωρα, το επιχειρημα σου ειναι ακυρο.

ειδες που το προβλημα που εχουν οι πιο πολλοι ειναι οτι δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν.

 

Φυσικα δεν θα σου εξηγησω τι εννοω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@doubleh

 

Για τον απλό άνθρωπο δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά, για άτομα που ασχολούνται για παράδειγμα με Photoshop, 3D Rendering έχει διαφορά.

 

δεν μιλάω για χομπιστες Designers.

 

Συμφωνώ. Γι' αυτό πιστεύω πως στον τομέα των κινητών η μετάβαση στα 64βιτ ειναι αδιάφορη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...